سیستم های تصفیه آب برای اینکه همچنان به ارائه آب خالص و تمیز ادامه دهند دقیقاً مانند هر سیستم دیگری برای ادامه روند تصفیه آب سالم و خالص ، به برخی از نگهداری ها نیز نیاز دارند. اینکه آیا شما باید کارتریج فیلتر آب خود را تعویض کنید ، به نوع فیلتر و میزان استفاده از آن و همچنین به کیفیت آب منطقه شما بستگی دارد. بسته به سیستم تصفیه آب شما ، کارتریج فیلتر به طور کلی نیاز به تعویض بین 6 تا 24 ماه یک بار دارند.معمولاً فیلتر شما دارای برچسبی است که توصیه می کند هر چند وقت یکبار کارتریج را عوض کنید.اما اگر ردیابی مدت زمان استفاده از فیلتر فعلی خود را از دست داده اید ، ممکن است بپرسید از کجا می توان فهمید چه زمانی فیلتر ما نیاز به تعویض دارد؟ 

در اینجا چند سرنخ برای کمک به شما در دانستن زمان تعویض کارتریج فیلتر تصفیه آب وجود دارد:

 1. اگر آب فیلتر شده شروع به گرفتن طعم و بوی متفاوت کند (حتی ممکن است دوباره طعم کلر را مشاهده کنید).
 2. ممکن است ذرات بزرگی در آب مشاهده کنید.
 3. جریان آب ممکن است کم شود.

اگر هرکدام از این علائم را مشاهده کردید ، وقت آن است که فیلتر آب خود را بررسی کنید!نشانه های زمان تعویض فیلتر تصفیه آب است؟این تغییرات به این دلیل اتفاق می افتد که فیلتر شروع به مسدود شدن می کند. وقتی این اتفاق می افتد ، فیلتر هنوز کار می کند اما کارتریج کار خود را به درستی انجام نمی دهد. بنابراین در نهایت اگر کارتریج فیلتر آب شما تغییر نکند ، با گذشت زمان کارایی کارتریج کمتر و کمتر می شود زیرا دیگر نمی تواند ذرات را جذب کند. اگر برای مدت طولانی تعویض فیلتر را فراموش کنید ، به مرحله ای می رسد که فیلتر کاملاً مسدود شده و از ورود آب جلوگیری می کند. در این حالت فیلتر به یک محل پرورش باکتری ها تبدیل شود که برای سلامتی شما بسیار مضر است.

همیشه دستورالعمل های استفاده از فیلتر تصفیه یا دستگاه تصفیه آب را بررسی کنید تا مطمئن شوید در زمان مناسب اقدام به تعویض فیلتر های آن می کنید. البته ، برخی از عوامل در میزان تعویض کارتریج فیلتر آب شما تأثیر می گذارند ، مانند:

 1. کیفیت آب؛
 2. وجود مواد شیمیایی در آب ؛
 3. میزان استفاده از فیلتر آب (بسته به اینکه کل خانواده از سیستم استفاده می کنند یا فقط شما) ؛ و
 4. نوع فیلتر

در دستگاه تصفیه آب انواع مختلفی فیلتر وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 1. فیلتر سرامیک : رسوبات ، زنگ زدگی ، جلبک ها ، مواد شیمیایی ، طعم بد ، بوها و باکتری ها را از بین می برد.
 2. فیلترهای حذف رسوب : کارتریج های فیلتر آب برای از بین بردن رسوبات در پلی اسپون یا قابل شستشوی پلیسه ای موجود هستند ، همانطور که در بالا ذکر شد. محیط فیلتر پلی پروپیلن پلیسه دار سطح بیشتری را برای ماندگاری بیشتر فیلتر و افزایش ذرات افزایش می دهد.
 3. فیلتر کربن فعال : با جذب آلاینده های محبوس شده در داخل ساختار منافذ فیلتر کربن کار می کند. دو نوع این فیلتر وجود دارد ، فیلتر "کربن بلوک" و "گرانول فعال کربن" که هر دو به فشار آب وابسته هستند.
 4. اسمز معکوس : این سیستم فیلتر آب شامل فناوری پیشرفته تری نسبت به "کربن فعال" است زیرا می تواند فلوراید ، آرسنیک و نیترات را از بین ببرد. بنابراین ، این نوع دستگاه تصفیه آب برای افرادی که می خواهند سختی آب را حذف کنند یا ممکن است بیماری داشته باشند ، توصیه می شود.دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس AQUA OX