یکی از راه های سالم ماندن حفظ تعادل pH و غلبه بر اسیدیته است. منظور از pH قدرت و یا اساساً اندازه گیری غلظت یون های هیدروژن است. مقدار pH محلول اسیدی یا بازی،قلیایی را در مقیاس 0 تا 14 اندازه گیری می کنند.منظور از مقدار pH 7 یعنی آب خنثی، مقدار pH زیر 7 یعنی آب اسیدی است و اگر pH بالای 7 باشد یعنی آب خاصیت بازی یا قلیایی دارد.مقدار pH آب قلیایی به طور کلی بین عدد 8 تا 9 است، pH آب استاندارد عدد 7 است و آب معمولی شیر معمولاً دارای همین مقدار می باشد که به آن ، مقدار pH خنثی هم می گویند.


آب قلیایی چیست؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که آب قلیایی چیست و چه فوایدی دارد؟ آبی که مقدار pH آن بالای 7 باشد آب قلیایی شناخته می شود .آب قلیایی برای افرادی که مشکل اسید اضافی در بدنشان را دارند مفید است زیرا به خنثی کردن اسیدیته در بدن کمک می کند. این اثر خنثی کننده اسید اضافه را کاهش می دهد و به پیشگیری و کنترل بیماری هایی که منجر به رفلاکس اسید مانند بیماری قلبی، مشکلات گوارشی و غیره... کمک می کند.نوشیدن آب قلیایی می تواند فواید زیادی داشته باشد و می توان روش های مختلفی را در مورد نحوه قلیایی کردن آب پیدا کنیم. برخی از پژهشگران بیان کرده اند که نوشیدن آب قلیایی می تواند جنبه های بسیار مثبتی داشته باشد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  • هضم آنچه می خوریم را بهبود می بخشد و به سم زدایی از بدن کمک می کند.
  • موجب تقویت استخوان ها می شود و از پوکی استخوان جلوگیری می کند.
  • خطر رفلاکس اسید در بدن و بیماری های قلبی را کاهش می دهد.
  • به سوخت و ساز بدن کمک می کند و سبب کاهش وزن می شود.

فواید آب قلیایی چیست؟

قبل از قلیایی کردن آب ابتدا باید آن را تصفیه و مقدار pH آب تصفیه شده را بدانیم. پس از آن، چندین روش برای قلیایی کردن آب تصفیه شده وجود دارد، که در این مقاله به 3مورد آن اشاره می کنیم.
درست کردن آب قلیایی

1. استفاده از جوش شیرین
جوش شیرین دارای محتوای قلیایی بالایی است (مقدار pH 9) و هنگامی که جوش شیرین با آب مخلوط می شود ماهیت قلیایی آب را افزایش می دهد. فقط نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین را به حدود چهار لیتر آب آشامیدنی اضافه کنید و آب را هم بزنید تا جوش شیرین کاملا حل شود.حالا شما با با کمترین تلاش و ساده ترین روش ممکن،می توانید آب قلیایی در خانه بسازید.

احتیاط : اگر رژیم غذایی کم سدیم دارید، از این روش استفاده نکنید زیرا حاوی مقدار بالای سدیم است.

2. استفاده از لیمو
لیمو به شکل طبیعی خود خاصیت اسیدی دارد با PH حدود 2 است، اما پس از افزودن به آب، مصرف و متابولیزه شدن، به طور موثر با pH بالاتر از 7.4 قلیایی می شود.این یک راه عالی و 100٪ طبیعی برای تولید آب قلیایی است

3. فیلتر قلیایی
در دستگاه تصفیه آب منزلتان اگر میخواهید از آب قلیایی استفاده کنید می توانید برای افزایش مقدار pH از یک فیلتر قلیایی استفاده کنید. این فیلتر قلیایی باید در آخرین مرحله از تصفیه، درست قبل از پر شدن آب در مخزن ذخیره سازی اضافه شود.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که هر چه بدن قلیایی تر باشد، احتمال ابتلا به بیماری ها کمتر می شود.اگر به دنبال آب قلیایی با pH متعادل و غنی شده با مواد معدنی هستید و یا به دنبال بهترین فیلتر یخچال هستید، فوراً با کارشناسان ما تماس بگیرید.