در نگاه اول، هر دو اصطلاح، تصفیه آب و فیلتراسیون ، ممکن است به نظر شما شبیه باشند. در واقع، آنها اغلب در استفاده خود تعویض می شوند.

قبل از اینکه در مورد تفاوت بحث کنیم، اجازه دهید دو سوال مهم بپرسیم:

آیا بین تصفیه آب و فیلتراسیون تفاوتی وجود دارد؟

پاسخ به این سوال این است، بله، هر دو اصطلاح کمی متفاوت هستند، حتی اگر به نظر عملاً یکسان باشند.

چرا باید نگران تفاوت باشید؟

درک فناوری‌های بی‌شمار موجود امروز با این وعده که آب آشامیدنی سالم و تمیزی برای شما فراهم می‌کند، کار ساده‌ای نیست. برای اینکه بفهمید کدام یک از آنها واقعی هستند، باید از معنای دقیق هر دو اصطلاح آگاه باشید.

اکنون که اهمیت آگاهی از تفاوت را مشخص کرده ایم، اجازه دهید به این سوال مهم بپردازیم:

تفاوت بین تصفیه آب و فیلتراسیون چیست؟

هر دو، تصفیه و فیلتراسیون آب، آب تمیز و سالم و عاری از آلاینده ها و ناخالصی ها را ارائه می دهند. با این حال، هر کدام روش خاص خود را برای انجام کار دارند.

فیلتراسیون آب چیست؟

مشخص شده است که فیلتراسیون آب در مقایسه با روش های دیگر، ناخالصی های بیشتری را از آب حذف می کند.می توان گفت که به این دلیل است که فیلترهای آب تنها با هدف کار با نوعی آبی که از شیرهای شما خارج می شود برای حل مشکلات خاص مربوط به آب مانند متعادل کردن سطح PH، حذف ذرات مضر و غیره ایجاد می شود.بنابراین فیلترهای آب از ورود ذرات ناخواسته به سیستم آب جلوگیری می کنند.اکثر فیلترهای آب از مواد متخلخل مبتنی بر کربن برای حذف ناخالصی ها از آب استفاده می کنند.

تصفیه آب چیست؟

شبیه فیلتراسیون آب است به این معنا که هر دو مواد مضر را از آب حذف می کنند. همانطور که از نام آن پیداست، تصفیه آب فرآیند تصفیه آب است.برخی از سیستم های تصفیه آب از مواد شیمیایی مضر مانند کلر برای خلاص شدن از شر ناخالصی ها استفاده می کنند.سایر سیستم های تصفیه آب مانند سیستم اسمز معکوس حتی مواد معدنی مطلوب مانند کلسیم و منیزیم را حذف می کنند.این فرآیند عناصر ناخواسته را از آب حذف می کند.
دستگاه تصفیه آب 8 مرحله آکواپرو

آب شما چقدر باید خالص باشد؟

از آنجایی که ما در مورد فیلتراسیون و تصفیه آب بحث می کنیم، ممکن است به این سوال نیز بپردازیم.توصیه می شود قبل از انتخاب روش تصفیه آب، آب را آزمایش کنید.شما نباید آب 100% خالص که فاقد تمام مواد معدنی مفید است بنوشید. فقط باید اطمینان حاصل کنید که آبی که می نوشید عاری از تمام مواد مضر ناخواسته است.

پیشنهادات ما

اساساً تفاوت در روش های مورد استفاده برای دریافت آب تصفیه شده و تصفیه شده است.بنابراین، برای بهترین نتیجه، پیشنهاد می کنیم از یک دستگاه تصفیه آب مانند سیستم اسمز معکوس به همراه فیلتر تصفیه آب استفاده کنید. به این ترتیب از سالم بودن آب جاری از شیرهای آب برای مصارف آشامیدنی و آشپزی مطمئن خواهید شد.به یاد داشته باشید، برای داشتن یک سبک زندگی سالم، نوشیدن آب سالم و تمیز ضروری است . عاقل باشید و انتخاب های بهتری داشته باشید!

خرید آسان تصفیه آب