اگر آب خانه یا محل کار شما تغییر رنگ داده یا رنگ قهوه ای مایل به قرمز همراه با طعم فلزی دارد، محتوای آهن بالایی دارد. بسیاری از مردم با این مشکل روبرو هستند و یک نگرانی مشترک دارند: آیا آهن موجود در آب آشامیدنی بی خطر است؟ پاسخ منفی است. اگرچه آهن یک ماده معدنی ضروری است، اما زمانی که وارد آب آشامیدنی می شود باید از شر آن خلاص شوید. این به این دلیل است که اثرات نامطلوب زیادی دارد.برخلاف تصور رایج که یک نرم کننده آب برای تثبیت آهن بالا در آب کافی نیست. اجازه دهید نگاهی دقیق‌تر به اثرات مضر آهن در آب آشامیدنی، انواع آن و نحوه حذف آن بیندازیم.

تاثیر مضر آهن در آب آشامیدنی!

 • آهن موجود در آب روی پوست شما تأثیر می گذارد
  وجود مواد معدنی مانند منیزیم و آهن به مقدار زیاد در آب می تواند به سلول های پوست آسیب برساند و منجر به عفونت و چین و چروک شود. علاوه بر این، چنین آبی باقیمانده صابون را از بدن پاک نمی کند و باعث مسدود شدن منافذ پوست و تجمع چربی در پوست می شود که منجر به بسیاری از مشکلات پوستی مانند اگزما یا آکنه می شود.

 • تاثیرات بر سلامت شما
  اگرچه سطح پایین آهن نمی تواند به سلامت شما آسیب برساند، اما حاوی باکتری است. علاوه بر این، میزان بالای آهن در آب منجر به اضافه بار می شود که می تواند باعث دیابت، هموکروماتوز، مشکلات معده و حالت تهوع شود. همچنین می تواند به کبد، پانکراس و قلب آسیب برساند.

 • اثرات بر غذا و نوشیدنی
  آهن موجود در آب آشامیدنی باعث ایجاد طعم ناخوشایند فلزی در آن می شود. اگر از این آب برای تهیه نوشیدنی هایی مانند چای یا قهوه استفاده کنید، طعم آنها نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. همچنین آب با محتوای آهن بالا باعث سیاه شدن میوه ها، سبزیجات و سایر غذاهای پخته شده در آن می شود و طعم آن را از بین می برد.

 • باعث ایجاد لکه بر روی وسایل و لوازم خانگی شما می شود
  آهن روی وسایل حمام از جمله وان، دوش و شیرآلات لکه‌های نارنجی مایل به قرمز باقی می‌گذارد. اگر ظروف را با چنین آبی بشویید، ممکن است روی کارد و چنگال و بشقاب ها نیز لکه های قرمز تیره پیدا کنید. علاوه بر این باعث کم رنگ شدن رنگ لباس های شما و کاهش کیفیت آنها می شود.

 • می تواند باعث آسیب به لوله ها شود
  آبی که مقدار زیادی آهن در لوله ها جریان دارد منجر به تجمع و گرفتگی لوله ها می شود. این به نوبه خود می تواند سینک ها و توالت ها را مسدود کند و منجر به کاهش فشار آب در خانه شما شود. آهن زیاد در آب نیز باعث تجمع لجن قهوه ای مایل به قرمز در لوله های شما می شود. تخلیه ناگهانی این باقیمانده می تواند منجر به هجوم غیرمنتظره آب تغییر رنگ از طریق شیرها شود.

انواع ضروری آهن موجود در آب!

 • آهن آهنی
  آهن آهنی موجود در آب یک آهن محلول است که تا زمانی که در معرض شرایط جوی قرار نگیرد خود را نشان نمی دهد. پس از قرار گرفتن در معرض، تبدیل به آهن شده و لکه هایی به جا می گذارد. اگرچه فورا قابل مشاهده نیست، اما خاصیت لکه بری دارد و طعم آب را تحت تاثیر قرار می دهد. معمولاً چاه های عمیقی که کمتر در معرض نور خورشید قرار می گیرند دارای آب با محتوای آهن آهن بالا هستند.

 • آهن فریک
  اثرات آهن بیش از حد در آب شدید نیست اما می تواند هزینه و زمان شما را از بین ببرد. با این حال، یک چیز خوب در مورد آهن فریک نامحلول بودن آن است. آهن فریک به طور طبیعی در آب شما زمانی که اکسید می شود وجود دارد. اگر آب چاه یا آب آشامیدنی شما قرمز یا نارنجی به نظر می رسد، این نشانه قوی از میزان بالای آهن آهن است. از آنجایی که یک ذره واقعی است، می تواند لوله ها، سر دوش ها و وسایل شما را در طول زمان مسدود کند.

 • آهن باکتریایی
  آهن باکتریایی پیچیده ترین شکل آهن در آب آشامیدنی است. در آب چاه به دلیل عدم نگهداری، شکستگی خطوط لوله، یا بهداشت ضعیف یافت می شود. باکتری ها با آهن موجود در آب پیوند می خورند و بقایای قرمز لزج بر جای می گذارند که می تواند وسایل خانه شما را خراب کند. اگرچه آهن باکتریایی مضر نیست، اما باعث ایجاد شرایطی می شود که در آن پاتوژن ها و سایر ترکیبات آلی می توانند رشد کنند.

چگونه آهن را از آب آشامیدنی پاک کنیم؟

سطح توصیه شده یا سالم آهن در آب کمتر از 0.3 میلی گرم در لیتر است. این به حذف آهن، باکتری ها، گوگرد و منگنز از آب کمک می کند و آن را به اندازه کافی برای نوشیدن سالم می کند. با این حال، راه حل یکسانی برای حذف آلاینده های آهن وجود ندارد. بیایید مراحل زیر را بررسی کنیم تا مطمئن شویم که آب آشامیدنی سالم و بدون آهن دارید!

آب خوب خود را آزمایش کنید

انواع مختلف آهن نیاز به تصفیه آب مختلف دارند. از این رو، قبل از اینکه سیستم تصفیه آب را مرور کنید ، عاقلانه است که ترکیب آب چاه خود را بدانید و بهترین راه برای تصفیه آن را بدانید. بسیاری از کیت های تست خانگی با کاربرد آسان در دسترس هستند، مانند نوارهای آهنی برای بررسی سطح آهن در آب. همچنین می توانید برای انجام آزمایش جامع با یک متخصص مشورت کنید تا در مورد باکتری ها، آهن و سطح pH اطلاعات کسب کنید.

سیستم های مختلف تصفیه آب موجود را بررسی کنید

همانطور که در بالا توضیح داده شد، شما باید بر اساس ترکیبات آلی موجود در آب، دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنید. در اینجا بهترین انتخاب از آب درمانی های موجود در بازار برای کمک به حذف آهن از آب وجود دارد.

 • فیلترهای آهنی

اگر خانه یا محل تجاری شما آهن زیادی در آب دارد، بهتر است فیلترهای آهنی را انتخاب کنید. این فیلترها برای اطمینان از حذف کارآمد ذرات از آب، از ازن و مواد حذف آهن بسیار با کیفیت استفاده می کنند. از آنجایی که فیلترها فیلتراسیون و اکسیداسیون را با هم ترکیب می کنند، آهن موجود در آب را می گیرند و آنها را از منبع آب شما حذف می کنند.

 • نرم کننده های آب

نرم کننده های آب برای کمک به حذف آهن آهن از آب ایده آل هستند. در حالی که نرم کننده های آب در درجه اول مواد معدنی آب سخت را درمان می کنند، آنها همچنین می توانند آهن آهنی را از آب سخت حذف کنند. با این حال، اگر میزان آهن زیادی در آب دارید، بهتر است فیلترهای مخصوص آهن را انتخاب کنید.

 • کلرزنی شوک

اگرچه کلرزنی شوک می تواند فرآیندی پر زحمت باشد، اما حذف آهن لزج باکتریایی مفید است. این روش از غلظت شدید کلر برای ضدعفونی کردن آب چاه شما استفاده می کند. شوک دادن به چاه باعث از بین رفتن باکتری های اتصال به آهن موجود در آب می شود و به شما این امکان را می دهد که آهن را با فیلتر آهنی، نرم کننده های آب یا فیلتر رسوبی بگیرید.

با یک فروشنده معتبر کار کنید

هنگامی که چندین تصفیه آب برای حذف آهن در آب آشامیدنی در دسترس است، مطمئن شوید که ویژگی‌ها، قیمت‌ها، برنامه تعمیر و نگهداری را مقایسه کرده و با یک متخصص برای انجام بهترین سرمایه‌گذاری صحبت کنید. یک فروشنده معتبر تصفیه آب با شما همکاری می کند تا نیازهای شما را درک کند و راه حل های مناسب آب را که بودجه و نیازهای تعمیر و نگهداری شما را برآورده می کند، توصیه کند.
خرید آسان تصفیه آب

ما بهترین فیلتر تصفیه آب را در ایران ارائه می دهیم!

در آکوانوترن ما به مشتریان خود اهمیت می دهیم و تلاش می کنیم راه حل های دقیق آب را به آنها ارائه دهیم. ما می دانیم که ایران کشوری غنی از آهن است که می تواند مشکلات آب زیادی را برای ساکنان ایجاد کند. ما بهترین تصفیه آب برای حذف آهن را در قالب فیلترهای آب آهنی ارائه می دهیم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد فیلترهای آب آهنی ما در شهر خودتان، با نمایندگان ما از طریق تماس با شماره 02166002588  صحبت کنید. 

سوالات متداول در مورد آهن در آب!

آیا آهن موجود در آب برای سلامتی ما مضر است؟

آهن اگر به مقدار زیاد در آب موجود باشد، به پوست و موی شما آسیب می رساند و عمر وسایل و وسایل شما را کاهش می دهد. هنگامی که از همان آب برای تهیه غذا و نوشیدنی استفاده می کنید، می تواند طعم فلزی ایجاد کند.

آیا آب با محتوای آهن بالا قابل درمان است؟

بهترین راه برای از بین بردن آهن از آب و به دست آوردن آب سالم و تمیز استفاده از فیلتر آب آهنی است. آنها مقرون به صرفه هستند، عملکرد بالایی دارند و نیاز به نگهداری کمتری دارند. در آکوانوترن ما فیلترهای آهنی با کیفیت برتر را با بهترین قیمت ارائه می دهیم.

بهترین فیلتر آب آهنی چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین فیلتر آهنی فیلتری است که عملکرد کارآمدی به شما می دهد، به تعمیر و نگهداری کم نیاز دارد و آب آشامیدنی تمیز و سالمی را برای شما فراهم می کند. فیلتر آب هلن برند ما از مواد شیمیایی مضر استفاده نمی کند، کارایی بالایی ارائه می دهد، سازگار با محیط زیست است و به شما کمک می کند آهن موجود در آب را به طور موثر از بین ببرید.

آیا آنالیز آب برای تصفیه آهن در آب ضروری است؟

آره. قبل از تصفیه آهن در آب، بسیار مهم است که آن را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که بهترین تصفیه آب را خریداری می کنید. بدون سیستم تصفیه آب کافی، آب آشامیدنی شما می تواند طعم فلزی داشته باشد. علاوه بر این، اثرات سلامتی آهن موجود در آب می تواند مضر باشد. از این رو، برنامه ریزی آزمایش سالانه آب برای اطمینان از دریافت آب آشامیدنی سالم در سراسر خانه بسیار مهم است.

سطح قابل قبول آهن در آب آشامیدنی چقدر است؟

طبق آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA)، حداکثر آهن موجود در آب 0.3 میلی گرم در لیتر به دلیل ایجاد لکه و اثرات سلامتی است. با یک محلول آب قابل اعتماد، می توانید آبی را تمیز کنید، بوی تازه و بدون آهن که نیازهای خانه شما را برآورده می کند.
خرید آسان تصفیه آب