اگر به یخچال شما شلنگ آب متصل  شود، به احتمال زیاد از فیلتر تصفیه آب استفاده می کند. و اگر مدت زیادی از تعویض آن بگذرد، ممکن است داخل آن با مقداری از آلاینده ها مسدود شده باشد. و آب بی کیفیت و تکه‌های یخ پوسته‌ دار احتمالاً تصویری بسیار آشنا برای شما هستند.
تعویض فیلتر آب یخچال نوعی تعمیر و نگهداری معمولی است که به راحتی می توان آن را به تعویق انداخت، اما درست مانند باتری و یا روغن خودرو، رعایت یک برنامه منظم بسیار مهم و تاثیرگذار است.

یکی از نویسندگان مقاله‌ای در وبلاگی طنز آمیز در مورد اینکه چرا من هرگز فیلتر یخچال خود را عوض نمی‌کنم مقاله ای منتشر کرده است .در حالی که این پست برای خنده پخش می‌شود، او یک نکته جدی را در مورد زباله‌های آزاردهنده مطرح می‌کند که ممکن است فیلتر آب یخچال قدیمی دیگر به طور موثری از ورود آن به آب آشامیدنی شما جلوگیری نکند.

اکثر دستورالعمل های شرکت های سازنده فیلتر تصفیه آب یخچال توصیه می کنند که فیلترهای آب خود را هر شش ماه یکبار تعویض کنید . 

البته، این دستورالعمل‌ها بیشتر مبتنی بر موقعیت‌های گسترده هستند - نه موقعیت خاص شما. اگر خانواده شما از مقدار آب بیشتر از حد متوسط استفاده می‌کنند، فیلتر شما ممکن است زودتر خراب شود، به این معنی که دیگر ذرات و آلاینده‌ها را به طور موثر حذف نمی کند. در واقع، اگر بیش از حد ممکن از فیلتر یخچال استفاده کنید،به احتمال زیاد در درون فیلتر شما باکتری و کپک رشد خواهد کرد.

پس چگونه متوجه می شوید که زمان تعویض فیلتر آب یخچال فرا رسیده است؟
در ابتدا ممکن است متوجه «کاهش جریان» آب شوید. ممکن است یخ ساز شما ساختن تکه های یخ را متوقف کرده باشد و یا این کار به شکل غیر معمولی انجام شود.
در مرحله بعد این را باید بدانید که اکثر یخچال های ساید بای ساید یک چراغ نشانگر وضعیت فیلتر نیز دارند که می تواند زمان تعوضی فیلتر را به شما یاد آوری کند.

اما به طور کلی، موثرترین راه برای تعیین اینکه آیا فیلتر آب یخچال شما تمام شده است یا خیر این است که کام خود را برای طعم یا بوی نامطبوع بررسی کنید. با افزایش عمر فیلتر، نوع آلاینده هایی که توسط فیلتری که به درستی کار می کند کاهش می یابد، بیشتر و بیشتر ظاهر می شود. و وقتی به نقطه‌ای رسید که متوجه می‌شوید - چه سه ماه، شش ماه - یا حتی نه ماه - زمان تعوضی فیلتر رسیده است.

و هنگامی که آن زمان فرا رسید، به یاد داشته باشید که بخش خدمات مشتریان آکوانوترن همیشه برای پاسخگویی به سؤالات و یا کمک به شما در ثبت سفارش، به شماره 02166002588 اینجا هستند. برای دریافت مشاوره رایگان در رابطه با خرید بهترین فیلتر یخچال با ما تماس بگیرید و در همان روز کاری فیلتر یخچال خود را دریافت خواهید کرد.
خرید فیلتر یخچال