آیا تا به حال شیر ، میوه ، گوشت یا سایر وسایل را در یخچال خود قرار داده اید ، و فقط به این نتیجه رسیده اید که یخچال شما مواد غذایی را منجمد می کند؟ اگرچه این مشکل تا حدودی نادر است ، اما ممکن است اتفاق بیفتد - و در صورت بروز ، غذایی برای شما باقی می ماند که باید مجددا گرم کنید تا قابل استفاده شود. اگر برای جلوگیری از این مسئله به کمک نیاز دارید ، راهنمای ما راه حل هایی ارائه می دهد که برای رفع این مشکل مناسب است.
چرا یخچال من غذا را یخ می زند؟چرا یخچال من غذا را یخ می زند؟

یخچال برای خنک نگه داشتن غذا برای نگهداری ایمن طراحی شده است و نباید چیزی را منجمد کند. اگر مشاهده کردید که یخچال شما در حال انجماد غذا است ، ممکن است به دلیل مسائل زیر ایجاد شود:

تنظیمات دما

دامنه دمایی مطلوب برای نگهداری مواد غذایی تازه بین 4/5/5 درجه سلسیوس است. اگر غذای شما در حال یخ زدن است ، پس ممکن است تنظیم کننده درجه حرارت یخچال شما خیلی کم تنظیم شده باشد. این یک مشکل رایج است که می تواند منجر به یخ زدن مواد غذایی در یخچال شود.تنظیمات دما

ذخیره مواد غذایی

یخچال و فریزرها از منافذ هوا برای گردش هوای سرد و اطمینان از درجه حرارت ثابت در فضای ذخیره سازی استفاده می کنند. برای اطمینان از درجه حرارت مناسب ، باید فضای مناسب جریان هوا بین محفظه های فریزر و یخچال را فراهم کنید. اگر غذا مانع این دریچه های هوا شود ، بیشتر در معرض هوای سرد قرار می گیرد و ممکن است با گذشت زمان یخ بزند. همچنین ممکن است لازم باشد غذای بیشتری در یخچال خود قرار دهید: یخچال کاملاً مجهز در جذب هوای سرد کار بهتری انجام می دهد. اگر وسایل کافی در داخل ندارید ، آن هوای سرد در قفسه پایین ته نشین می شود و ممکن است مواد غذایی ذخیره شده در آنجا را یخ بزند.

مهر و موم درب نشتی

مهر و موم های اطراف درب های یخچال و فریزر شما را در ورود هوای سرد کمک می کند. اگر یک یا هر دو مهر و موم نشت کند ، یخچال شما بیشتر کار می کند تا دمای ثابت را حفظ کند. متأسفانه ، این می تواند منجر به یخچال بسیار سرد - و غذای منجمد شود.یخچال ساید

چگونه یخچال خود را از یخ زدگی مواد غذایی حفظ کنیم

اگر غذا در یخچال شما در حال انجماد است ، مراحلی وجود دارد که می توانید برای حل مشکل تلاش کنید. 

دمای یخچال خود را تنظیم کنید

اگر یخچال شما خیلی سرد است ، دما را تعیین کرده و بر اساس آن تنظیم کنید. مطمئن نیستید کدام دما صحیح است؟ راهنمای کاربر یا کتابچه راهنمای مالک خود را مطالعه کنید.

غذای خود را دوباره مرتب کنید

اطمینان حاصل کنید که غذای موجود در یخچال شما با هیچ یک از دریچه های هوا تماس ندارد. همچنین می توانید سعی کنید مواد غذایی را به طور مساوی در سراسر یخچال توزیع کنید یا غذاهای بیشتری به یخچال خود اضافه کنید.

مهر و موم درب یخچال خود را بررسی کنید

اگر شک دارید که درهای یخچال شما نشت می کند ، برای تمیز کردن و بازرسی از مهر و موم درب ، کمی وقت بگذارید. اگر پاره ، تاب خورده یا فرسوده شده اند ، بلافاصله آنها را تعویض کنید. شما نه تنها یخچال خود را از یخ زدگی مواد غذایی حفظ خواهید کرد بلکه در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهید کرد.

یخچال من هنوز یخ زده است. باید چکار کنم؟

اگر در استفاده از مراحل بالا موفقیت آمیز نبوده اید ، زمان آن رسیده است که برای یخچال خود برنامه ریزی کنید تا یک متخصص بتواند نگاهی به آن بیندازد.

همچنین اگر فیلتر تصفیه آب یخچال شما نیاز به تعویض دارد ، ما می توانیم به شما کمک کنیم - راهنمایی ما می تواند به شما کمک کند فیلتر تصفیه آب مناسب یخچال خود را پیدا کنید.

02166002588 مشاوره خرید فیلتر تصفیه آب