ممکن است آب در خانه شما طعم مطبوعی داشته باشد اما با باز کردن شیر آب گاهی اوقات بوی پوسیدگی می دهد. خواه بوی نامطبوع ،خواه عطر و طعم عجیب ، خارش پوست ، لکه های آب یا کف صابون ، احتمالاً به این نتیجه رسیده اید که به نوعی تجهیزات تصفیه آب نیاز دارید.شما در مورد فیلتر تصفیه آب ، و دستگاه تصفیه آب زیاد شنیده اید ، اما چه تصفیه آبی برای خانه شما بهتر است و کدام سیستم می تواند مشکلات آب آشامیدنی شما را حل می کند؟ درک اصطلاحات تصفیه آب مفید است بنابراین می توانید با اطمینان گام هایی در جهت بهبود طعم ، بو و کیفیت کلی آب خود بردارید.

نرم کننده های آب

از نرم کننده های آب برای از بین بردن سختی آب استفاده می شود. هرچه میزان سختی آب بیشتر باشد ، احتمال اینکه خانه شما از این تجهیزات تصفیه آب بهره مند شود بیشتر است. به طور خاص ، یک نرم کننده آب با تبادل آنها با مقادیر کم سدیم ، کلسیم ، منیزیم و مقدار کمی آهن را کاهش می دهد. نتیجه؟ اینکه  آب نرم که از تجمع مواد معدنی در لوله های آب منزل شما جلوگیری می کند ، به موثر تر بودن صابون و سایر محصولات تمیز کننده کمک می کند ، از عمر وسایل خانه و سایر اثرات آب سخت محافظت می کند .

از آنجا که برخی از مواد معدنی در طی فرآیند نرم سازی آب از بین می روند ، آب تصفیه شده با نرم کننده حتی ممکن است کمی متفاوت از آب سخت باشد. با این وجود ، کیفیت کلی آب شما با یک سیستم نرم کننده آب به طور قابل توجهی بهبود می یابد.

فیلترهای تصفیه آب

از فیلتر تصفیه آب معمولاً برای از بین بردن ناخالصی های خاص آب استفاده می شود. به عنوان مثال ، اگر در توالت هایتان رنگ قهوه ای مایل به قرمز دارید ، ممکن است آب شما دارای مقدار زیادی آهن باشد. سیستم تصفیه آب باعث اکسید شدن آهن می شود و آن را به ذره ای تبدیل می کند تا به راحتی توسط محیط فیلتراسیون داخل آن خارج شود. با استفاده از کربن یا زغال چوب در فرآیند فیلتر کردن ، آلاینده هایی مانند کلر و گوگرد را به دام می اندازد بنابراین نمی توانند از آن عبور کنند و باعث بهبود طعم و بوی آب شما می شود.

فیلترهای آب همچنین می توانند آب اسیدی را خنثی کرده و ذرات مزاحم را کاهش دهند ، اما مانند نرم کننده ها و نرم کننده ها سختی را از بین نمی برند. اگر مشکل سختی آب در خانه شما نیست ، فیلتر آب سایر آلودگی های مزاحم را که ممکن است با آن روبرو شوید از بین می برد.خرید فیلتر تصفیه آب

اسمز معکوس

اسمز معکوس (RO) یک فرآیند تصفیه آب پیشرفته تر است که از چندین فیلتر کربن بهمراه یک غشا ممبران نیمه تراوا استفاده می کند. این غشا دارای منافذ بسیار ریز است که با صاف کردن آنها می تواند آلودگی های میکروسکوپی را از آبی که می نوشید ، پاک کند. در حقیقت ، دستگاه تصفیه آب RO می تواند با برخی از آلودگی های جدی تر مانند سرب ، آرسنیک ، فلوراید ، نیترات ها و VOC ها مقابله کند.

قطعاً هنگام نوشیدن آب تصفیه شده RO متوجه بهبود طعم و بو می شوید. تجهیزات فضای زیادی را اشغال نمی کنند و می توانند زیر سینک ظرفشویی نصب شوند تا آب آشامیدنی تمیز ، درست در کنار شیر آب شما تأمین شود. آنها همچنین می توانند در یک سیستم تجاری یا صنعتی در زیرزمین نصب شوند و می توانند آب تصفیه شده را در کل خانه شما تأمین کنند.دستگاه تصفیه آب 8 مرحله آکواپرو

تصفیه آب UV

تصفیه آب با اشعه ماورا بنفش برای از بین بردن آلودگی های میکروبی مانند Cryptosporidium ، Giardia ، E. Coli و ویروس هایی که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند ، طراحی شده است. این مواد شیمیایی را از بین نمی برد و طعم یا رنگ آب شما را بهبود نمی بخشد. با این حال ، بسیاری از آلودگی هایی که از بین می برد نمی تواند با نرم کننده ها ، نرم کننده ها یا فیلترها برطرف شود. اگر آب خود را آزمایش کرده اید و آلودگی میکروبیولوژیکی را تأیید کرده اید ، این روش درمانی آن را از بین می برد.

با استفاده از اشعه ماورا بنفش ، آب از طریق یک محفظه فولادی ارسال می شود و در آنجا در معرض نور UV قرار می گیرد که با حمله و برهم زدن DNA آنها ، باکتری ها و ویروس ها را از کار می اندازد. در این فرآیند ، چیزی به آب اضافه نمی شود. نوری که معمولاً روی خط اصلی آب یک خانه لوله کشی می شود ، هنگام عبور باکتری از طریق نور ، به سادگی از بین می برد. قبل از فیلتراسیون به این روش درمانی کمک می کند تا به طور مثرتری کار کند و بعضی از واحدها عملکردی را به عنوان بخشی از سیستم انجام می دهند.

اگر آلودگی میکروبیولوژیکی اثبات شده ندارید احتیاجی به استفاده از این فیلتر نیست.

تست ، اولین مرحله برای چشیدن بهتر آب است.به طور خلاصه ، در اینجا یک اشاره سریع برای درک توانایی های هر سیستم وجود دارد. انتخاب و نصب تجهیزات مناسب در حل مشکل آب بسیار مهم است ، بنابراین جستجوی تخصص یک متخصص با تجربه مهم است.
تست آب

آنها با آزمایش آب شما شروع به کشف دانش پشت این مسائل می کنند. از اینجا ، یک متخصص آگاه می تواند توصیه ای آگاهانه ارائه دهد که ممکن است شامل یک یا چند راه حل فوق برای مقابله حتی با سخت ترین چالش های آب باشد.

خرید فیلتر تصفیه آب