تعویض فیلتر یخچال معمولا کاری است آسان و نیاز به مهارت خاصی جهت نصب و راه اندازی ندارد و اکثر مشتریان خودشان تعویض فیلتر یخچال را انجام می دهند. اما این کار می تواند تا حدی چالش برانگیز نیز باشد. ما با بررسی تعداد زیادی از کسانی که این کار را انجام داده اند به نتایج مختلفی دست پیدا کرده ایم که با شما در میان خواهیم گذاشت. ما فهرستی از مشکلاتی که معمولاً هنگام تعویض فیلتر آب یخچال به وجود می‌آیند و اینکه چگونه می‌توانیم هر یک از این مشکلات را عیب یابی و برطرف کنیم، گردآوری کرده‌ایم.

اگر فیلتر تصفیه آب داخلی یخچال خود را عوض نکنید، نه تنها فشار آب کم می شود بلکه اجازه می دهد آلاینده ها در آب آشامیدنی یا یخ شما باقی بمانند و حتی بدتر از آب ورودی به یخچال بشوند.

اشتباهات رایج هنگام نصب فیلتر یخچال

آیا فیلتر آب یخچال شما به درستی کار نمی کند؟ در اینجا برخی از اشتباهات رایج که ممکن است زمان نصب فیلتر مرتکب شده باشید و موجب بوجود آمدن اشکال در عملکرد فیلتر شده باشد آورده شده است:
1. عدم برداشتن درپوش محافظ فیلتر یخچال هنگام نصب فیلتر جدید باعث می شود فیلتر در جای خود قرار نگیرد. همیشه به یاد داشته باشید که قبل از نصب فیلتر آب جدید درپوش محافظ فیلتر را بردارید.
2. خارج شدن آب سیاه از فیلتر هنگام استفاده که معمولا به خاطر عدم آبگیری بعد از نصب فیلتر جدید اتفاق می افتد.به خاطر داشته باشید حتما بعد از نصب فیلتر جدید و قبل از استفاده از فیلتر چند گالن آب از فیلتر عبور دهید تا فیلتر شستشو داده شود و کربن یا زغال اضافه آن که به شکل آب سیاه از فیلتر بیرون می آید از آن خارج شود.پس از آن می توانید با خیال راحت از فیلتر استفاده کنید.
3.اورینگ های قابل استفاده مجدد فیلتر قبلی را دور نیندازید، چرا که در برخی موارد میتواند به آب بندی بهتر فیلتر جدید که با ساپورت یخچال شما مشکل دارد به شما کمک کند.

آیا تا به حال با هر یک از این مشکلات ذکر شده در حال حاضر مواجه شده اید؟ حالا زمان عیب یابی است!

پس از تعویض فیلتر ، یخچال آب نمی‌دهد.
اگر این اتفاق برای یخچال شما افتاده ، به احتمال زیاد فیلتر آب به درستی در جای خود قرار نگرفته.قبل از هر کاری اطمینان حاصل کنید شیر ورودی آب به یخچال باز باشد.سپس فیلتر را یک بار باز کنید و بار دیگر با دقت ببندید و مطمئن شوید که فیلتر سر جای خود به درستی قرار گرفته، اگر هنوز مشکل دارید، ممکن است مشکل از دریچه آب منتهی به یخچال باشد. برای بررسی، فیلتر قدیمی را باید دوباره نصب کنید. اگر آب از فیلتر جدید خارج نمی شود ولی از فیلتر قدیمی خارج می شود، شیر آب مشکلی ندارد، و مشکل در نصب فیلتر جدید است. اگر آب از فیلتر قدیمی یا فیلتر جدید خارج نشود، مشکل از شیر آب ورودی به یخچال است.

نشت یا چکه کوچک پس از نصب فیلتر
اگر این اتفاق بیفتد ممکن است هنوز هوا در خطوط وجود داشته باشد. تا زمانی که آب شروع به جریان آزادانه کند، سطح دیسپنسر را به مدت دو دقیقه پایین فشار دهید.

مشکل در نصب یا برداشتن فیلتر یخچال
گاهی اوقات کمی نیروی اضافی تنها چیزی است که نیاز دارید. با حذف، گاهی اوقات کشیدن فیلتر به سمت پایین و خارج مشکل است. چیزی که باید کار کند تکان دادن فیلتر به طرفین در حین پایین کشیدن است. نکته: قفسه بالای یخچال باید از یخچال خارج شود. این کار انجام می شود زیرا ممکن است به دلیل رها شدن ناگهانی باعث آسیب شود. برای نصب باید نیروی بیشتری اعمال شود و همچنین برای قفل کردن موقعیت به چرخش ادامه دهید.

طعم آب
به عنوان فیلتر یخچال و فریزر متفاوت استهدف آن حذف مواد شیمیایی و آلاینده ها از آب است و نمی تواند چیزی به طعم آب اضافه کند. اگر فیلتری که در حال تعویض آن هستید کاملا قدیمی باشد، به احتمال زیاد متوجه تغییر طعم آب خواهید شد، زیرا آبی که اکنون می نوشید موثرتر و فیلتر شده تر است.
قبل از زمان تعویض فیلتر، به نظر می رسد فیلتر مسدود شده است فیلتر آب یخچال شما ممکن است شش ماه کامل دوام نیاورد (این مطابق استانداردهای توصیه شده در صنعت است)، همچنین بسته به کیفیت آب و استفاده از آن. فیلتر شما ممکن است مسدود شده باشد و اگر جریان آب شروع به کند شدن کند احتمالاً نیاز به تعویض دارد. آزمایش آب باید انجام شود تا مشخص شود در صورت افت ناگهانی کیفیت آب چه چیزی اشتباه است. این به این دلیل است که می تواند توسط چندین عامل یا موقعیت دیگر ایجاد شود. این کار توسط شما نیز قابل انجام است. حتی ممکن است این اطلاعات را از تامین کننده منبع آب شهری خود بخواهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصولات و دریافت خدمات مطمئن با شماره 02166002588 تماس حاصل فرمایید.