والدین کودکی بودن که از بیماری اگزمای پوستی رنج می برد ، که به آن درماتیت آتوپیک نیز گفته می شود ، می تواند سخت  و ناراحت کننده باشد و احساس ناتوانی در شما ایجاد کند. نه تنها سخت است که مراقب کودک باشید که با خارش و خشکی پوست احساس می شود ، بلکه ناخنک زدن به دلیل علائم اگزما اغلب یک رمز و راز کامل است.

خواه نا خواه بسیاری از کودکان از این شرایط رنج می برند. با این حال ، طبق گزارش WebMD ، تقریباً نیمی از افراد مبتلا به درماتیت آتوپیک علائم را تا بزرگسالی همراه خود دارند. لکه های خشک ، خارش دار و پوسته ای پوست تحریک کننده است و همچنین می تواند شرم آور باشد.

والدین غالباً متحیر می شوند و سعی می کنند آنچه را که باعث بروز اگزما می شود شناسایی کنند. شما بدون شک سعی در حذف مواد غذایی ، تعویض مواد شوینده لباس یا حتی اجتناب از برخی پارچه ها داشته اید. ممکن است لوسیون ها یا ویتامین ها و مکمل های غذایی مختلفی را امتحان کرده باشید. شاید شما هم این سوال را داشته باشید که آیا کیفیت آب خانه شما می تواند بخشی از این مشکل باشد؟بنابراین ، آیا ارتباطی بین آب سخت و اگزما وجود دارد؟
آب سالم با آکوانوترن

درک آب سخت و سلامت پوست

آب سخت حاوی مواد معدنی محلول (کلسیم و منیزیم) است. گرچه این مواد معدنی برای داشتن یک رژیم غذایی سالم ضروری است ، اما می تواند در آب خانه شما مشکل ساز شود.

وقتی نوبت به آب سخت و استحمام می رسد ، این مواد معدنی منافذ را مسدود کرده و باعث خشکی پوست می شوند. آب حاوی مواد معدنی محلول نیز با صابون خوب کار نمی کند. هنگامی که با محصولات حمام مانند شستشوی بدن و شامپو ترکیب می شود ، آب سخت یک لایه بر روی پوست شما ایجاد می کند که شستن آن دشوار است.

اساساً همان کف صابونی که از دوش می کشید روی بدن اعضای خانواده شما هنگام بیرون آمدن از وان یا دوش بر روی بدن باقی مانده است. صابون باقیمانده روی پوست نیز ممکن است باعث خشکی و تحریک شود.

نتیجه گیری منطقی این است که آب سخت و اثرات آن احتمالاً علائم اگزما را تشدید می کند. اما ، آیا اثبات شده است که آب سخت مشکل ساز است و آیا آب سخت در واقع می تواند باعث اگزما شود؟

بررسی آمار: آنچه تحقیقات در مورد اگزما نشان می دهد

تخمین زده می شود که حدود 20 درصد از کودکان در سراسر جهان از اگزما رنج می برند. براساس بنیاد ملی اگزما ، این بیماری 31.6 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار داده است. به طور هم زمان ، حدود 90 درصد از خانه های کشور دارای آب هستند که توسط EPA سخت در نظر گرفته می شود.

هنوز به نظر نمی رسد که آب سخت علت مستقیم اگزما باشد. در عوض ، تحقیقات اخیر نشان می دهد که آب سخت ممکن است عاملی در بروز اگزما باشد و تقریباً به طور قطع احتمال تشدید علائم آن را دارد.

یک مطالعه از سال 2017 ، توسط دانشگاه شفیلد و کالج کینگ در لندن منتشر شد ، نشان داد قرار گرفتن بدن در معرض آب سخت می تواند به سد محافظ پوست آسیب برساند ، که باعث افزایش حساسیت به مواد تحریک کننده مانند موارد موجود در محصولات صابون می شود.

به نظر می رسد سطح pH آب سخت در این امر نقش دارد. محققان متذکر می شوند که آب سخت بسیار قلیایی است (pH بیش از 7) و می تواند سطح قلیایی پوست را افزایش دهد. از آنجا که پوست به طور معمول دارای سطح PH اسیدی پایین تر است ، آنها معتقدند که آب سخت می تواند عملکرد طبیعی پوست را مختل کند. دکتر سیمون دانبی ، نویسنده اصلی این مطالعه ، توضیح می دهد:

"با آسیب رساندن به مانع پوستی ، شستشو با آب سخت ممکن است به توسعه اگزما کمک کند - یک بیماری مزمن پوستی که با بثورات قرمز شدید خارش دار مشخص می شود. بیماران مبتلا به اگزما نسبت به افرادی که پوست سالم دارند بسیار حساس تر به اثرات آب سخت است. "

محققان دانشگاه شفیلد به مرحله دوم این مطالعه روی آورده اند که هدف آن کشف این است که آیا آب نرم شده باعث کاهش خطرات اگزما در کودکان خردسال می شود یا خیر.

"در طی چند روز و ماه های اول زندگی است که پوست ما بیشتر در معرض آسیب قرار دارد و بیشتر در معرض ابتلا به اگزما است. به همین دلیل ، ما اکنون در حال انجام یک آزمایش آزمایشی هستیم تا بررسی کنیم آیا نصب تصفیه کننده آب خانگی در حدود زمان تولد می تواند از خرابی موانع پوستی و اگزما در کسانی که در مناطق سخت آب زندگی می کنند جلوگیری کند. "

مقاله ای در رابطه با این تحقیق در Journal of Investigative Dermatology منتشر شده است .

آیا آب نرم می تواند اگزما را تسکین دهد؟

آب نرم درمانی برای بیماری اگزما محسوب نمی شود و هنوز شواهد لازم برای اثبات یک اقدام پیشگیرانه موثر وجود دارد. اما ، این تحقیقات اخیر از این ایده حمایت می کند که آب نرم ممکن است برای پوست بسیار بهتر از آب سخت باشد . از آنجا که نرم کننده آب کلسیم و منیزیم را از آب خانه شما پاک می کند ، برای حمام ایده آل است و مانند آب سخت باعث تحریک پوست نمی شود.

چه کودکانی دارید که به اگزما مبتلا هستند و چه به زودی بچه دار می شوید و می خواهید از سلامت پوست او محافظت کند ، یک فیلتر تصفیه آب می تواند آب مناسب خانواده شما را تأمین کند. به عنوان یک جایزه ، حمام حباب دار بچه های شما نیز بسیار حباب ساز خواهد بود و پوست و موی شما از هر زمان دیگری بهتر به نظر می رسد !

فروشندگان خانواده آکوانوترن و متخصصان تصفیه آب ما می توانند به خانه شما مراجعه کنند ، تجزیه و تحلیل کیفیت آب را انجام دهند و بهترین راه حل را توصیه کنند.
خرید فیلتر تصفیه آب