لحظه ای وقت بگذارید و به دوران کودکی و پیامهایی که درباره نوشیدن آب به شما داده اند فکر کنید. مانند بسیاری از ما ، ممکن است به اصطلاح "قانون 8 8 8" به شما آموزش داده شده باشد - نوشیدن یک لیوان آب با هشت بار تکرار در طول روز برای داشتن هیدراته مناسب. این قانون به ظاهر بی ضرر به طرز شگفت انگیزی بحث برانگیز است. برخی فکر می کنند نوشیدن این مقدار آب غیرضروری است ، در حالی که برخی دیگر تأکید می کنند که برای انسان متوسط هیدراتاسیون بسیار کمی است.دوران کودکی

طبق تحقیقاتی که از هیئت غذایی و تغذیه ای انستیتوی پزشکی انجام شده است ، توصیه کلی مصرف آب روزانه 11 لیوان برای خانم ها (2.7 لیتر یا 91 اونس) و 15 لیوان برای آقایان (3.7 لیتر یا 125 اونس) است. 

خیلی زیاد به نظر می رسد؟ نترسید ، چندین روش هوشمند برای تأمین نیاز روزانه آب به بدن شما وجود دارد. بله ، حتی برنامه ای برای آن وجود دارد.

1) غذاهای پر آب بخورید.

در حالی که 80 درصد از کل آب مصرفی روزانه یک فرد از آب یا سایر نوشیدنی ها تامین می شود ، موسسه پزشکی می گوید که 20 درصد آن از طریق غذا است. شما می توانید نیاز بدنتان به آب را با غذاهایی مانند خیار ، هندوانه ، اسفناج ، هویج ، انگور و گریپ فروت تأمین کنید - بعضی از آنها 90 درصد آب تشکیل می دهند.1) غذاهای پر آب بخورید.

2) قبل از صبحانه بنوشید.

قبل از اینکه امشب بخوابید ، یک لیوان آب کامل در کنار تخت خود قرار دهید. لحظه بیدار شدن سعی کنید تا جایی که می توانید بنوشید. نوشیدن آب اولین چیزی که در صبح اولویت دارد. این کار راهی عالی برای دفع سموم از کلیه ها است. و تکرار این کار سبب میشد خیلی زود لحظه ای که زنگ هشدار شما خاموش شود ، تشنه شوید ;)2) قبل از صبحانه بنوشید.

3) قبل ، حین و بعد از ورزش هیدراته شوید.

عضلات ما برای عملکرد صحیح به آب نیاز دارند ، بنابراین سعی کنید قبل و بعد از تمرین و در حین آن چند لیوان آب بنوشید. در طول فعالیت خود از swig استفاده کنید (مخصوصاً اگر شنا می کنید ؛ غالباً در آب بودن ، ما را فریب می دهد تا وقتی مقدار زیادی آب از دست می دهیم آب ننوشیم) و مطمئن شوید که پس از آن هیدراته شوید.3) قبل ، حین و بعد از ورزش هیدراته شوید.

4) یک بطری آب جذاب و قابل استفاده مجدد به همراه داشته باشید.

بطری های پلاستیکی آب را فراموش کنید. طبق کارگروه محیط زیست ، تولید آب بطری 2000 برابر بیشتر از همان مقدار آب لوله کشی لازم است. علاوه بر این ، ما بیش از حد از بطری های پلاستیکی استفاده می کنیم - و آنها را بیرون می ریزیم. هر 27 ساعت ، آمریکایی ها به تنهایی به اندازه کافی آب بطری مصرف می کنند تا با بطری های پلاستیکی خط استوا را دور بزنند. فکر می کنم شما می دانید کدام بطری را توصیه می کنیم.

5) با یک برنامه به خود یادآوری کنید.

صحبت از تلفن شماست ، برنامه های زیادی برای یادآوری مردم برای نوشیدن آب وجود دارد. یک زن و شوهر را بارگیری کنید تا یکی را که بیشتر دوست دارید پیدا کنید. چند مورد معروف شامل Waterlogged ، Daily Water Free و Water Alert است .    

6) آن را مزه دار کنید.

اگر آب ساده باعث آزار شما می شود ، مقداری خیار ، لیموترش ، پرتقال یا توت فرنگی را خرد کرده و به بطری آب خود اضافه کنید. (آب لیمو نیز اکسیر طبیعی است.) هر روز میوه یا سبزیجات را عوض کنید تا چیزهای جالب توجهی داشته باشید.6) آن را مزه دار کنید.

7) یک فنجان قهوه.

بله ، قهوه ادرار آور است ، اما تحقیقات اخیر ادعا می کند که نوشیدن مقدار متوسط هنوز هم می تواند به مصرف روزانه آب کمک کند. طبق کلینیک مایو ، نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه لزوماً باعث از دست دادن مایعات نمی شوند و خطر کمبود آب بدن را افزایش نمی دهند. و انتخاب وسط یا  بعد از ظهر می تواند به جمع آوری آب روزانه شما نیز کمک کند. 7) یک فنجان قهوه.

آکوانوترن به شما و عزیزانتان آب آشامیدنی تمیز ، سالم و با طعمی بهتر بدون هر گونه آلودگی در خانه تان پیشنهاد می دهد. با کاهش آلودگی هایی مانند سرب ، رسوبات ، کیست ها ، نیترات ، نیتریت و ... همچنین کاهش طعم و بوی کلر در آب شهری ، دستگاه تصفیه آب AQUA OX یک روش ایمن و مقرون به صرفه برای کمک به یک سبک زندگی سالم است.