در جامعه مدرن امروز ، درصد زیادی از مردم در مناطق شهری زندگی می کنند. این بدان معناست که بیشتر ما در حال نوشیدن آب شهر هستیم که با کلر آغشته شده است. باز هم ، به دلیل سبک زندگی سریع شهرمان ، ما اغلب وقت نداریم که متوقف شویم و به آنچه در بدن خود قرار می دهیم فکر کنیم چون نوشیدن از آب شیر خیلی راحت است! اما ساده بودن کاری به این معنا نیست که شما باید به انجام آن ادامه دهید ، به ویژه هنگامی که ممکن است سلامتی شما را مختل کند. آکوانوترن به آوردن سیستم های فیلتر تصفیه آب سالم و پاک کننده کلر برای شما به روشی مقرون به صرفه و مناسب کمک می کند.
کلر چیست؟
کلر عنصر شماره 17 در جدول تناوبی است و کاربردهای زیادی دارد ، از ضدعفونی کردن استخرهای شنای المپیک گرفته تا استریل کردن آب آشامیدنی . کلر همچنین در ساخت ، تولید قطعات و اجزای سبک تر برای وسایل نقلیه و همچنین ساخت داروها ، پلاستیک ها و منسوجات استفاده می شود. بله ، این عنصر شیمیایی کاربردهای بسیار خوب ، راحت و مثبتی دارد ، اما برخی تحقیقات نشان می دهد که در مورد کلر و تعامل آن با سلامتی انسان ، همیشه خبر خوبی به همراه ندارد.

چرا کلر در آب لوله کشی است؟
کلر برای اولین بار در اواخر دهه 1800 در انگلیس به طور هوشمندانه در منابع آب استفاده شد. از کلر برای تمیز نگه داشتن منابع آب انسان استفاده می شود. این ماده شیمیایی قدرتمند ، آب را ضد عفونی کرده و میکروب ها و عوامل بیماری زایی را که به طور پنهانی در آب ما وجود دارند را از بین می برد. ورود کلر به منابع آب انسان فوراً منجر به کاهش گسترده شیوع بیماری و سایر بیماری های منتقله از آب می شود. این یک ماده شیمیایی نسبتاً ارزان نیز است. به همین دلیل است که این ماده شیمیایی جالب در همه منابع آب در کشورهای توسعه یافته مورد استفاده قرار می گیرد.

اثرات کلر بر بدن انسان
اگرچه کلر یک ضد عفونی کننده و ضدعفونی کننده فوق العاده موثر و نسبتاً ارزانی هم است ، اما لزوما برای مصرف طولانی مدت انسان بی خطر نیست. برخی تحقیقات خارج از ایالات متحده نشان می دهد که مصرف طولانی مدت آب دارای کلر در مقایسه با کسانی که آب کلر نمی خورند ، خطر ابتلا به سرطان را بسیار بیشتر می کند. این کاملا نگران کننده است.

برخی از موارد مستند که ناشی از مصرف بیش از حد کلر است عبارتند از:

 • افزایش خطر سرطان.
 • تخریب سلامت روده.
 • سیستم ایمنی بدن را به خطر می اندازد.
 • نقائص هنگام تولد.
 • حساسیت غذایی.

آب کلر دار مصرف نکنیمفقط چند مورد را نام ببریم. ما می توانیم ساعت ها در مورد پیوندهای احتمالی با بیماری های سلامتی که ممکن است در اثر مصرف کلر ایجاد شود ، صحبت کنیم. ما میدانیم که شما هم با ما هم نظر هستید که چرا باید به خوردن ماده شیمیایی که برای سلامتی انسان مضر است ادامه داد؟ دولت های محلی برای اطمینان از عدم ابتلای افراد به بیماری های منتقله از آب ، باید این ماده شیمیایی را به آن اضافه كنند و آب شیر را قابل نوشیدن کنند. با این حال ، مصرف مداوم آب کلر برای سلامتی شما مفید نیست. به همین دلیل است که شما باید سرمایه گذاری در یک فیلتر تصفیه آب کلر را در نظر بگیرید.

فیلتر آب حذف کلر چگونه کمک می کند؟
یک فیلتر آب کلر به از بین بردن کلر از آب مصرفی شما کمک می کند. این بدان معناست که کلر روزانه به میزان کمتری مصرف خواهید کرد. بعلاوه ، به اینکه چقدر وقت خود را در زیر دوش سپری می کنید ، فکر کنید و سپس فکر کنید که پوست شما در بیشتر مواردی که در تماس است نفوذ پذیر است. دوش گرفتن در آب کلر به این معنی است که شما نه تنها کلر می نوشید بلکه آن را از طریق پوست جذب می کنید. جای تعجب نیست که بدن ما آن را دوست ندارد. اینجاست که فیلتر کلر برای دوش گرفتن هم مفید خواهد بود.

انواع مختلف فیلترهای تصفیه آب کلر
انواع مختلفی از فیلتر آب وجود دارد که کلر موجود در آب لوله کشی شما را حذف یا کاهش می دهد. در آکوانوترن ، ما تعداد زیادی فیلتر برای دستیابی به این هدف داریم که بیشتر آنها 99٪ کلر را از آب فیلتر می کنند.در اینجا برخی از فیلترهای آب مورد تایید ما وجود دارد که به حذف یا کاهش کلر کمک می کند:

دستگاه تصفیه آب 3مرحله آکواپرو

دستگاه تصفیه آب 3مرحله آکواپروویژگی ها :

 • مواد شیمیایی را با حذف کلر زیاد از بین می برد.
 • آلودگی و رسوب را از بین می برد.
 • نصب آسان.
 • قابلیت اطمینان بالا و ایمنی بهداشتی.


دستگاه تصفیه آب 7مرحله اینلاین AQUA OXWORS

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس AQUA OXامکانات:

 • 1 سال گارانتی (به استثنای فیلترها) حمل و نصب رایگان برای تهران
 • حذف خاک و رسوب
 • حذف مواد شیمیایی برتر ، کلر ، باکتری ، ویروس و فلزات سنگین 
 • حذف سختی آب
 • حذف نیترات ، نیتریت ، آرسنیک و ...

اگر وقت گذاشته اید و این مقاله را در مورد کلر مطالعه کردید ، و خطراتی که این ماده شیمیایی می تواند برای سلامتی ایجاد کند را متوجه شده اید ، این مورد را نیز فراموش نکنید ، همین حالا وارد عمل شوید و با استفاده از دستگاه تصفیه آب کلر برای سلامتی خود سرمایه گذاری کنید. آکوانوترن بسیاری از محصولات فیلتر کلر عالی را ارائه می دهد که می تواند به شما در حفظ سلامتی کمک کند. امروز با ما تماس بگیرید تا درباره نیازهای خود با یکی از کارشناسان فیلتر آب ما صحبت کنید یا اگر می دانید که به دنبال چه چیزی هستید ، از فروشگاه آنلاین ما خرید کنید.


متفاوت خرید کنید