سیستم های تصفیه آب سابقه طولانی دارند - تا 4000 سال پیش یونانیان و مصریان باستان از تکنیک های مختلفی برای تصفیه کردن آب و نوشیدن ایمن تر آن استفاده می کردند. امروزه طیف وسیعی از سیستم های تصفیه آب وجود دارد که هر کدام مزایا و محدودیت های خاص خود را دارند.فیلتراسیون آب از محیط های فیزیکی یا شیمیایی استفاده می کند. فیلتراسیون فیزیکی اساساً از یک مش خوب یا ماده ای شبیه غربال برای حذف ناخالصی ها از آب استفاده می کند. فیلتراسیون شیمیایی آب را از طریق یک محیط فیلتر عبور می دهد که باعث واکنش های شیمیایی می شود. ناخالصی ها با ماده فیلتر متصل شده و از آب خارج می شوند.

فیلترهای کربن فعال

یکی از رایج ترین انواع فیلترهای خانگی ، فیلترهای کربنی از گرانول های کربن فعال استفاده می کنند. در سطح میکروسکوپی ، گرانول های کربن فعال یک توده متخلخل از گوشه ها و گوشه هایی هستند که ناخالصی ها را هنگام عبور از محیط فیلتراسیون به دام می اندازند.فیلترهای کربن فعال

کربن فعال یک فیلتر موثر برای کلر و مواد شیمیایی حاوی کلر و برخی از آفت کش ها و مواد شیمیایی است. با این حال ، این سیستم دارای اشکالاتی است. فیلترهای کربنی هیچ کاری برای نرم کردن آب انجام نمی دهند و نمی توانند تعدادی از آلودگی ها را حذف کنند ، از جمله:

 • فلزات سنگین
 • سدیم (نمک)
 • نیترات ها
 • فلورین
 • میکروارگانیسم ها

فیلترهای کربن سنتی به سرعت مسدود می شوند و نیاز به تعویض مکرر و پرهزینه دارند. فیلترهای تصفیه آب کربن AQUA OX این مسائل را حل می کنند. فیلتر کربن فعال درجه یک AQUA OX که به طور مناسب نصب شده است ، و به طور متوسط دو سال قبل از نیاز به تعویض دوام می آورد.

تبادل یونی

یک فیلتر تبادل یونی از فیلتراسیون شیمیایی برای تقسیم اتم های آلاینده ها به یونها استفاده می کند و یونهای ناخواسته را با یونهای کمتر مضر جایگزین می کند. به طور سنتی ، از دانه های فیلتر حاوی سدیم یا نمک استفاده می شود. مهره ها منیزیم و کلسیم را به دام می اندازند و در عوض سدیم را در آب آزاد می کنند.

در حالی که تبادل یونی به طور موثر فلزات سنگین را حذف می کند ، چنین فیلترهایی دارای اشکالاتی هستند:

 • نمی تواند میکروارگانیسم ها را از بین ببرد
 • هنگام فیلتر کردن سموم دفع آفات و سایر مواد شیمیایی بی تأثیر است
 • مواد معدنی مفید و همچنین فلزات سنگین را حذف می کند
 • فیلترهای مبادله یونی بر پایه نمک می توانند آب را "لزج" نشان دهند
 • افزودن سدیم به آب ممکن است بر رژیم های کم سدیم تأثیر منفی بگذارد
 • به ازای هر گالن آب نرم شده یک گالن فاضلاب غلیظ تولید کنید
 • فیلترها نیاز به شارژ مکرر و گران قیمت دارند. 

اسمز معکوس

فیلتر اسمز معکوس آب را از طریق غشای متخلخل مجبور می کند. مولکولهای آب به اندازه کافی کوچک هستند که از غشا عبور می کنند و آلودگی ها را به سلامت در طرف دیگر می گذارند.

 • نمک ، نیترات و رسوب آهک را به طور موثر حذف می کند
 • کیست ها ، اما نه همه میکروارگانیسم ها را فیلتر می کند
 • می تواند مواد معدنی مفید و مواد ناخواسته را حذف کند.
 • سیستم های سنتی به منبع انرژی نیاز دارند و مقدار قابل توجهی فاضلاب تولید می کنند.

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس AQUAPRO گزینه مناسبی برای کسانی است که بدنبال بهبود سلامت خود هستند. این مدل از دستگاه تصفیه آب خانگی، دارای 8 مرحله تصفیه آب کامل است و البته قابلیت اضافه کردن مراحل دیگر را دارد. دستگاه تصفیه آب AQUAPRO با استفاده از قطعات اصلی و درجه یک تایوانی مونتاژ شده است. به همین دلیل از لحاظ کیفیت در تمام زمینه ها، برتر از نمونه های موجود در بازار است.
دستگاه تصفیه آب 8 مرحله آکواپرو

تقطیر

تقطیر با جوشاندن آب ، آلاینده ها را از بین می برد ، بخار حاصل را گرفته و سپس بخار را دوباره به آب متراکم می کند. از آنجا که آب در دمای پایین تری نسبت به اکثر آلاینده ها می جوشد ، هنگامی که آب به بخار تبدیل می شود ، مواد ناخواسته باقی می مانند.

با این حال ، به عنوان یک سیستم تصفیه آب خانگی ، تقطیر دارای کاربرد محدودی است. برای گرم کردن آب تا جوشاندن به برق نیاز است ، و در حالی که بسیاری از مواد باقی مانده اند ، مواد شیمیایی مانند ترکیبات آلی فرار دارای نقاط جوش کمتری نسبت به آب هستند ، بنابراین برای سوار شدن به آنجا آمده و هر آب متراکم را آلوده می کند.

تصفیه با اشعه ماوراء بنفش UV

باید توجه داشته باشید که اکثر سیستم های فیلتراسیون در معرض آلودگی میکروارگانیسم ها از جمله کیست ، انگل ، باکتری و عوامل ویروسی هستند. درمان با اشعه ماوراء بنفش یک راه حل ارائه می دهد. با عبور آب تصفیه شده از طریق اشعه ماوراء بنفش ، درمان با اشعه ماوراء بنفش ، توانایی تکثیر میکروارگانیسم ها را از بین می برد ، که به نوبه خود از شما در برابر عفونت محافظت می کند. پلیکان فیلترهای آب کل خانه را با اشعه ماوراء بنفش ارائه می دهد که کربن فعال را با محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش برای یکی از کارآمدترین سیستم های تصفیه آب موجود در بازار ترکیب می کند. دارای گواهینامه NSF و به راحتی نصب می شود ، فیلتر کل خانه ما با اشعه ماوراء بنفش آب خانواده شما را ایمن تر ، خوشمزه تر و تمیز می کند.
خرید فیلتر تصفیه آب