اگر تا به حال جرعه ای از لیوان آبی که از خانه شخصی که دارای سیستم اسمز معکوس است آمده است ، نوشیده اید ، می دانید که طعم خلوص و طراوت آن چقدر است.یا شاید شما نگران کیفیت آب هستید و می خواهید مطمئن شوید که خانواده شما آب سالم می نوشند که آلودگی ها را تا حد ممکن کاهش می دهد.آب آشامیدنی اسمز معکوس (RO) واقعاً خالص ترین انتخاب برای هر خانه را فراهم می کند. این آب همان راهی است که طبیعت ما را برای نوشیدن آن در نظر گرفته است.اما این سیستم ها دقیقاً چگونه کار می کنند و چه کاری با آب خانه شما انجام می دهند؟


اسمز معکوس چیست؟
اسمز معکوس چیست؟

اسمز به عنوان فرآیند عبور مولکولها از غشای نیمه تراوا از محلول کم غلظت به محلول غلیظ تر شناخته می شود.به عنوان مثال اسمز از طبیعت ، ریشه گیاهانی است که از خاک آب می کشند.

روند اسمز معکوس
روند اسمز معکوس

مولکول ها از طریق یک غشا نیمه نفوذ پذیر مجبور می شوند و یک محلول غلیظ کمتر تشکیل می دهند . اساساً ، غشا مانند یک نوع فیلتر عمل می کند زیرا دارای منافذ بسیار ریز است که با صاف کردن آنها می تواند آلودگی های میکروسکوپی را از آبی که می نوشید ، پاک کند.

در مورد سیستم های تصفیه آب آشامیدنی با اسمز معکوس ، غشا نیمه نفوذ پذیر فقط مولکول های آب را عبور می دهد در حالی که سایر آلاینده ها جمع آوری شده و از بین می روند.

فیلتراسیون اسمز معکوس چگونه کار می کند؟

در هنگام استفاده از سیستم تصفیه آب اسمز معکوس برای تصفیه آب آشامیدنی ، فرآیند کمی بیشتر است.

اگر تاکنون سیستم RO دیده باشید ، احتمالاً متوجه چهار قوطی استوانه ای شکل در یک هوزینگ شده اید. یکی از این غشا membrane و سه مورد دیگر فیلترهای پنبه ای و کربن است. بیایید نگاهی دقیق به آنچه که هر یک از این کارتریج ها انجام می دهند ، بیاندازیم.
اسمز معکوس چگونه کار می کند؟

فیلتر های پیش تصفیه قبل از فیلتراسیون

اولین مرحله در تصفیه آب با اسمز معکوس برای محافظت از غشا membrane است. رسوبات بزرگتر از جمله برخی از مواد جامد محلول را از بین می برد و به کاهش کلر کمک می کند.

از این کارتریج اول به عنوان فیلتر رسوب یا فیلتر بلوک کربن یاد می شود. این به حفظ غشا ممبران کمک می کند ، که می تواند در اثر رسوب بیش از حد مسدود شود یا در اثر قرار گرفتن در معرض کلر زیاد ، که در آب شهری پیدا می کنید ، آسیب ببیند.

اسمز معکوس وقتی بهترین کار را می کند که با آب خوب شروع کنید و آن را عالی کنید. به همین دلیل هرگز نباید از سیستم اسمز معکوس با آب سخت استفاده کنید مگر اینکه زیر 10 دانه در هر گالن باشد. اگر آب شما خیلی سخت است ، با یکی دیگر از راه حل های تصفیه آب را شروع کنید.

ما اغلب توصیه می کنیم قبل از نصب سیستم RO ، نرم کننده آب نصب کنید. جمع شدن مقیاس از آب سخت می تواند به همان روشی که به سایر لوازم خانگی آسیب می رساند ، به این سیستم ها آسیب برساند. در اینجا در وبلاگ ما درباره چگونگی خراب شدن آب سخت لوازم خانگی بیشتر بدانید .

غشا اسمز معکوس (ممبران)

به دنبال فیلتراسیون اولیه ، جادوی واقعی یک سیستم RO ظاهر می شود.

آب شما تحت فشار از طریق غشای نیمه تراوا عبور می کند. غشا یک ماده پلاستیکی مصنوعی است که اجازه عبور مولکول های آب را می دهد. با این حال ، سدیم ، کلر و کلسیم و همچنین مولکول های بزرگتر مانند گلوکز ، اوره ، باکتری ها و ویروس ها نمی توانند عبور کنند.

ما سیستم های آب آشامیدنی اسمز معکوس داریم که برای کاهش موارد زیر آزمایش شده و گواهی می شوند:

 • آرسنیک
 • مس
 • نیترات و نیتریت
 • کروم (شش ظرفیتی و سه ظرفیتی)
 • سلنیوم
 • فلوراید
 • رادیوم
 • باریم
 • کادمیوم
 • کیست (کریپتوسپوریدیوم)
 • کل مواد جامد محلول (TDS)

قبل از اینکه آب خانه شما برای نوشیدن آماده شود ، از طریق یک فیلتر کربن دوم (یا فیلتر پست) عبور می کند ، که آلودگی های باقی مانده را در صورت غیرمحتمل عبور از غشا را از بین می برد.

سپس آب یک مخزن ذخیره را پر می کند و در آنجا منتظر می ماند تا زمانی که آماده استفاده شوید.

سرانجام ، یک فیلتر کربن فعال در خط وجود دارد که با بیرون آمدن شیر آب ، آخرین آب را به آب شما می دهد. این برای از بین بردن هر بو یا طعم باقیمانده ای که ممکن است از شلنگ های سیستم یا مخزن نگهداری شود ، استفاده می شود.خرید دستگاه تصفیه آب

آیا آب آشامیدنی اسمز معکوس برای خانه شما مناسب است؟

آب نرم برای تمیز کردن ، دوش گرفتن و لباسشویی عالی است. با این حال ، برخی ترجیح می دهند آن را ننوشند. بسته به اینکه آب شما از چه سختی شروع می شود ، هنوز هم می تواند جامدات جامد محلول (TDS) بالایی داشته باشد ، که می تواند بر طعم غذا تأثیر منفی بگذارد. به این دلیل که مواد معدنی سخت با سدیم جایگزین می شوند و ممکن است آلودگی های دیگری در آب شما وجود داشته باشد که یک نرم کننده از بین نمی برد.

یک سیستم اسمز معکوس می تواند آن سدیم را به همراه سایر آلاینده ها و مواد جامد محلول از بین ببرد ، که باعث می شود یک نرم کننده آب و یک سیستم RO به یک ترکیب ایده آل برای اکثر خانه ها تبدیل شود.

هنگام نصب سیستم اسمز معکوس ، از قهوه و چای با طعم بهتر ، تکه های یخ شفاف تر و آب سالم و خالص درست از سینک ظرفشویی خود لذت خواهید برد . اگر هنوز از آب بطری برای نوشیدن استفاده می کنید ، سرمایه گذاری هوشمندانه ای انجام خواهید داد که در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود و برای محیط زیست بهتر است.

جزئیات بیشتر در مورد سیستم های آب آشامیدنی اسمز معکوس و نحوه کار آنها را پس از تماس با ما دریافت می کنید.
خرید نصفیه آب