آیا می دانستید که آب سخت دلیل مشکلاتی مانند پوسته پوسته شدن، وز شدن موها، خشکی پوست و پوشیدن سریع لوازم منزل شماست؟ نصب یک دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند به شما در مقابله با همه این مسائل کمک کند. اگرچه اکثر فیلتر های تصفیه آب عمر طولانی دارند، اما می توانید عمر آنها را بیشتر کنید. آیا به تعمیر و نگهداری منظم از طرف شما نیاز دارد؟ بله، این کار را می کند. اما مقرون به صرفه است و به حداقل تلاش برای اطمینان از جریان با کیفیت آب نرم در خانه نیاز دارد. ادامه مطلب را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه می توانید به این هدف برسید.

6 نکته سریع که به شما کمک می کند تا نرم کننده آب خود را حفظ کنید

  • سطح نمک را به طور مرتب بررسی کنید

بر کسی پوشیده نیست که نرم کننده آب از نمک برای متعادل کردن آب سخت استفاده می کند. سطح نمک در مخزن آب نمک را هر 2 تا 3 ماه یکبار بررسی کنید و اگر کم است، برای استفاده بهینه از نرم کننده آب، مخزن نمک را با نمک پر کنید.

کارشناسان نرم‌کننده‌های آب به شما پیشنهاد می‌کنند که مخزن آب نمک را تا دو سوم ظرفیت آن پر کنید یا در حین پر کردن نمک، نشانگر روی مخزن را بررسی کنید.

  • پل های نمکی را بردارید

هنگام استفاده از نرم کننده آب خانگی ، ممکن است متوجه یک خط پل نمکی سخت شده در پایین مخزن آب نمک شوید. این پل نمکی ممکن است با توقف بازسازی، کارایی نرم کننده آب را کاهش دهد. استفاده از نمک بی کیفیت، آب و هوا و رطوبت از جمله عواملی است که منجر به تشکیل پل های نمکی می شود. به آرامی توده های بزرگ نمک را از مخزن نمک پاک کنید و از نمک مناسب مانند کریستال ها و مکعب ها برای نرم کننده آب استفاده کنید.

  • مخزن رزین را به طور منظم ضد عفونی کنید

اگر به درستی ضدعفونی نشود، باکتری ها می توانند در یک نرم کننده آب رشد کنند. آب آلوده منجر به بوی بد و کاهش کیفیت آب می شود. برای تمیز کردن مخزن رزین و حفظ کارایی آن می توانید از یک پاک کننده مناسب استفاده کنید. زمان توصیه شده تمیز کردن هر 3-4 ماه یکبار است.

  • پیش فیلتر را تعویض کنید

اگر نرم‌کننده آب شما با یک پیش فیلتر اضافی همراه نیست، می‌توانید یکی را اضافه کنید یا پیش فیلتر را در نرم‌کننده فعلی خود جایگزین کنید. به حذف رسوبات، گرد و غبار و سایر ذرات از آب سخت کمک می کند. اگر پیش فیلتری وجود نداشته باشد، این رسوبات می توانند در نرم کننده آب شما مسدود شوند و طول عمر نرم کننده آب شما را کاهش دهند. متخصصان توصیه می کنند هر 3 تا 4 ماه یک بار فیلتر پیش فیلتر را تعویض یا تمیز کنید. بسته به آنچه می خواهید از آب حذف کنید، می توانید بین فیلتر تصفیه آب کربن و رسوب انتخاب کنید.

  • مراقب علائم مشکل باشید

اگر دستگاه تصفیه آب خانگی شما شروع به خراب شدن کرد، می توانید بدون باز کردن دستگاه تصفیه آب در مورد آن مطلع شوید. در اینجا چند علامت وجود دارد که باید مراقب آنها بود:

  • ممکن است صابون شما به خوبی کف نکند
  • پوست شما احساس خشکی می کند
  • ممکن است مجبور شوید از جمله چیزهای دیگر با لباس های سفت دست و پنجه نرم کنید.

هنگامی که متوجه این علائم می شوید، کمک می کند تا با یک متخصص کمک بگیرید تا آنها بتوانند هر مشکلی در نرم کننده آب شما وجود داشته باشد.

  • یک متخصص را برای تمیز کردن سیستم هر دو سال یک بار استخدام کنید

در حالی که خودتان از دستگاه تصفیه آب مراقبت می کنید، ضروری است که با یک متخصص تماس بگیرید و حداقل هر دو سال یک بار آن را سرویس کنید. اگر سیستم تصفیه آب شما عمر بیش از 10 سال دارد، به تمیز کردن منظم آن توسط متخصص نیاز دارد. آنها سیستم تصفیه شما را تمیز می کنند، سطح کارایی را بررسی می کنند و هر قطعه خراب را تعمیر یا تعویض می کنند.
خرید آسان تصفیه آب