اشعه ماوراء بنفش (UV) کاربردهای متنوعی دارد ، اما چگونه می تواند به آب تمیزتر خانه شما کمک کند؟احتمالاً در مورد اشعه ماوراء بنفش خورشید شنیده اید. این اشعه ها می توانند مفید باشند ، به بدن شما در ایجاد ویتامین D کمک می کنند ، یا می توانند مضر باشند و باعث آسیب پوستی مانند آفتاب سوختگی شوند.همچنین اشعه ماوراء بنفش در لامپ هایی که در تخت های برنزه استفاده می شوند ، برای عقیم سازی تجهیزات پزشکی وجود دارد ، و در داخل چراغ های سیاه در کلوپ های شبانه ، غلتک ها و بولینگ کیهانی وجود دارد.با این حال ، یکی از مفیدترین موارد استفاده از اشعه ماوراء بنفش ، تصفیه آب است.در اینجا نحوه کار…

چگونه سیستم های UV آب را ضد عفونی می کنند
چگونه سیستم های UV آب را ضد عفونی می کنند

یک فیلتر تصفیه آب UV شامل چهار قسمت اصلی است: لامپ ماوراء بنفش ، یک آستین کوارتز با کیفیت بالا که لامپ را احاطه کرده است ، یک محفظه از فولاد ضد زنگ و یک کنترل کننده سیستم.

بسیاری از علوم پیچیده در پشت فرآیند تصفیه آب UV وجود دارد ، اما ایده آن بسیار ساده است.

آب از طریق محفظه فولادی عبور می کند و در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد ، که باکتری ها و عوامل بیماری زای آب را غیرفعال می کند. سپس مصرف آب بی خطر است.
چگونه سیستم های UV آب را ضد عفونی می کنند

دوز خاصی از اشعه ماوراء بنفش با حمله و ایجاد اختلال در DNA باکتری ها و ویروس ها را از کار می اندازد.

هنگامی که DNA یک میکروارگانیسم آسیب می بیند ، دیگر نمی تواند عمل کرده یا تولید مثل کند ، به این معنی که دیگر نمی تواند باعث عفونت یا آسیب شود.

عوامل بیماری زا در آب برای غیر فعال کردن DNA به شدت متفاوتی از اشعه ماوراء بنفش نیاز دارند. بعلاوه ، سرعت جریان آب نیز تأثیر دارد زیرا طول مدت قرار گرفتن میکروارگانیسم ها در معرض نور را تعیین می کند.

یک استاندارد پذیرفته شده برای استفاده از اشعه ماوراء بنفش وجود دارد و اکثر تولیدکنندگان دارای سیستم های مختلفی هستند که بسته به نیاز مورد نیاز ، دوزهای متفاوتی را ارائه می دهند.

مزایای سیستم UV برای تصفیه آب

درمان با اشعه ماوراء بنفش مزایای چشمگیری را برای صاحبان خانه که سرمایه گذاری در این نوع تصفیه آب را انتخاب می کنند ارائه می دهد.

از یک جهت ، تصفیه اشعه ماوراء بنفش یک فرایند فیزیکی است نه شیمیایی ، به این معنی که شامل استفاده از ضدعفونی کننده های شیمیایی مانند کلر نمی شود. برخی از میکروارگانیسم ها نیز مقاوم به کلر هستند ، اما درمان UV می تواند آنها را از بین ببرد.

از آنجا که این سیستم ها عاری از مواد شیمیایی هستند ، برای محیط زیست بهتر هستند. سیستم های ماوراء بنفش ، مانند سیستم های Viqua ، از نظر انرژی نیز کارآمد هستند. یک سیستم معمولی UV Viqua از همان میزان قدرت یک لامپ 40 وات استفاده می کند.

تعمیر و نگهداری سیستم اشعه ماوراء بنفش شما بسیار آسان است ، اما برخی از صاحبخانه ها تصمیم می گیرند که هنگام تعویض لامپ یا تمیز کردن آستین کوارتز ، از متخصصان دستگاه تصفیه آب کمک بگیرند.

برای اطمینان از اینکه همیشه آب بدون میکروب دارید ، واحدهای کنترل سیستم UV هنگام تغییر لامپ به شما هشدار می دهند.

چگونه نرم کننده های آب و سیستم های UV با هم کار می کنند

مشاهده می کنید ، گاهی اوقات برای استفاده بیشتر از یک سیستم UV به پیش فیلتراسیون نیاز است.

UV د نور OES نمی سختی یا دیگر مواد جامد محلول را حذف کنید. در حقیقت ، ذرات معلق موجود در آب ممکن است برخی از میکروارگانیسم ها را در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کنند.

کدورت یا کدر بودن آب شما نیز می تواند مانع اثربخشی اشعه ماوراء بنفش شود زیرا نور نمی تواند به آسانی از طریق آب مه آلود عبور کند. در عوض ذرات معلق نور را جذب کرده و پخش می کنند.

به همین دلیل است که Viqua قبل از تصفیه آب شما با اشعه ماوراء بنفش ، پیش از درمان با نرم کننده آب و احتمالاً سایر انواع فیلتراسیون در خانه توصیه می کند. ما اغلب می گوییم: برای تهیه آب عالی به آب خوب نیاز دارید !

برای مشاهده وب سایت های مارک های معتبر ما ، روی پیوندهای بالا کلیک کنید. می توانید از ابزار "یافتن یک فروشنده" برای پیدا کردن یک متخصص در نزدیکی خود استفاده کنید.

برای کسانی که نگرانی جدی در مورد کیفیت آب یا آلودگی احتمالی دارند ، می توانید آب خود را در آزمایش آب پاک ما  آزمایش  کنید تا به پاسخ های مورد نیاز خود برسید. با ما تماس بگیرید : 02166002588