فیلتر تصفیه آب آلودگی ها را از منبع آبی که به آن می دهید حذف می کند. استفاده از فیلتر تصفیه آب یک راه آسان و موثر برای اطمینان از اینکه آبی که می نوشید عاری از آلاینده های مضر باشد. فیلترهای آب از روشهای مختلفی برای حذف ناخالصی‌ها و آلاینده‌ها استفاده می‌کنند. بسیاری از این فیلترها و سیستم های فیلتراسیون مقرون به صرفه و کاربردی هستند.

فیلترهای تصفیه آب چگونه کار می کنند؟

انواع مختلفی از فیلتر تصفیه آب وجود دارند که می توانند آلاینده ها را از بین ببرند و اطمینان حاصل کنند که شما و خانواده شما آب تصفیه شده بهداشتی و خالص برای نوشیدن، حمام کردن، پخت و پز و سایر مصارف خانگی دارید. فیلترهای تصفیه آب به روش های مختلفی کار می کنند. برخی از آنها از یک مانع فیزیکی برای جلوگیری از ورود آلاینده ها به منبع آب استفاده می کنند و یا برخی دیگر از یک فرآیند شیمیایی یا بیولوژیکی برای تصفیه آب استفاده می کنند.

انواع فیلتر آب

فیلترهای آب در اشکال، اندازه ها و مدل های متنوع برای کاربردهای مختلف ساخته شده اند. برخی از فیلترهای تصفیه آب به شیر آب متصل می شوند که به آن فیلتر های سر شیری میگویند. برخی در نقطه اصلی ورودی آب خانه شما نصب می شوند. کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیلترهای آب به شما کمک می کند تا بهترین فیلتر را برای خود و خانواده تان انتخاب کنید .

دو دسته اصلی فیلترهای آب:

1.فیلترهای نقطه ورودی آب
سیستم های فیلتراسیون نقطه ورودی ، آب را قبل از ورود به خانه شما تصفیه می کنند. این سیستم ها معمولاً در جایی نصب می شوند که لوله اصلی آب وارد خانه شما می شود و برای نصب به یک متخصص واجد شرایط نیاز دارد.

2.فیلترهای نقطه استفاده آب

منظور از فیلتر های نقطه استفاده آب این است که سیستم های تصفیه آب را در جایی که آب از شیر خارج می شود و شما میخواهید از آن استفاده کنید فیلتر می کنند. این فیلتر ها را ممکن است به صورت پارچ تصفیه آب ، فیلتر تصفیه آب یخچال ، و یا دستگاه تصفیه آب بشناسید.

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب برای سلامتی شما

انتخاب سیستم فیلتراسیون مناسب برای خود و خانواده تان علاوه بر بهبود بخشیدن به سلامت شما، کیفیت آب شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. هر فیلتری که انتخاب می کنید باید استاندارد NSF/ANSI 53 را داشته باشد، به این معنی که فیلتر برای اثبات اینکه می تواند تعداد آلاینده های خاص را کاهش دهد آزمایش شده است. با این حال، همه فیلترها همه آلاینده‌ها را حذف نمی‌کنند، و باید برچسب روی فیلتر را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید فیلتری که در نظر دارید، خریداری کنید ، آلاینده های مورد نظر شما را حذف می کنند.
دستگاه تصفیه آب 8 مرحله آکواپرو

پنج راه که بوسیله تصفیه آب می توان سلامتی را بهبود بخشید

بیایید با دقت بیشتری به این موضوع نگاه کنیم که چرا آب تصفیه شده می تواند سلامت شما را بهبود بخشد.

  • آب لوله دارای آلودگی است ولی آب تصفیه شده سالم است

آبی که از شیر شما می آید می تواند حاوی هر تعداد ناخالصی و آلاینده مضر باشد. اگرچه دولت آب لوله کشی را تنظیم می کند، اما آنها قادر به آزمایش تک تک آلاینده های بالقوه نیستند.حتی اگر آب لوله کشی شما در تاسیسات تصفیه آب تصفیه شده باشد، در طول مسیر و فرایند رسیدن آب به منزل شما هر گونه آلودگی می تواند وارد آب مصرفی شما بشود و سلامت شما و خانواده تان را با خطر مواجه کند. با نصب دستگاه تصفیه آب در خانه، خطر نوشیدن آب آلوده را کاهش می دهید و در نتیجه سلامت خود را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشید.

  • آب فیلتر شده طعم و بوی بهتری دارد.

فیلترهای آب طعم و بوی آب لوله کشی شما را بهتر می کنند. با نصب فیلتر تصفیه آب، می‌توانید میزان کلر و باکتری‌هایی را که در ایجاد بوی بد آب نقش دارند، کاهش دهید.

  • آب تصفیه شده سالم تر از آب بطری است.

مردم معمولاً آب بطری یا به اصطلاح معدنی را جایگزین مناسب و سالمی برای آب لوله کشی می دانند. با این حال،مطالعات نشان می دهد که معمولا اینطور نیست.بطری های پلاستیکی اثرات مضر خود را دارند. آلاینده‌ها، از جمله BPA، که یک ماده شیمیایی صنعتی مرتبط با سرطان است، می‌توانند از بطری پلاستیکی خارج شده و به آب آشامیدنی شما نفوذ کنند. نوشیدن آب فیلتر شده جایگزین سالم تری برای آب بطری است زیرا می دانید که BPA یا هر گونه آلاینده دیگری را که در آب تصفیه نشده یافت می شود مصرف نمی کنید.

  • آب تصفیه شده برای محیط زیست سالم تر است.

آیا می دانستید جزیره ای از پلاستیک شناور در اقیانوس آرام وجود دارد که مساحتی تقریباً به اندازه روسیه یا 5.8 میلیون مایل مربع را پوشش می دهد؟ در ایالات متحده، 1500 بطری آب در هر ثانیه مصرف می شود و روزانه میلیاردها بطری آب پلاستیکی در سراسر جهان دور ریخته می شود. این بطری‌های پلاستیکی هرگز تجزیه نمی‌شوند و در محل‌های دفن زباله‌های ما جمع می‌شوند و متأسفانه به اقیانوس‌های ما ختم می‌شوند. این پلاستیک توسط ماهی خورده می شود، سپس ماهی را می خوریم و پلاستیک به بدن ما می رسد.

به عنوان انسان، اگر در محیطی ناسالم زندگی می کنیم، غیرممکن است که سالم بمانیم. آب فیلتر شده استفاده ما از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف را کاهش می دهد و به حفظ سلامت ما و محیط کمک می کند.

  • آب تصفیه شده شما را تشویق می کند که هیدراته بمانید.

آب به سلامت قلب و عروق کمک می کند، به شما کمک می کند تا عملکرد فیزیکی خود را به حداکثر برسانید، سطح انرژی و عملکرد مغز را بهبود می بخشد، از سردرد جلوگیری می کند، مفاصل شما را روان می کند، دمای بدن را تنظیم می کند، از آسیب کلیه جلوگیری می کند، به حفظ فشار خون کمک می کند، به هضم غذا کمک می کند، به کاهش وزن کمک می کند. ، و مواد زائد بدن را شستشو می دهد. با دانستن اینکه آب تصفیه شده شما تمیز و بدون آلودگی است، می توانید از هیدراته ماندن احساس امنیت بیشتری کنید.آب آشامیدنی

نتیجه نهایی

استفاده از فیلتر تصفیه آب یک راه ساده و موثر برای حمایت از سلامتی شما با حذف مواد سرطان زا و مواد شیمیایی سمی از آب لوله کشی شماست. به عنوان مثال، یک دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت خوب ، آلاینده‌ها را از آب شما حذف می‌کند، بدون اینکه مواد معدنی ضروری را که برای سلامتی مطلوب ضروری هستند، از بین ببرد. استفاده از فیلترهای آب آسان است و نصب اکثر آنها فقط چند دقیقه طول می کشد و شما به سادگی می توانید  فیلترهای آن را تعویض کنید.

با استفاده از فیلتر تصفیه آب، می توانید کیفیت آب را بر اساس منبع آب محلی خود کنترل کنید. نوع فیلتری را که برای حذف آلاینده های خاص از منبع آب خود نیاز دارید، خریداری کنید. فیلترهای آب مقرون به صرفه هستند. طبق گفته سازمان دیده بان غذا و آب ، آب بطری شده می تواند تا 9.50 دلار در هر گالن قیمت داشته باشد، در حالی که تنها یک پنی برای آب لوله کشی است. آب زندگی است و استفاده از فیلتر آب می تواند شما و خانواده تان را به نوشیدن بیشتر تشویق کند تا بتوانید زندگی سالم تری داشته باشید.
خرید فیلتر تصفیه آب