دستگاه های تصفیه آب به دلیل مزایایی که دارند در بین خانواده ها بسیار محبوب شده اند و مورد استفاده قرار می گیرند. آب  آلوده یک واقعیت است و تاثیر آن بر سلامت شما ، فرزندان و یا اعضای خانواده بسیار مضر است. در حالی که نصب یک تصفیه کننده آب برای خانه شما منطقی است، اما ممکن است بعضی ها تعجب کنند که آیا خرید یک دستگاه تصفیه آب برای دفتر یا محل کارتان ارزش دارد یا نه؟ نگرانی شما بی اساس نیست با این حال، حقیقت این است که آسیب ناشی از آب آلوده با سختی بالا بر سلامت زندگی ما غیر قابل انکار است. در اینجا مهمترین دلایلی که چرا باید یک سیستم تصفیه آب برای دفتر یا محل کارمان تهیه کنیم آورده شده است. اما قبل از آن در ادامه مقاله نگاهی اجمالی به عملکرد یک دستگاه تصفیه آب می اندازیم.


دستگاه تصفیه آب چگونه کار می کند

دستگاه های تصفیه آب آب یون‌های کلسیم و منیزیم را مبادله می‌کنند و آن‌ها را با مواد مطلوب‌تری مانند سدیم جایگزین می‌کنند. این جایگزینی یون در یک مخزن که با مهره های پلی استایرن پر شده است انجام می شود. این مهره ها دارای بار منفی هستند و تبادل یونی را در هنگام عبور آب از میان مهره ها تسهیل می کنند.

دلایل اصلی سرمایه گذاری در یک نرم کننده آب

  • کاهش تاثیر سختی آب

آیا می دانستید که یک تصفیه آب اسمز معکوس می تواند مشکلات ناشی از سختی آب را تا 40 درصد کاهش دهد؟ آب سخت سرشار از یون های معدنی به ویژه کلسیم و منیزیم است. این مواد معدنی با لوله کشی فلزی، گرما و عوامل شیمیایی واکنش نشان می دهند و باعث آسیب به لوازم و وسایل می شوند.

  • انرژی را ذخیره کن

آب سخت نه تنها طول عمر وسایل شما را کاهش می دهد، بلکه کارایی آنها را نیز کاهش می دهد. به عنوان مثال، آب سخت می تواند زمان مورد نیاز برای گرم کردن آب در یک آبفشان را افزایش دهد. پوسته پوسته شدن آب سخت به عنوان یک مانع عمل می کند که باعث می شود آبگرمکن سخت تر و طولانی تر کار کند تا دمای مورد نیاز شما را به شما بدهد. در نتیجه قبض برق شما بالا می رود! دریافت یک واحد تصفیه آب مسکونی می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه قبض برق کمک کند!

  • صرفه جویی در مصرف آب

آب سخت باعث ایجاد پوسته پوسته شدن در لوازم و وسایل شما می شود. در نتیجه، آب آزادانه از شیر شما خارج نمی شود، که به دلیل پوسته پوسته شدن، شلوغ می شود. بنابراین، هر بار که حمام می‌کنید، از سینک ظرفشویی استفاده می‌کنید یا ظرف‌ها و لباس‌ها را می‌شویید، آب بسیار بیشتری مصرف می‌کنید. نرم کننده های آب می توانند به شما کمک کنند تا مقدار زیادی آب را که در غیر این صورت هدر می رود ذخیره کنید.

  • صرفه جویی در مصرف صابون

آیا مصرف صابون در مطب شما زیاد است؟ مصرف بیشتر صابون به طور غیرعادی به دلیل سختی آبی است که از شیرهای شما می گذرد. صابون ها به اندازه کافی با آب سخت کف نمی کنند. یک نرم کننده آب می تواند این هدر رفتن صابون را با نرم تر کردن آب کاهش دهد.

  • هزینه های نگهداری و تعمیرات کمتر

آیا هر ماه پول زیادی را صرف تعمیر و نگهداری و تعمیر می کنید؟ اگر بله، آب سختی که از لوله های شما می گذرد را مقصر بدانید! آب سخت باعث رسوب‌گذاری و گرفتگی شیرها، لوله‌ها و سایر وسایل لوله‌کشی می‌شود. اگر از صرف هزینه های زیاد برای تعمیرات هر ماه خسته شده اید، برای دفتر خود یک نرم کننده آب تهیه کنید.

با نصب یک نرم کننده آب، متوجه افزایش راندمان وسایل و لوازم خانگی خود خواهید شد. شما می توانید در هزینه تعمیرات منظم، صابون بیش از حد، و محلول های تمیز کننده تهاجمی صرفه جویی کنید.

نیاز به مشاوره تخصصی دارید؟ با کارشناسان ما در آکوانوترن تماس بگیرید - نامی پیشرو در میان شرکت های ارائه دهنده خدمات تصفیه کننده آب در ایران!

دستگاه تصفیه آب برای محل کار؟ اجازه دهید در مورد خرید بهترین دستگاه تصفیه آب برای دفترتان به شما کمک کنیم

آکوانوترن متخصص در محصولات تصفیه آب و ارائه راه حل های موثر تصفیه آب است. ما نام پیشرو در میان شرکت های ارائه دهنده تصفیه آب در ایران هستیم . شما می توانید با تماس با ما با شماره  02166002588 با ما ارتباط برقرار کنید . خوشحال میشیم که کمک کنیم!
دستگاه تصفیه آب