اهمیت دستگاه تصفیه آب:

آب از نام حلال جهانی گرفته تا اکسیر حیات، بدون شک یکی از مهم ترین منابع موجود برای تمامی موجودات به شمار می رود. ما به صورت روزانه آب مصرف می کنیم، بنابراین همه ما از این واقعیت آگاه هستیم که آب بسیار مهم است. با این حال، ما باید به این واقعیت توجه داشته باشیم که اگر آبی که مصرف می کنیم، قبل از مصرف تصفیه نشده باشد، می تواند مشکلات و بیماری های زیادی برای ما بوجود بیاورد. اینجاست که وجود یک دستگاه تصفیه آب اهمیت پیدا خواهد کرد.

نیاز به دستگاه تصفیه آب 

همانطور که میدانید آب حاوی مقدار زیادی ناخالصی است و این موضوع غیر قابل انکار است. آب شیر دارای مقدار قابل توجهی شن، خاک و میکروب است که قبل از مصرف باید تمام این آلاینده ها را از آب تصفیه کرد. حتی پس از فرآیندهای مختلف تصفیه که در تصفیه خانه های شهری صورت میگیرد ، آب در طول مسیر تصفیه خانه تا خانه های ما با بسیاری از ناخالصی‌ها مانند کلر، جیوه، آرسنیک، کلرامین، فلوراید، میکروب‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و سایر اجزای بیماری‌زا ترکیب می شود.

استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خوب به تمیز کردن ویا تصفیه کردن آلاینده ها، ذرات فلزات سنگین، ماسه، نمک های محلول، میکروب ها و سایر ناخالصی ها کمک می کند. ضروری است که هر خانه یک دستگاه تصفیه آب داشته باشد و همین امر در مورد ادارات و سایر مکان ها نیز صدق می کند. توجه به نوشیدن آب تصفیه شده به شما کمک می کند تا از بیماری های متعددی که ممکن است از طریق آب آلوده وارد بدنتان شده و سلامت شما را به خطر بیاندازند ،دور بمانید.

بسیاری از دستگاه های تصفیه آب وجود دارند که به جلوگیری از بیماری ها کمک می کند. دستگاه‌های تصفیه آب بر اساس روش های متفاوتی که برای تصفیه استفاده می‌شوند، به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند.

دلایل استفاده از دستگاه تصفیه آب

  • وضعیت بد منابع آبی ما
    ما به شدت به رودخانه ها و منابع آب زیرزمینی برای مصرف خود متکی هستیم. متأسفانه شهرنشینی و صنعتی شدن سریع منجر به تخریب منابع آبی ما شده است. آفت‌کش‌ها، نشت‌های شیمیایی، پلاستیک‌ها، تخلیه زباله‌های صنعتی و زنگ‌زدگی خطوط لوله آب، وضعیت آب آشامیدنی را بیشتر بدتر کرده و منجر به ظهور مجموعه‌ای از بیماری‌های قابل انتقال از طریق آب مانند وبا، اسهال خونی، اسهال، زردی، سل و حتی سرطان شده است.

  • تصفیه ناکافی آب توسط شهرداری ها
    با کمک علم، فناوری و نوآوری می توان انواع ناخالصی ها اعم از عوامل بیماری زا، ذرات معلق، ناخالصی های محلول را از آب زدوده و آن را برای آشامیدن مناسب ساخت. روش رایج جوشاندن آب برای از بین بردن آلودگی های آب امروزی بی تاثیر است. بنابراین، طیف معمولی از دستگاه های تصفیه آب را می توان به طور عمده با توجه به تکنیک های تصفیه به کار گرفته شده طبقه بندی کرد، مانند:RO (اسمز معکوس)-UF (فیلتراسیون فوق العاده) یا تصفیه گرانشی

بهترین دستگاه تصفیه آب 

دستگاه‌های تصفیه آب RO یا دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ، بیشتر در منازل، ادارات، مدارس، دانشگاه ها یا شرکت‌های خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند.  دستگاه های تصفیه آب RO همانطور که از نامشان پیداست از روش اسمز معکوس برای از بین بردن ذرات آلودگی ها، میکروب ها، ذرات فلزی، نمک های محلول و سایر ناخالصی ها استفاده می کنند. این ناخالصی ها از طریق یک غشای نیمه تراوا یا یک فیلتر با فشار بالا عبور می کنند و اطمینان حاصل می کنند که هیچ یک از این آلودگی ها از فیلتر عبور نمی کنند. چند دستگاه تصفیه آب RO خوب موجود عبارتند از:   

دستگاه تصفیه آب 8مرحله آکواپرو

دستگاه تصفیه آب 8مرحله آکواپرو


دستگاه تصفیه آب 7مرحله AQUA OX 
دستگاه تصفیه آب 7مرحله اینلاین AQUA OXWORS

این دستگاه های تصفیه آب از فناوری اسمز معکوس و همچنین فیلتر های پیش تصفیه و کربنی با بالاترین کیفیت برای حذف ذرات فلزات سنگین، ماسه، گرد و غبار و آرسنیک و ... استفاده می کنند. دستگاه های تصفیه آب اصلی نه تنها با طعم گوارای آب تداخلی ایجاد نمیکنند بلکه مزه و بوی احتمالی آنها را از بین می برند.همچنین در این دستگاه ها آب پس از تصفیه، طعم اسیدی یا فلزی نخواهد داشت.ما نه تنها یک دستگاه تصفیه آب به شما تحویل می دهیم، بلکه به شما این اطمینان را می دهیم که آب شما همانقدر خالص است که طبیعت در نظر گرفته است.

سایر لوازم جانبی دستگاه تصفیه آب به صورت آنلاین موجود است

به لطف جهش در فناوری، این روزها لوازم جانبی متعددی وجود دارد که به شما کمک می‌کند آبی را که می‌نوشید تازه نگه دارید. تعدادی از این لوازم جانبی عبارتند از متر TDS، هوزینگ فیلتر،فیلتر های مصرفی تصفیه آب.این لوازم جانبی تصفیه آب می تواند هنگام خرابی و یا زمان تعویض فیلترهای موجود در دستگاه های تصفیه آب مورد استفاده قرار بگیرند.

 اگر آب منطقه شما به دلیل داشتن مواد معدنی بالا و مملو از کلسیم و منیزیم ،سخت است، استفاده از نرم‌کننده‌های آب ضروری است. مصرف بیش از حد مواد معدنی می تواند برای سلامتی شما مضر باشد، بنابراین استفاده از نرم کننده های آب در صورت سخت بودن آب ضروری است. نرم کننده های آب کلسیم و منیزیم موجود در آب را از بین می برند و آن را نرم و برای مصرف مناسب تر می کنند.

فیلتر تصفیه آب یخچال

اگر در منزلتان از یخچال ساید بای ساید استفاده می کنید ، حتما می دانید یخچال های ساید دارای یک فیلتر تصفیه آب داخلی جهت تصفیه آب برای برداشت آب و یخ با کیفیت هستند.شما در سایت آکوانوترن انواع فیلتر داخلی یخچال و فیلتر بیرونی یخچال با برترین برند ها و بهترین کیفیت و قیمت مناسب پیدا خواهید کرد.خرید دستگاه تصفیه آب