شاید این جمعه را زیاد شنیده باشید که آب برای زندگی حیاتی است ، استفاده از فیلتر تصفیه آب و هیدراتاسیون کافی بوسیله آب تصفیه شده برای داشتن بدن سالم بسیار اهمیت دارد. بدون هیدراتاسیون مناسب ، ممکن است سلامتی ما به خطر بیفتد و بدن ما عملکرد صحیح خود را از دست بدهد. ما نه تنها برای آبرسانی برای بدن، بلکه برای آشپزی، استحمام، و شست و شو و غیره... به آب متکی هستیم.

اغلب ما این نکته را در نظر نمی گیریم که کیفیت آبی که استفاده می کنیم به طور مستقیم و غیرمستقیم با سلامت ما در ارتباط هستند. اگر شما مستقیماً از شیر آب استفاده می کنید، این می تواند سلامت شما را تحت تاثیر قرار دهد. هنگامی که از آب لوله کشی استفاده می کنید، احتمالاً در هر بار مصرف، مقداری از آفت کش ها، داروهای تجویزی، کلر، آرسنیک و سایر آلاینده ها را دریافت خواهید کرد.

برای فهمیدن اینکه چگونه آب تصفیه شده می تواند کیفیت سلامت شما را بالا ببرد، ابتدا باید یاد بگیریم که آب مصرفی ما از چه منبعی می آید، در طول مسیر چه چیزهایی آن را آلوده می کنند و چرا استفاده از فیلتر تصفیه آب برای حذف این آلاینده های مضر و کاهش قرار گرفتن در معرض سموم ضروری و دارای اهمیت است.

آب آشامیدنی از کجا می آید؟

آب آشامیدنی که ما مصرف می کنیم و از شیر آب دریافت میکنیم یا از سطح زمین منشع میگیرد و  از زیر زمین سرچشمه می گیرد. آبی را که از سطح زمین سرچشمه می گیرد، آب های سطحی نامیده می گویند که شامل رودخانه ها، دریاچه ها، نهرها و مخازن است. به آبی که در زیر زمین قرار دارد، آب های  زیرزمینی گفته می شود. آب های زیرزمینی در سفره های زیرزمینی جمع می شوند و توسط چاهی به سطح می آیند.

آیا آب آشامیدنی آب خالص است؟

این باور غلط وجود دارد که هر آبی که از شیر آب لوله کشی خارج می شود، خالص، تمیز و سالم است! ما فرض می‌کنیم که قبل از عبور از لوله‌های آب تا زمانی که به شیر خانه ما برسد، به میزان کافی در یک مرکز تصفیه آب درجه یک تصفیه شده است. با این حال، آب مسافت های طولانی را قبل از مصرف طی می کند و این امکان وجود دارد تا آلاینده ها را در طول مسیر با خود همراه کند.آلاینده‌های موجود در منبع آب می‌توانند مشکلات جدی برای سلامت ما ایجاد کنند، از جمله بیماری های گوارشی، اختلالات عصبی و مشکلاتی در دستگاه تناسلی مردانه و زنانه. گروه هایی که در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این مسائل بهداشتی هستند شامل نوزادان، کودکان، سالمندان، زنان باردار و افرادی با سیستم ایمنی ضعیف هستند.
آنالیز آب

در آب شیر چه چیزهایی وجود دارد؟

به گفته آژانس حفاظت از محیط زیست، یک آلاینده "هر ماده یا ماده فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی یا رادیولوژیکی در آب" بسته به محل زندگی شما و منبع آب شما، ممکن است در آب شیر شما وجود داشته باشد تا به لیوان شما برسد.

سه منبع متداول آلاینده در آب آشامیدنی:

 • سرریز فاضلاب و نشت فاضلاب

فاضلابی که تصفیه نشده باشد و یا سرریز آن می تواند منابع آب آشامیدنی را آلوده کند. سرریز فاضلاب و نشت فاضلاب ممکن است در نتیجه خرابی تجهیزات ، شکستگی لوله ها و یا بارگذاری بیش از حد سیستم اتفاق بیفتد.این اضافه بار می تواند در دوره های بارندگی زیاد یا آب شدن برف سنگین رخ دهد. این سرریز فاضلاب تصفیه نشده می تواند به آب های سطحی تخلیه شود یا به آب های زیرزمینی نفوذ کند و منبع آب آشامیدنی را آلوده کند.

 • آلاینده های طبیعی موجود در محیط

آرسنیک، آلومینیوم، سرب، و یا حتی اورانیوم، نمونه هایی از مواد معدنی هستند که به طور طبیعی در محیط ما وجود دارند. در مقادیر و یا غلظت های پایین، این عناصر معمولا پر خطر نیستند. با این حال، هنگامی که در منابع نوشیدنی ما به میزان بالاتر پیدا شوند، می توانند برای سلامت ما بسیار خطرناک باشند.

 • خرابی سیستم های تصفیه آب

حتی پیشرفته ترین دستگاه تصفیه آب نیز ممکن است دچار مشکل شود. این مشکلات ممکن است به دلیل خراب شدن تجهیزات و یا به مشکل خوردن آنها، خطای اپراتور یا قدیمی بودن زیرساخت باشد. هنگامی که سیستم های تصفیه آب به درستی کار نکنند، آلاینده ها می توانند به آب آشامیدنی راه پیدا کنند و بر سلامت شما تأثیر منفی جبران ناپذیری بگذارند.

پنج آلاینده مضر رایج در آب تصفیه نشده

بسیاری از آلاینده های سمی را می توان در آب شیر پیدا کرد. در زیر پنج آلاینده که ممکن است از شیر آب خارج شود آورده شده است.

پنج آلاینده مضر رایج در آب تصفیه نشده یافت می شود

 • آرسنیک

آرسنیک یک ماده سرطان زا است که با افزایش خطر ابتلا به چندین نوع سرطان در ارتباط است و همچنین می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در سیستم گردش خون هم بشود. مصرف مقادیر کمی آرسنیک در مدت زمان طولانی سلامت شما را به طور جدی در معرض خطر قرار خواهد داد.

 • آلومینیوم

آلومینیوم از فلزهای عنصری است که در دوزهای بالا باعث تهوع، استفراغ، زخم و بیماری های پوستی می شود. آلومینیوم همچنین ممکن است شروع بیماری آلزایمر را سرعت ببخشد.

 • کلر

کلر و فرآورده های جانبی کلر در مقادیر مصرف بالا خطرناک هستند و ثابت شده است که قرار گرفتن در معرض دوزهای بالا ممکن است باعث آسیب به کبد و کلیه و ایجاد بیماری قلبی شود. کلر همچنین می تواند بر طعم و بوی آب نیز تأثیر منفی بگذارد.

 • فلوراید

این ماده در حالی که بیشتر به بهبود بهداشت دهان نسبت داده می شود، اما گاهی ادعا می شود که باعث شکنندگی استخوان ها و دندان ها، آسیب مفاصل و آسیب احتمالی تیروئید نیز می شود.

 • سرب

سرب برای سلامتی، به ویژه سالمندان و کودکان بسیار مضر است. قرار گرفتن در معرض سرب، به ویژه در کودکان خردسال و نوزادان، با آسیب سیستم عصبی، ناتوانی های یادگیری، اختلال شنوایی و اختلال در عملکرد سلولی همراه است.

آیا آب شیر برای نوشیدن بی خطر است؟

فهمیدن اینکه دقیقاً چه چیزی در آب شما شیر دارد می تواند چالش برانگیز باشد و شما برای به دست آوردن میزان کیفیت آب باید راهی پیدا کنید. آزمایش کیفیت آب برای صاحب خانه های معمولی می تواند پیچیده و گران باشد. بدون آزمایش واقعی آنچه از شیر آب در خانه شما خارج می شود، هیچ راهی برای دانستن اینکه چه آلاینده هایی در کمین شما هستند، ندارید.با این حال یکی از ساده و ارزانترین راه ها استفاده از دستگاه تی دی اس متر هست.


نوشیدن آب تصفیه شده می تواند سلامت شما را بهبود بخشد

ساده ترین و موثرترین راه برای اطمینان از نوشیدن آب سالم و خالص استفاده از فیلتر تصفیه آب است. با فیلتر کردن آب و از بین بردن آلودگی های آب، قرار گرفتن در معرض بسیاری از سموم که می توانند بر سلامت ما تأثیر منفی بگذارند را کاهش می دهیم.


چهار مزیت عمده استفاده از فیلتر تصفیه آب برای سلامتی:

 • آب تصفیه شده عاری از آلودگی است.

از ساده ترین راه ها برای تصفیه آب برای کسانی که در منزلشان از یخچال ساید استفاده میکنند به کار بردن فیلتر آب یخچال است که برای شما و خانواده تان آب آشامیدنی تمیز و فیلتر شده و عاری از آلاینده های خطرناک را فراهم می کند. با کاهش قرار گرفتن در معرض این سموم خطرناک، زندگی بسیار سالم تری خواهید داشت.

 • آب تصفیه شده خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش می دهد.

دستگاه تصفیه آب با حذف نیترات، آرسنیک و سایر مواد سرطان زا از منبع آب، خطر ابتلا به سرطان های خاص را کاهش می دهد. این محدود کردن تماس با این عوامل سرطان زا تضمین می کند که تمام تلاش خود را برای داشتن یک زندگی سالم تر انجام می دهید.

 • آب فیلتر شده طعم و بوی بهتری دارد.

هیچ کس حاضر نیست آبی بنوشد که مزه یا بوی بدی داشته باشد. فیلترهای آب ،کلر و سایر آلاینده ها را حذف می کنند تا آبی بدون بو و با طعم بهتر به شما بدهند. این به نوبه خود باعث تشویق شما به نوشیدن آب بیشتر و سالم ماندن می شود و همین هیدراته ماندن را آسان تر می کند.

 • آب تصفیه شده باکتری های مضر را از بین می برد.

باکتری های موجود در آب یکی از دلایل اصلی مشکلات گوارشی هستند. فیلترهای آب می توانند باکتری های مضر را از آب آشامیدنی شما حذف کنند. این امر خطر ابتلا به بیماری های گوارشی را کاهش می دهد و به شما اطمینان می دهد که احساس سلامتی بیشتری خواهید داشت.
خرید فیلتر تصفیه آب