هر سال، سازمان ملل متحد موضوع روز جهانی آب، که در سطح بین المللی جشن هر مارس 22 را انتخاب می کند. امسال، بیست و دومین روز جهانی آب از زمان آغاز این برنامه در سال 1993، موضوع آب و توسعه پایدار است. هدف این است که برای چگونگی مدیریت آب در آینده به عنوان یک جامعه بین المللی آماده شویم.
وب سایت روز جهانی آب، پایداری را به هفت دسته تقسیم کرد: سلامت، طبیعت، شهرنشینی، صنعت، انرژی، غذا و برابری. هر دسته مطالبات خود را در مورد منابع محدود آب شیرین جهان ارائه می دهد - تقاضاهایی که با افزایش جمعیت جهان به رشد خود ادامه خواهند داد.

سلامتی

سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که روزانه بیست لیتر آب برای تامین نیازهای اولیه غذا و بهداشت شخصی مورد نیاز است. آب برای سرویس‌های بهداشتی اولیه، که در بسیاری از نقاط جهان لوکس است، می‌تواند منجر به سود اقتصادی قابل توجهی شود - بازده سرمایه‌گذاری تخمینی 5.5 تا 1. و تامین آب سالم و بهداشتی برای همه افراد روی کره زمین با هزینه‌ای قابل دسترس است. 107 میلیارد دلار در سال تنها برای پنج سال. با توجه به اینکه ایالات متحده به تنهایی بیش از 58 میلیارد دلار در سال برای مراقبت از حیوانات خانگی هزینه می کند، این رقم معقولی است.

طبیعت

آب شیرین پایدار به اکوسیستم های سالم به ویژه دریاچه ها، رودخانه ها و تالاب ها نیاز دارد. سازمان ملل متحد اشاره می کند که با وجود این، اکثر مدل های اقتصادی هزینه های نگهداری محیط زیست را در نظر نمی گیرند. با ایجاد تعادل بین اکوسیستم و توسعه، ما در منابع آب شیرین خود سرمایه گذاری می کنیم.

شهرنشینی

برای اعداد خیره کننده آماده اید؟ 50 درصد از جمعیت جهان در مراکز شهری زندگی می کنند، 93 درصد از ساکنان شهرها در کشورهای فقیر یا در حال توسعه زندگی می کنند و 40 درصد در محله های فقیر نشین به سرعت در حال رشد زندگی می کنند. برای حمایت از شهرنشینی روزافزون، ما نیاز به توسعه و حفظ زیرساخت های آب و فاضلاب داریم. در بسیاری از شهرهای در حال توسعه، تاسیسات حذف فاضلاب یا قدیمی، ناکافی، یا وجود ندارد (این موضوع اهمیت آب برای سلامتی را به ما باز می‌گرداند)، در حالی که لوله‌های آب که به خوبی نگهداری نمی‌شوند، آب آشامیدنی بیشتری را نسبت به آنچه تحویل می‌دهند، هدر می‌دهند.

صنعت

چه در حال ساخت خودرو یا کنسرو کردن غذا باشید، آب برای فرآیندهای تولید حیاتی است. حتی یک ورق کاغذ برای تولید به ده لیتر آب نیاز دارد. انتظار می‌رود تقاضای صنعت برای آب جهانی در نیمه اول این قرن 400 درصد افزایش یابد و فشار زیادی بر منابع آب شیرین وارد کند، مگر اینکه تولیدکنندگان شروع به انتخاب‌های برنامه‌ریزی پایدار کنند.

انرژی

80 درصد انرژی از انرژی حرارتی تامین می شود که از آب برای ایجاد بخاری که ژنراتورها را به حرکت در می آورد استفاده می کند. در حال حاضر استفاده از آب شیرین آشامیدنی ضروری است. در آینده، منابع آب جایگزین مانند فاضلاب و آب اقیانوس ها ممکن است جایگزین بسیاری از آب شیرین مورد استفاده برای تامین انرژی زندگی ما شوند.

غذا

در سطح جهان، کشاورزی بیشترین تقاضا را برای آب دارد و 70 درصد کل مصرف آب شیرین را تشکیل می دهد. تا سال 2050، جهان باید 60 درصد بیشتر از آنچه در حال حاضر تولید می کند، مواد غذایی تولید کند، که مصرف آب کشاورزی را بیش از پیش افزایش می دهد.

در حالی که برای آبیاری یک کالری غذا به یک لیتر آب نیاز است، فرآیندهای آبیاری ضعیف می تواند آن را به صد لیتر در هر کالری برساند. با بهبود آبیاری می توان تقاضای آب کشاورزی را کاهش داد.

برابری

زنان و دختران در کشورهای در حال توسعه بیشتر مسئولیت جمع آوری آب را بر عهده دارند - و منظور ما به معنای واقعی کلمه، زنان در چنین مناطقی هستند که یک چهارم از روز خود را صرف حمل آب می کنند. انجام این کار، نابرابری جنسیتی را تداوم می بخشد و زنان را از تامین درآمد یا تحصیل باز می دارد.

در کشورهای غنی از آب مانند ایالات متحده، استفاده بیش از حد از آب آسان است، اما همه ما باید به طور پایدار از آب استفاده کنیم. در پلیکان، ما در تلاش هستیم تا دستگاه تصفیه آب و فیلتر تصفیه آب سبز و پایدار، از استفاده کارآمد از آب تا به حداقل رساندن بسته‌بندی را ایجاد کنیم. اما پایداری فراتر از آن است. این یاد می گیرد که آب را به عنوان یک کالای گرانبها و حیات بخش ارزش گذاری کند. روز جهانی آب تلاش می کند این ارزش را القا کند و ما فکر می کنیم ارزش تلاش را دارد.
دستگاه تصفیه آب 7مرحله اینلاین AQUA OXWORS