احتمالاً متوجه شده اید که برخی از محصولات بر روی پوست و موهای شما تأثیر می گذارد ، اما آیا می دانید آبی که استفاده می کنید نیز می تواند کمک کننده باشد؟ اگر پوست شما خشک ، خارش دار یا تحریک شده باشد و موهای شما حالت ناخن و کاه مانند داشته باشد ، ممکن است از اثرات منفی آب سخت روی مو و پوست رنج ببرید. در اینجا چند روش وجود دارد که آب سخت می تواند به بدن شما آسیب برساند .

مواد معدنی آب سخت به طور موثر پاک نمی شوند

اگر آب سخت دارید ، احتمالاً متوجه شده اید که شامپو و شستشوی بدن شما کف خوبی ایجاد نمی کند ، بنابراین مجبورید مقدار زیادی از آن استفاده کنید. زیرا آب سخت حاوی مواد معدنی کلسیم و منیزیم است که با اسیدهای چرب موجود در صابون واکنش داده و مواد شیمیایی تشکیل می دهند که در آب منعقد می شوند و حل نمی شوند. این مواد شیمیایی نه تنها در تمیز کردن مو و پوست شما ضعیف عمل می کنند ، بلکه لایه بدبویی را نیز روی بدن ایجاد می کنند .

آب سخت پوست را تحریک می کند

با گذشت زمان ، تجمع مواد معدنی و صابون بر روی پوست و مو باعث می شود که احساس سلامتی در آنها کمتر باشد. پوست از باقی مانده صابونی که آب سخت روی بدن شما می گذارد خشک و خارش می یابد. کفگیر نه تنها رطوبت پوست شما را می مکد ، بلکه باعث مسدود شدن منافذ پوست می شود که منجر به آکنه می شود.

اگر پوست حساسی دارید ، ممکن است هنگام شستشو در آب سخت متوجه تحریک پوستی بیشتری شوید. صرف پوشیدن لباسهایی که در آب سخت شسته شده اند می تواند باعث تحریک افراد با پوست حساس شود.

آب سخت مخصوصاً برای افرادی که بیماری پوستی مانند اگزما و درماتیت دارند مشکل ساز است. مبتلایان ممکن است دچار شراره گیری مکرر یا شدید در شرایط خود شوند.

در مورد تفاوت آب نرم که می تواند روی پوست شما ایجاد کند در مقاله ما بخوانید.تأثیرات آب سخت و نرم بر روی پوست شما

آب سخت موها را آزار می دهد

وقتی مواد معدنی آب سخت در موهای شما جمع می شود ، می تواند به طور چشمگیری حالت و احساس آن را تغییر دهد. باقیمانده می تواند موهای شما را سنگین کرده و موهای شما را کسل کننده و بی روح نشان دهد. علاوه بر این ، مواد معدنی آب سخت رطوبت موهای شما را از بین می برد ، به همین دلیل خشک و وز می شود. اگر مشاهده کردید که هنگام شستن موهایتان به سختی کنترل می شود اما هنگام استفاده از دوش در اجاره تعطیلات یا سالن بدنسازی بهبود می یابد ، سختی منبع آب خانه می تواند مقصر روزهای بد مو باشد.

در موارد شدید ، آب سخت حتی می تواند منجر به ریزش مو شود. این پیامد ترسناک به این دلیل رخ می دهد که رسوبات کلسیم در پوست سر جمع شده و باعث از بین رفتن موها در قاعده  آن می شود.

با نرم کننده آب از مو و پوست خود محافظت کنید

اگرچه اثرات آب سخت روی مو و پوست شما می تواند ترسناک باشد ، اما خبر خوب این است که با شروع شستشو در آب نرم ، آنها به سرعت از بین می روند. نصب نرم کننده آب در خانه بهترین راه برای  محافظت طولانی مدت از مو و پوست است . نرم کننده های آب مواد معدنی را که باعث سخت شدن تأمین آب خانه شما می شود ، از بین می برند و این امر برای شستشوی روزانه بسیار مناسب تر است.

اگر از اینکه مو و پوستتان کسل کننده و احساس خشکی دارید خسته شده اید ، امروز روی فیلتر تصفیه آب سرمایه گذاری کنید. خرید آسان تصفیه آب