در چند دهه اخیر، آب بطری شده به یک عنصر اصلی در زندگی ما تبدیل شده است. امروزه در بسیاری از فروشگاه‌ها، خریدار با ردیف‌ها و ردیف‌هایی از آب بطری‌شده در جعبه‌های یخچالی مورد استقبال قرار می‌گیرند. فروش آب بطری بین سال های 1997 تا 2007 دو برابر شد و به حدود 12 میلیارد دلار فروش رسید. فروش آب بطری شده در آمریکا در سال 2007 به حدود 500 میلیون بطری در هفته رسید.

با این حال، این شروع به تغییر کرده است. تا سال 2008، فروش آب بطری تقریباً 4 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت. بسیاری از شهرها، مدارس و مشاغل به دلایل مختلف، هم اقتصادی و هم محیطی، دوباره شروع به ارائه آب لوله کشی به جای آب بطری کردند. چند واقعیت ناخوشایند در مورد نوشیدن آب بطری وجود دارد:

  • آب بطری گران است: بسته به موقعیت مکانی، یک بطری آب یک یا دو دلار یا بیشتر قیمت دارد. این قیمت بسیار بالایی برای یک بطری آب 16 اونسی است، با توجه به اینکه تقریباً بین 240 تا 10000 برابر هزینه معادل آب لوله کشی تصفیه شده در خانه است.
  • آب بطری برای محیط زیست سخت است: حدود 23 درصد از بطری های پلاستیکی مجددا استفاده می شود، اما این به این معنی است که سالانه بیش از دو میلیون تن بطری در محل های دفن زباله ریخته می شود.
  • آب بطری شده اغلب خالص تر از آب لوله کشی معمولی نیست: طبق تحقیقات گروه کاری محیط زیست (EWG)، تقریباً در هر برند آب بطری آزمایش شده، آلاینده های شیمیایی وجود داشت. آلاینده ها شامل محصولات جانبی کلر، بقایای کودها و حتی آثاری از داروها بودند.

واقعاً در آب بطری چیست؟

همان گزارش EWG که در بالا ذکر شد همچنین اشاره می‌کند که دو توزیع‌کننده عمده آب بطری‌شده در ایالات متحده اساساً آب لوله کشی را بطری می‌کنند. برخی دیگر آب لوله کشی را برای محصول خود تقطیر یا تصفیه می کنند. اگر روی بطری آب چشمه نوشته نشده باشد، احتمال زیادی وجود دارد که آب از یک منبع معمولی شهری تامین شده باشد.

یک انتخاب اقتصادی تر و سالم تر: آب فیلتر شده

یک فیلتر تصفیه آب یخچال و یا سیستم تصفیه آب خانگی یک راه مقرون به صرفه برای رساندن آب تصفیه شده خوشمزه تر و خالص تر به هر شیر آب در خانه است که قیمت هر گالن آن میزان کمی هزینه دارد.

دستگاه تصفیه آب هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارد و نصب آن ساده است و آلاینده ها و مواد شیمیایی مضر از جمله کلر را از آب لوله کشی حذف می کند. با آب تصفیه شده، کل خانواده طعم خالص تر و تمیزتری خواهند داشت و همچنین می توانند در آبی که باعث خشکی پوست و مو نمی شود، حمام کرده و دوش بگیرند.

سیستم آب آشامیدنی زیرسینکی 8مرحله آکواپرو  یک انتخاب هوشمندانه با طراوت برای آب خوشمزه و سالم در هر آشپزخانه ای است. این سیستم تصفیه آب با فیلتر کردن تمامی آلاینده های موجود در آب در عین حال بسیار مقرون به صرفه، آب تمیزتر و با طعم بهتر را مستقیماً از سینک آشپزخانه شما ارائه می دهد.

حقایق در مورد آب بطری در مقابل آب فیلتر شده مشخص است و حکم روشن است: آب فیلتر شده ارزان تر، برای محیط زیست بهتر و خالص تر است. این حقایق را در انتخاب منبع آب در خانه در نظر داشته باشید.

دستگاه تصفیه آب 8 مرحله آکواپرو