اگر مطمئن نیستید که آب آشامیدنی خانه شما سالم و بدون سرب و یا سایر آلاینده ها است، خرید فیلتر تصفیه آب یا دستگاه تصفیه آب خانگی را در حتما در نظر داشته باشید.قبل از خرید یک دستگاه تصفیه آب خوب ، می توانید با کارشناسان ما صحبت کنید تا در این راه شما را یاری کنند.

سوال: چگونه می توانم خطر آلاینده ها و سرب در آب لوله کشی خانه ام را کاهش دهم؟

اولین و آخرین پیشنهاد ما برای کاهش و یا تصفیه کامل آب از  آلاینده ها استفاده از فیلتر و یا دستگاه تصفیه آب است.اگر تصمیم به خرید فیلتر تصفیه آب را دارید، توجه داشته باشید که هر فیلتر آب در برابر آلاینده های خاصی محافظت می کند. مطمئن شوید که فیلتری را خریداری می کنید که خطر سرب را کاهش یا از بین می برد.فیلتر تصفیه آب یخچال

سوال: چه نوع دستگاه تصفیه آبی برای من مناسب است؟

پاسخ: انواع مختلفی سیستم تصفیه آب مورد استفاده در خانه ها وجود دارد که ممکن است به یک شیر آب وصل شود، روی یک پیشخوان قرار بگیرند و یا در زیر سینک نصب شوند.

فیلترها همچنین در یخچال هایی که آب را از طریق در، پارچ های آب و برخی بطری های آب سرو می کنند، یافت می شود.مانند فیلتر داخل یخچال و فیلتر بیرون یخچال.

نوع فیلتر یا سیستم تصفیه آبی که میخواهید نصب کنید را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. برای مثال، آیا شما به راحتی می خواهید آب را در آشپزخانه خود تصفیه کنید یا یک سیستم تصفیه برای ورودی کل خانه می خواهید؟

دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس آلاینده‌ها را از بین می‌برند، اما نصب آنها از برخی فیلترها دشوارتر است. دستگاه های تقطیر از برق برای جوشاندن آب از شیر آب، کاهش آلاینده ها و جمع آوری آب تمیز در یک کوزه استفاده می کنند.

سوال: کجا می توانم اطلاعات دقیقی در مورد فیلتر و یا دستگاه های تصفیه آب پیدا کنم تا در تصمیم گیری به من کمک کند ؟

پاسخ: ما سعی کرده این در بخش وبلاگسایت آکوانوترن یک نمای کلی از انواع فیلترها و دستگاه های تصفیه آب ، نحوه کارکرد آنها، راهنمای استفاده و نصب ، و هرگونه اطلاعاتی را که شما در زمینه تصفیه آب به آن احتیاج دارید را به ساده ترین شکل ممکن در اختیار شما قرار بدهیم.

استفاده از این بخش به شما کمک می‌کند تا در مورد اینکه چه نوع فیلتری با نیازهای شما مطابقت دارد، تحقیق کنید. هنگامی که نوع فیلتر مورد نظر خود را تعیین کردید، می توانید به صورت آنلاین درباره برندها تحقیق کنید و از بخش محصولات قیمت های مختلف را بررسی کنید.

سوال: چگونه می توانم کیفیت فیلتر آب را اندازه گیری کنم؟

پاسخ:  شما برای اینکه بتوانید سنجش دقیقی از کیفیت آب لوله کشی منزلتان به دست بیاورید باید آب را جهت بررسی و آزمایش به یکی از آزمایشگاه هایی که در این زمینه فعالیت میکنند مراجعه کنید.
بسیاری از مشتریان خانگی جهت سنجش سختی آب از دستگاه TDS استفاده میکنند که ما هم همین راه را به شما برای به دست آوردن آلاینده های محلول در آب پیشنهاد می کنیم.

چه مقدار سرب در آب یک تهدید برای سلامتی به شمار می رود؟

NSF International زمانی که به یک سیستم تصفیه آب تأییدیه می دهد، آب پنج منطقه را آزمایش و پس از آن تأیید می کند.

یک محصول باید ثابت کند که می تواند آلاینده های نقاط مختلف را کاهش می دهد، مواد مضر به آب اضافه نمی کند، از نظر ساختاری سالم است و از استانداردهای تولید و ساخت استانداردی استفاده می کند. یک دستگاه تصفیه آب اصلی برای ادعاهای گمراه کننده، برچسب زدن یا تبلیغات بررسی می شود.

برای  تایید استانداردهای NSF ، یک فیلتر یا سیستم تصفیه آب باید نشان دهد که می تواند سرب را از 15 قسمت در هر میلیارد ppb 10 یا کمتر کاهش دهد.

به خاطر داشته باشید که برخی از محصولات ادعا می کنند که مطابق با استانداردهای NSF تست شده اند اما گواهی سازمان را ندارند. NSF International چنین محصولاتی را بررسی نکرده است.

سوال: ما خریداران از کجا می توانیم بفهمیم که کدام مارک ها و مدل های فیلتر دارای گواهینامه حرفه ای هستند؟

پاسخ:  پایگاه داده آنلاین NSF International قابل جستجو است، بنابراین می توانید مدل های تایید شده از انواع مختلف فیلتر را پیدا کنید. 

سوال: هزینه فیلترهای آب چقدر است؟

پاسخ:  در بخش محصولات تصفیه آب وب سایت ما طیف وسیعی از محصولات و قیمت ها را می توانید ببینید. آکوانوترن قیمت هایی را از 35 هزار تومان برای فیلتر تصفیه آب تا 8میلیون تومان برای یک سیستم فیلتراسیون خانگی فهرست می کند.

قیمت ها بسته به نوع، اندازه و ویژگی های یک سیستم تصفیه آب متفاوت هستند.

سوال: چگونه یک سیستم فیلتراسیون را نگهداری کنم؟

پاسخ: اشتباه بزرگی که مردم مرتکب می شوند این است که وقتی سازنده محصول توصیه می کند که فیلتر در یک تاریخ معینی تعویض شود، فیلتر را تعویض نمی کنند. برخی از سیستم ها دارای چراغ نشانگر یا هشدار دیگری هستند مانند یخچال های ساید بای ساید که زمان تعوض فیلتر را یاد آوری می کنند.فیلترها به دلیل مسدود شدن منافذ فیلتر یا چسبیدن آلاینده ها به سطح فیلتر کارایی کمتری دارند. ممکن است متوجه کاهش کارایی فیلتر نشوید، بنابراین پیشنهاد می کنیم از توصیه شرکت های سازنده در مورد زمان تعویض فیلتر تصفیه آب پیروی کنید.

جایگزینی فیلتر ها معمولاً بر اساس دوره تنظیم شده یا تعداد معینی گالن که فیلتر پردازش می کند توصیه می شود.

سوال: آیا خرید یک سیستم تصفیه آب ارزانتر از خرید آب بطری است؟

پاسخ:  احتمالاً می توانید سیستم فیلتراسیونی پیدا کنید که از آب بطری ارزانتر باشد. اما هزینه های سیستم فیلتراسیون بسته به کیفیت، فیلترها و نگهداری می تواند افزایش یابد.

سیستم های فیلتر نیز راحت هستند. شما می توانید از آب تصفیه شده برای نوشیدن و آشپزی استفاده کنید و به راحتی مجبور نیستید برای خرید آب به فروشگاه بروید.
آب بطری