دوستداران قهوه به هر شکل و اندازه ای هستند - از باریستا که فقط از دانه های بو داده محلی گرفته تا مادربزرگ و کریستال های Folgers .وقتی در خانه قهوه درست می کنید ، آبی که برای خود استفاده می کنید به راحتی یکی از مهمترین قسمتهای این کار است. به هر حال ، یک فنجان قهوه از  97٪ تا 99٪ آب تشکیل شده است .بنابراین منطقی است که اگر چیزهای دیگری مانند مواد معدنی ، باکتری ، کلر یا هر نوع آلاینده در آب شما وجود داشته باشد ، بر عطر و طعم آن تأثیر می گذارد.هرچه آب شما خالص تر باشد ، قهوه بهتری خواهید داشت.

مزایای استفاده از آب تصفیه شده برای تهیه قهوه

استفاده از دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) یک راه حل ایده آل برای نوشیدن آب در خانه شماست. آنها برای تبدیل آب لوله کشی ، تأمین آب بکر ، تازه و سالم به خانواده شما طراحی شده اند.

یک سیستم RO به طور چشمگیری املاح مضر آب را کاهش می دهد ، این همان چیزی است که آب را سخت می کند. به علاوه ، سیستم اسمز معکوس برای کاهش مقادیر زیادی از موارد دیگر از جمله سرب ، فلوراید ، نیترات ها و نیتریت ها کارایی دارد.

اگر آب شهر دارید ، احتمالاً با مقدار مشخصی کلر سر و کار دارید ، که در طی فرآیند تصفیه آب شهری به آن اضافه می شود. کلر موجود در آب یکی از متداول ترین روش ها برای خراب کردن یک فنجان قهوه است.

انجمن  تخصصی قهوه آمریکا  (SCAA) استانداردهایی را برای آنچه آب ایده آل برای تهیه قهوه می گوید ، تعیین کرده است (نمودار زیر را ببینید). طبق SCAA ، شما می خواهید آب شما کاملاً بدون بو و با ظاهری شفاف و فاقد کلر باشد و باید دارای pH PH خنثی تا حد امکان نزدیک به 7 باشد.
نمودار آب ایداه آل برای تهیه قهوه

اسمز معکوس برای ایجاد آب شفاف و بدون بو مناسب است ، اگرچه سطح PH کمتری دارد. بسیاری از افراد از فیلتراسیون اضافی برای افزایش قلیائیت آب RO خود استفاده می کنند تا اسیدی کمتری داشته و به pH خنثی نزدیک شود.

بسیاری از علاقه مندان به قهوه موافق هستند که آب اسمز معکوس ایده آل است. یکی از خوانندگان وب سایت  MakeGoodCoffee.com  ، مارک وورتمن ، متخصص قهوه در سایت پرسید که فیلتر تصفیه آب چگونه می تواند بر کیفیت قهوه او تأثیر بگذارد.

"پاسخ کوتاه به سوال شما این است که نه تنها بر عطر و طعم قهوه شما تأثیر منفی نخواهد گذاشت بلکه طعم آن را حتی بهتر خواهد کرد."

تولید کنندگان قهوه از شرکت  The Roasterie  در کانزاس سیتی ، سازندگان قهوه با کیفیت بالا و بو داده در هوا ، موافقند که آب تصفیه شده یک انتخاب عاقلانه است.

"ما توصیه می کنیم از آب فیلتر شده استفاده کنید زیرا آب شیر غالباً دارای کلر و عناصر دیگری است که بر طعم قهوه شما تأثیر می گذارد. با این حال ، آب تصفیه شده با استفاده از روش اسمز معکوس بهترین انتخاب است. "

تا حدودی بحث در مورد استفاده از آب تصفیه شده برای تهیه قهوه وجود دارد. ممکن است با افرادی روبرو شوید که می گویند این بهترین انتخاب نیست! آنها ادعا می کنند که حذف مواد معدنی از آب آشامیدنی عطر و طعم آن را از بین می برد و قهوه ای را تولید می کند که طعم آن "صاف" است.

چیزی که همه کارشناسان قهوه تأیید می کنند آبی است که  بیش از حد سخت است که یک فنجان قهوه وحشتناک درست می کند.درست کردن قهوه

علم سختی آب و قهوه

سختی آب بر حسب جامدات جامد محلول یا TDS تعریف می شود. SCAA می گوید TDS ایده آل برای تهیه قهوه باید 150 میلی گرم در لیتر باشد. با این حال ، علم قهوه و آب فراتر از آن است. نوع  مواد معدنی موجود در آب است که واقعا باعث تغییر در طعم و مزه قهوه می شود.

مطالعه 2014  در مورد قهوه و آب، برای اولین بار در منتشر شده  مجله کشاورزی و شیمی مواد غذایی،  نشان داد که کاتیونهای (مولکول های با بار مثبت) در آب ممکن است کمک به جلب برخی از ترکیبات عطر و طعم معطر در قهوه شود.

به عنوان مثال ، منیزیم موجود در آب ممکن است در واقع طعم و مزه را افزایش داده و به آن عطر و طعم "چوبی" بدهد و به نظر می رسد بی کربنات کلسیم باعث تلخی قهوه می شود. در حالی که این مطالعه نگفت که محتوای سدیم در آب نرم بر قهوه تأثیر منفی می گذارد ، محققان دریافتند که آب نرم تأثیر چندانی در طعم و مزه ندارد.

 مجله Water Technology با استفاده از مطالعه سال 2014 به  بررسی مزایا و معایب  استفاده از انواع مختلف آب تصفیه شده برای تهیه قهوه پرداخت. آنها پیشنهاد می کنند آب اسمز معکوس همراه با آب شیر مخلوط شود ، که حاوی مقداری ماده معدنی باشد تا به طور بالقوه به استخراج عطر و طعم بیشتر کمک کند.که البته دستگاه های تصفیه آب امروزی دارای فیلتر معدنی کننده می باشند تا آب ارزش غذایی خود را حفظ کند.

توضیح آخر

نه تنها دانش تهیه قهوه به طرز شگفت آوری پیچیده است ، بلکه بسیار ذهنی نیز هست. قهوه یکی از مواردی است که هرکسی درباره خودش نظر دارد. هرکدام از ما به روشی متفاوت از آن لذت می بریم.

فاکتورهای زیادی در ایجاد نوعی قهوه که بیشتر از همه دوست دارید دخیل هستند - طراوت دانه ها ، درشت بودن زمین ، روشی که برای تهیه آن استفاده می کنید و البته کیفیت آب شما.

قهوه با طعم عالی تنها دلیل نصب دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس در خانه نیست. اگر نگران هستید که در آب شما آلودگی وجود دارد و چگونه ممکن است بر سلامت خانواده شما تأثیر بگذارد ، سیستم RO راهی ایده آل برای آرام کردن این نگرانی ها است. به علاوه ، بسیاری از صاحبان خانه بعد از مدتی استفاده از این سیستم متوجه می شوند که آن را بسیار دوست دارند و در نهایت آب بیشتری می نوشند و نوشابه های شیرین ، آب میوه و نوشیدنی های ورزشی کمتر می خورند. ناگفته نماند ، شما می توانید خرید آب بطری را هم متوقف کنید.

آیا می خواهید بیشتر بدانید که سیستم های اسمز معکوس چه کاری می توانند انجام دهند؟ آکوانوترن مدل های متنوعی را متناسب با نیازهای شما ارائه می دهد.

با این حال پیشنهاد ما استفاده از دستگاه تصفیه آب 7مرحله AQUA OX است. اسمز معکوس، فرآیند بسیار دقیقی است که در این دستگاه استفاده شده و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی بوده و می تواند مولکول‌های آب را غربال کرده و مولکول‌های اشباع نشده و سالم  را از مولکول‌های اشباع شده جدا ‌نماید. این دستگاه در آخرین نقطه مصرف (معمولا در آشپزخانه) نصب می شود و می تواند ذرات ناخالصی و آلودگی های احتمالی، نیترات و نیتریت، کلر و ترکیبات کلر، بو و طعم و مزه احتمالی آب را حذف کرده و سختی آب را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.با استفاده از این سیستم تصفیه آب اطمینان پیدا می کنید که از آب تصفیه شده سالم و بهداشتی برای تهیه و نوشیدن یک فنجان قهوه و یا چای استفاده می کنید.دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس AQUA OX