بیشتر خانواده ها متوجه شده اند که فیلتراسیون آب یک گام مهم برای محافظت از کودکان و بزرگسالان از آلودگی های رایج است. با این حال ، اکثر خانواده هایی که فیلتر آب خریداری می کنند ، به سادگی از فیلترهای پارچ آب که در یخچال نگهداری می شوند ، استفاده می کنند. از آنجا که این فیلترها توسط مارک های بزرگ فروخته می شوند ، خریداران تصور می کنند که شاید این فیلترها از نظر اثربخشی شبیه به یک تصفیه آب خانگی یا یک سیستم اسمز معکوس زیر سینکی باشند.

با این حال ، این مقایسه متأسفانه نادرست است. اکثر فیلترهای پارچ آب در واقع آلودگی های بسیار کمتری را نسبت به دستگاه تصفیه آب مورد هدف قرار می دهند و مقدار قابل توجهی کمتر از هر آلاینده را فیلتر می کنند. در اینجا حقایقی سریع وجود دارد که باید قبل از رفتن به خانه با فیلتر پارچ آب بدانید.

  • در سال 2012 ، آزمایشگاه آریزونا برای آلاینده های در حال ظهور و خانه داری خوب آزمایشاتی را بر روی فیلترهای پرطرفدار آب از مارک هایی از جمله Pur ، Brita و ZeroWater انجام داد. آزمایشات آنها نشان داد که بسته به مارک ، فیلترها فقط 49-80 of از آلاینده هایی را که فیلترها مورد هدف قرار داده بودند ، حذف کردند. اگر در حال خرید فیلتر تصفیه آب برای نصب در خانه خود هستید ، آیا احساس امنیت می کنید که فقط 40 درصد آلودگی خاصی از آب شما حذف شده است؟ نتایج کامل مطالعه را می توانید در اینجا مشاهده کنید .پارچ تصفیه آب
  • فیلترهای پارچ آب از این مارک های برتر فقط چند آلودگی را هدف قرار می دهند. برخلاف سیستم های گسترده تر فیلتر کل خانه ، این فیلترهای پارچ مشتی آلودگی را مورد هدف قرار می دهند که بسیاری از صاحبان خانه ها نگران آنها نیستند. به عنوان مثال ، محبوب ترین فیلتر پارچ بریتا کادمیوم ، جیوه و مس را هدف قرار می دهد. اگر نگران سرب ، کلر یا سایر آلاینده ها هستید ، این فیلترها برای از بین بردن این تهدیدات برای سلامتی شما طراحی نشده اند.
  • استفاده از فیلتر پارچ آب به عنوان فیلتر اصلی به این معنی است که بقیه آب خانه شما هنوز آلوده است. اگر از فیلتر پارچ آب آشامیدنی خود را برای تهیه چای می نوشید ، ظرف ها را می شویید ، غذا را آماده می کنید ، دندان های خود را مسواک می زنید و دوش به هیچ وجه قابل درمان نیست. فیلترهای پارچ آب فقط آبی را که از پارچ می نوشید ، هدف قرار می دهند و نمی توانند جایگزین محافظت از کل خانه شوند.
  • فیلترهای پارچ آب با استانداردهای فیلترینگ یک فیلتر آب خانگی بزرگ یا استاندارد مطابقت ندارند. این یک واقعیت بسیار مهم است که هنگام خرید فیلتر آب باید به آن توجه داشته باشید: استانداردهای آزمایش برای فیلترهای پارچ آب با سهولت استفاده بالا نیستند و درصد آلاینده های فیلتر شده نیز به اندازه یک آزمایش دقیق تر نیستند. سیستم فیلتر آب به هیچ وجه نمی توان بفهمد که مواد موجود در فیلتر پارچ آب فتالات یا فاقد BPA هستند.
  • برخی از مدل های فیلتر پارچ آب در واقع می توانند میزان باکتری موجود در آب آشامیدنی شما را افزایش دهند. برخی از مارک ها مقدار کمی باکتری کش را در فیلترهای پارچ خود قرار می دهند تا خطر عفونت در داخل را کاهش دهند ، اما این همیشه کار نمی کند. علاوه بر این ، خود فیلتر می تواند به محلی برای رشد برخی از باکتری ها تبدیل شود. مگر اینکه نوعی ضدعفونی کننده در سیستم فیلتر آب وجود داشته باشد (که در فیلترهای پارچ تقریباً همیشه وجود ندارد) سطوح فیلتر با گذشت زمان با بیوفیلم باکتری پوشانده می شود .
  • با ادامه خرید فیلترهای جدید برای فیلترهای پارچ آب ، هزینه به سرعت افزایش می یابد. در حالی که هزینه اولیه مطمئناً برای فیلتر استاندارد پارچ آب کمتر است ، پس انداز به سرعت کاهش می یابد ، زیرا فیلترها باید بیشتر خریداری شوند. پس از چند سال استفاده ، می توانید به سادگی یک فیلتر جامع تر از کل خانه خریداری کرده و از روز اول استفاده فیلتراسیون کامل تری را تجربه کنید.

وقتی زمینه خرید فیلتر آب خود را در نظر بگیرید ، واضح است که فیلترهای پارچ آب امنیت و ایمنی کمتری برای خانواده شما ایجاد می کنند. به منظور لذت بردن از آب آشامیدنی تمیزتر و تمیزتر ، در خانه خود ، یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس با مجوز NSF سرمایه گذاری کنید . سرمایه گذاری اولیه با گذشت زمان به خودی خود پرداخت می شود: سیستم های ما به نگهداری کمتری نیاز دارند و آلودگی های مضر آب را در کل خانه شما ، و نه فقط در پارچ آب شما ، فیلتر می کنند.
دستگاه تصفیه آب 8 مرحله آکواپرو