اگر در یکی از 15 میلیون خانوار آمریکایی هستید که آب مصرفی خود را از یک چاه خصوصی تهیه می کنند ، آبی که خانواده شما از آن برای نوشیدن ، پخت و پز ، تمیز کردن و حمام کردن استفاده می کند ، به عهده شما است .بدون نظارت و مقررات EPA مانند منابع آب عمومی ، و با کیفیت آب چاه شما به آبهای زیرزمینی اطراف شما وابسته است ، اطمینان از یک منبع آب تمیز می تواند چالش برانگیز باشد.

  • طبق اطلاعات اخیر سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) 23 درصد از چاه های خصوصی آزمایش شده حداقل دارای یک آلاینده بودند .
  • طبق مراکز کنترل بیماری (CDC) ، بیش از 7 میلیون آمریکایی سالانه از بیماری های منتقله از آب بیمار می شوند .
  • بسیاری از آلاینده های موجود در منابع آب بی مزه و بدون بو هستند .

بنابراین ، چرا کیفیت آب را آزمایش می کنیم؟ در مورد کیفیت آب چاه ، موارد زیادی وجود دارد که نمی توانید آنها را ببینید ، بویید یا مزه کنید و بر خانه و خانواده شما تأثیر بگذارد. آب شما تحت تأثیر محیطی قرار می گیرد که به طور مداوم در حال تغییر است ، بنابراین حتی اگر سال گذشته آب شما آلاینده خاصی نداشته باشد ، ممکن است در هر زمان دیگری این آلودگی وارد منبع آب شما شده باشد.

11 آلاینده ای که ممکن است در مورد آنها ندانید

چیزهای زیادی وجود دارد که باید در مورد داشتن یک چاه آب باید بدانید ، از جمله راه های بهبود کیفیت تأمین آب. در اینجا شایع ترین آلاینده هایی است که باید در مورد آنها بدانید را معرفی می کنیم.

1. آهن و منگنز

در بیشتر آبهای زیرزمینی مقادیر کمی از این آلاینده های طبیعی وجود دارد ، اما اگر مقادیر زیادی سنگ آهک ، شیل و ذغال در نزدیکی شما وجود داشته باشد ، ممکن است سطح بالایی داشته باشید که روی آب زیرزمینی تغذیه کننده چاه آب شما تأثیر بگذارد. اگر آب شما دارای طعم فلزی و یا تغییر رنگ قرمز / قهوه ای است - که همچنین می تواند باعث لکه دار شدن لوله ها و لباس ها شود - ممکن است آهن یا منگنز در آن تاثیر گذاشته باشد.

2. سولفید هیدروژن

آیا آب شما بوی پوسیدگی می دهد؟ این می تواند گاز سولفید هیدروژن باشد که در داخل آب شما گیر افتاده و از گوگرد زیاد در زمین حاصل می شود. اگر در یک منطقه باتلاقی یا مزرعه ای در مجاورت گودال کود زندگی می کنید ، سولفیدها می توانند مسئله شما باشند. علاوه بر بوی بد ، سولفیدها می توانند لوله کشی شما را خورده و لکه های سیاه را در هر جایی که آب زیادی استفاده می کنید برجای بگذارید.

3. مس

مس ، مانند آهن ، به طور طبیعی اتفاق می افتد ، اما اگر آب شما تغییر رنگ آبی / سبز داشته باشد ، ممکن است لوله های مسی خورنده ای داشته باشید ، که ممکن است به معنای وجود مسئله بزرگتر در زیرساخت لوله کشی شما باشد یا آب اسیدی غیرمعمول در آن لوله ها جریان داشته باشد. اگر PH آب شما به طور قابل توجهی پایین تر از 7 باشد ، خواص اسیدی آن فلز را از لوله کشی و شیر آب خارج می کند. سایر منابع آلودگی مس در آبهای زیرزمینی شما می تواند فعالیت های استخراج یا تولید نزدیک به شما باشد.

4. کلسیم

با آب سخت مشکلی دارید؟ تعداد بالای مواد معدنی از سنگ بستر علت اصلی آن است و کلسیم شایع ترین این عامل است. منیزیم ماده دیگری است. هنگامی که آب از زمین عبور می کند ، هر نوع سنگ آهک یا سنگ دیگری که در تماس با آن باشد ، حل می شود و این مواد معدنی را با خود به خانه شما حمل می کند. گرچه این آلاینده ها به ندرت بر سلامتی تأثیر می گذارند ، اما با این وجود می توانند طعم عجیبی در آب ، تجمع کف صابون ، تحریک پوستی جزئی و سایش اضافی آب شما با استفاده از لوازم خانگی ایجاد کنند.

5. کلرید سدیم

که به عنوان نمک شناخته می شود ، کلرید سدیم اضافی می تواند به راحتی در آبهای زیرزمینی شما نفوذ کند اگر در امتداد یک بزرگراه یا نزدیک پارکینگ ای که در ماه های زمستان در مناطق سردتر کشور با نمک جاده کار می کنید ، زندگی کنید. رواناب می تواند منجر به باقی مانده سفید در آب شود ، کمی طعم را تغییر داده و البته اگر رژیم غذایی محدود به سدیم داشته باشید ، بر سلامت شما تأثیر منفی می گذارد. اگر خانه ای در ساحل داشته باشید همچنین ممکن است نفوذ آب نمک را ببینید. تغییرات در آب و هوا می تواند آب حاصل از اقیانوس با آبهای زیرزمینی را بیشتر یا کمتر از حد معمول ببیند.

6. سایر مواد شیمیایی و معدنی

موارد فوق فقط باعث خراش سطح مواد شیمیایی و مواد معدنی می شوند که می توانند به منبع آب شما حمله کنند. مواد شیمیایی PFOS ، آرسنیک و سیلیس از دیگر آلاینده های احتمالی آب هستند که باید بسته به منطقه جغرافیایی مراقب آنها باشید. گاز رادون گاز دیگری است که به عنوان مثال بی رنگ ، بی مزه ، بدون بو و رادیواکتیو است و این امر نیاز به آزمایش را بیشتر می کند.

7. خاک

مشکلات ممکن است همیشه در سطح میکروسکوپی نباشد. اگر آلودگی و رسوب به پمپ چاه شما وارد شود ، ذرات بزرگ و آب تیره می توانند آن را به شیر آب تبدیل کنند (همراه با هر تعداد از مواد شیمیایی فوق). این می تواند به معنی نگرانی بیشتر در مورد یکپارچگی سازه در مورد چاه ، پمپ ، مخزن یا لوله های شما باشد.

8. هوا

اگر شیرهای آب شما قبل از اینکه آب به طور معمول جریان یابد ، پراکنده می شوند ، هوای اضافی در سیستم شما وجود دارد. اگرچه این بر سلامتی شما تأثیر منفی نخواهد گذاشت ، اما به این معنا که چیزی ناشی از آن است که شما نمی خواهید در آنجا باشید ، یک ماده آلاینده است. از همه مهمتر ، این می تواند نشان دهنده تغییر در سطح آب ، آسیب به لوله افتاده یا مشکل پمپ چاه شما باشد ، بنابراین مسئله ای است که باید به آن توجه کنید.

9. ذرات معلق

مواد گیاهی ، بستر برگ ، حشرات موجود در داخل درپوش چاه شما و سایر عوامل محیطی مانند فرسایش ، جاری شدن سیل و آتش سوزی می توانند به ورود ذرات آلی یا معدنی به منبع آب شما کمک کنند. تغییر رنگ زرد یا سفید / ابری می تواند شاخصی از چنین آلودگی باشد ، اگرچه ممکن است کاملاً واضح نباشد.

10. نیترات

علاوه بر ذرات آلی و معدنی ، واحدهای شیمیایی وجود دارد که می توانند با آن ترکیبات ترکیب شوند - مانند نیترات ها ، یا ترکیبات نیتروژن - اکسیژن. در حالی که مواد مغذی برای گیاهان هستند ، نیترات های اضافی می توانند به آبهای زیرزمینی شسته شوند ، به خصوص پس از باران شدید یا جاری شدن سیل. کودها همچنین می توانند حاوی نیتراتهایی باشند که می توانند آن را به آب چاه شما تبدیل کنند ، خصوصاً با توجه به اینکه به خاک خوب نمی پیوندند. انواع مختلفی از سلامتی به خصوص برای نوزادان زیر 6 ماه امکان پذیر است ، اما از آنجا که نیترات ها میکروسکوپی هستند ، تشخیص اینکه آنها بدون آزمایش وجود دارند دشوار است.

11. باکتری های کلی فرم

باکتری هایی مانند Giardia یا E. coli - می توانند از طریق مواد زائد حیوانی مانند یک چاله کود یا فاضلاب از یک مخزن سپتیک به منبع آب شما وارد شوند. باکتری ها همچنین می توانند از بدن حیواناتی در حال تجزیه باشند که ممکن است راهی به درپوش چاه شما پیدا کرده باشند اما نتوانسته اند راه خود را پیدا کنند. شما نمی توانید این باکتری ها را ببینید یا بویید ، که آزمایش را بسیار مهمتر می کند ، خصوصاً اگر اخیراً طغیان یا طغیان فاضلاب داشته باشید. طوفان یا رواناب کشاورزی می تواند تمام آن چیزی باشد که باکتری ها به آب چاه شما راه می یابند. در حالی که مصرف آب همراه با باکتری برای سلامتی شما مضر نیست ، اما ممکن است متوجه ناراحتی معده یا اسهال شوید.

نحوه آزمایش کیفیت آب

ما در سایت aquanotren.com منابع خوبی را برای صاحبان خانه فراهم کرده ایم . در اینجا می توانید در مورد  کیفیت آب و گزینه های خرید تصفیه آب بیشتر بدانید.aquanotren.com

گرچه مهم است که بدانید چاه چگونه کار می کند و خودتان به تعمیر و نگهداری اساسی ادامه می دهید ، اما مهمترین راه برای اطمینان از آب سالم در برابر آلودگی های بی مزه ، بی بو و بی رنگ ، آزمایش سالانه توسط یک متخصص مجاز است. نمونه هایی از آب شما باید به یک آزمایشگاه معتبر ارسال شود ، که می تواند نتایج دقیق در مورد آب شما را ارائه دهد.

در نهایت ، آب چاه هرگز کامل نخواهد بود (آب شهر نیز برای این موضوع مناسب نخواهد بود ، بنابراین آزمایش برای هر کس عاقلانه است) ، اما شما می توانید برای بهبود کیفیت آب در خانه خود گام بردارید. در این مسیر آکوانوترن می تواند به شما کمک کند. چه بخواهید آب خود را با فیلتر تصفیه آب یخچال تصفیه کنید ، چه آب آشامیدنی بهتری از طریق دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس بدست آورید ، چه مقدار آهن را با یک سیستم فیلتراسیون کاهش دهید و یا مشکلاتی را که آب سخت با استفاده از نرم کننده آب می تواند برطرف کند ، خانواده حرفه ای ما راه حل مناسب را به شما پیشنهاد می کند.

دستگاه تصفیه آب 8 مرحله آکواپرو انتخاب خوبی برای خانه های دارای آب چاه هستند زیرا می تواند به سختی ، آهن و منگنز رسیدگی کند و تمامی آلودگی های موجود در آب را اصلاح کند.

دستگاه تصفیه آب 8 مرحله آکواپرو

سلامتی شما و خانواده تان برای ما بسیار مهم است. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.02166002588