دستگاه های پخش آب بدون شک می توانند یکی از راحت ترین اجزای یخچال شما باشند. اما وقتی  آب سردکن یخچال شما از کار می افتد چه اتفاقی می افتد ؟ احساس می کنید که راحتی شما از بین رفته است. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است این اتفاق بیفتد. در اینجا، ما فهرستی از مهمترین دلایلی که چرا آب سردکن یخچال شما کار نمی کند و مواردی که باید برای تعیین ریشه مشکل به دنبال آن باشید، گردآوری کرده ایم.

لوله تامین آب منجمد شده

اغلب اوقات، آب سردکن یخچال شما ممکن است به دلیل یخ زدگی لوله آب از کار افتاده باشد. این یک مشکل رایج در یخچال های ساید بای ساید است که در آن لوله ای که منبع آب شما را به دری که آب سردکن به دلیل دمای نامناسب یخ زده است وصل می کند. اگر مشکل این است، به سادگی آن را آب کنید. دمای فریزر شما باید بین 0 تا 10 درجه فارنهایت حفظ شود. اگر فریزر شما خیلی سرد تنظیم شده باشد، ممکن است خط آب شما نیز یخ زده باشد.

شیر ورودی آب

آب سردکن یخچال شما با باز شدن دریچه ورودی آب شما آب تامین می شود. اما اگر فشار آب خیلی کم باشد یا اگر معیوب باشد، ممکن است این شیر از کار بیفتد. برای اینکه شیر به درستی کار کند، فشار آب باید حداقل 20 psi باشد (psi اندازه گیری فشار آب بر حسب پوند بر اینچ مربع). اگر فشار آب کافی نیست، ممکن است بخواهید شیر ورودی آب را برای تداوم با استفاده از ابزار مولتی متر آزمایش کنید. اگر شیر ورودی آب شما تداوم ندارد، زمان تعویض آن فرا رسیده است.

فشار آب خیلی کم است

خانه شما ممکن است فشار آب ناکافی داشته باشد. همانطور که در بالا گفته شد، شیر ورودی آب شما به حداقل 20 psi نیاز دارد تا حتی به درستی کار کند. جریان ناکافی آب می تواند ناشی از لوله کشی نامرغوب یا تجمع در لوله های شما باشد. این می‌تواند باعث شود که وسایل مختلف برای عملکرد صحیح تامین نشوند. برای از کار انداختن آب سردکن در یخچال خود قرار دهید.

گرفتگی فیلتر تصفیه آب یخچال

فیلتر تصفیه آب بیرونی یخچال و فیلتر تصفیه آب داخلی یخچال آب باید به طور متوسط هر شش ماه یکبار تعویض شوند. اگر نمی توانید به یاد داشته باشید که فیلتر آب خود را تعویض کنید، احتمالاً زمان آن رسیده است که آن را تعویض کنید. این فیلترها می توانند به مرور زمان مسدود شوند و باعث اختلال در جریان آب و در نتیجه جلوگیری از عملکرد صحیح دستگاه پخش کننده آب شوند. ناگفته نماند که کیفیت آب شما با نگهداری منظم حفظ می شود.

سوئیچ دیسپنسر معیوب

تلگراف آب شما با ولتاژهای ارسال شده توسط کلیدهای توزیع کننده فعال می شود. در صورتی که یکی از این کلیدها معیوب باشد، آب سردکن یخچال ممکن است از کار بیفتد. این را می توان (دوباره) با استفاده از ابزار مولتی متر برای بررسی تداوم آزمایش کرد. در صورت عدم تداوم، جایگزینی ممکن است راه حل شما باشد.

تابلوی کنترل آب سردکن

باور کنید یا نه، دستگاه پخش کننده آب شما توسط یک برد کنترلی تنظیم می شود که تقریباً تمام عملکردهای سیستم پخش کننده شما را الزامی می کند. به احتمال زیاد، یک قسمت جدا شده ممکن است خراب باشد و نه کل برد کنترل. شما می خواهید هر جزء توزیع کننده را قبل از کل برد کنترل آزمایش کنید. اگر متوجه شدید که در شرایط خاص شما کل سیستم توزیع کننده کار نمی کند، ممکن است هیئت مدیره کنترل شما مسئول باشد.

یخچال ها همیشه عالی نیستند. گاهی اوقات همه چیز به اشتباه پیش می‌رود و ممکن است در چنین موقعیتی قرار بگیرید. اگر آب سردکن یخچال شما از کار افتاد، فقط بدانید که دلایل و راه حل هایی برای مشکل شما وجود دارد. 

خرید آسان تصفیه آب