مهم نیست که آب شهر دارید یا آب چاه ، باز کردن شیر آب فقط با استقبال بوی قوی و بوی بد می تواند برای همه صاحبان خانه نگران کننده باشد. واکنش اولیه شما ممکن است این باشد که فکر کنید منبع آب شما آلوده شده است ، اما دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است ناگهان آب خانگی شما بوی تندی بگیرد.اگرچه اغلب فعالیت باکتریایی عامل ایجاد آب بدبو است ، اما این تنها دلیلی نیست که ممکن است باعث بو و طعم آب شود. واکنشهای شیمیایی ، افزایش مقدار مواد معدنی و پوسیدگی مواد آلی همگی می توانند باعث تغییراتی در آب شما شوند. در زیر برخی از رایج ترین رایحه های بوی آب ، علت ایجاد آنها و نحوه خلاص شدن از شر بوی نامطبوع آب را برای همیشه بررسی می کنیم.

بو: تخم مرغ پوسیده

علت: اگر بوی تخم مرغ فاسد از شیر شما می آید ، شایع ترین عامل آن باکتری گوگرد است که به منبع آب شما راه یافته است. بوی بد معمولا ناشی از کمبود اکسیژن در چاه است که گاز سولفید هیدروژن تولید می کند. همچنین می تواند در نتیجه واکنشهای شیمیایی حاوی گوگرد در آبهای زیرزمینی رخ دهد.

اگر فقط در هنگام جاری شدن آب گرم از شیر آب یا دوش ، بوی آن را احساس می کنید ، ممکن است یک واکنش شیمیایی در داخل آبگرمکن شما رخ دهد ، نه منبع آب شما.

راه حل: از آنجا که گوگرد گازی است که در اثر کمبود اکسیژن در چاه ایجاد می شود ، موثرترین راه برای از بین بردن بو ، نصب یک سیستم هوادهی است که اکسیژن محلول و کربن کاتالیزوری را ترکیب می کند. کربن کاتالیزوری با رسوب گاز و فیلتر کردن آن ، گاز را به جامد تبدیل می کند. آنچه به جامد تبدیل نمی شود ، روی سطح کربن جذب می شود.

بو: کثیف یا خاکی

علت: اگر هنگام استفاده از شیر آب داغ خود شاهد انفجار آب معطر و بوی خاکی هستید ، ممکن است با باکتری های آهن موجود در منبع آب خود سر و کار داشته باشید. اگرچه این نوع باکتری ها مضر نیستند ، اما می توانند مزاحم باشند زیرا اغلب طعم بد را می دهد. باکتری های آهن در آب چاه با میزان بالای آهن یافت می شوند. علاوه بر بوی تند ، ممکن است در مخزن توالت خود یا سایر وسایل لوله کشی خانه نیز متوجه لجن شوید.

با مخلوط شدن آهن و اکسیژن باکتری های آهن تشکیل می شوند. باکتری ها از آهن تغذیه می کنند و برای محافظت از خود لجن ایجاد می کنند. وقتی باکتری می میرد بوی خاکی می دهد.

بخاری آب منزل شما به دلیل دمای گرم آن اغلب محل مناسبی برای رشد باکتری های آهن است. وقتی شیر آب را باز می کنید ، باکتری های موجود در آبگرمکن ممکن است بوی طولانی تری تولید کنند.

راه حل: یکی از راه هایی که می توانید باکتری های آهن را به طور موثر درمان کنید ، استفاده از سیستم تغذیه شیمیایی کلر است. سیستمهای کلرزنی همراه با یک مخزن نگهدارنده آب برای "باکتریها زمان را از بین می برند" به طور موثری باکتریها را کاهش داده و به اکسیداسیون آهن برای فیلتراسیون مناسب کمک می کند. 

بو: آب آشامیدنی ماهی

علت: به احتمال زیاد بوی ماهی در آب آشامیدنی شما ناشی از مواد آلی طبیعی است که به منبع آب شما راه یافته است. این بو اغلب نشان می دهد که ممکن است با افزایش سطح کلرامین ، باریم یا کادمیوم مواجه باشید.

کلرامین ها ترکیبی از کلر و آمونیاک هستند و برای ضدعفونی آب عمومی استفاده می شوند. در حالی که برای از بین بردن آلاینده های مضر ضروری است ، می تواند بوی شدیدی در آب شما ایجاد کند. باریم و کادمیوم فلزات طبیعی هستند که در رسوبات طبیعی یافت می شوند و در نتیجه آلودگی کود یا خرابی لوله ها و لوله کشی می توانند به آب شما راه پیدا کنند. اگرچه بوی نامطبوع دارد ، اما به ندرت نشان دهنده وجود باکتری ها یا آلاینده های مضر است.

راه حل: حذف آلاینده ها از منبع آب شما با کمک فیلترهای آب اسمز معکوس (RO) مانند سیستم تصفیه آب 8مرحله  AQUAPRO RO موثرتر است. این سیستم های آب آشامیدنی به طور موثری آلاینده های معمولی مانند باریم و کادمیوم را به همراه سایر مواد شیمیایی ارگانیک که ممکن است باعث ایجاد بوی ماهی در آب آشامیدنی شما شوند ، فیلتر می کنند. فیلتر تصفیه آب کربنی همچنین به بهبود بو و طعم کمک می کنند و هر زمان که بخواهید ، آب تمیز و با طراوت برای شما باقی می گذارد. دستگاه تصفیه آب 8 مرحله آکواپرو

بو: سفید کننده ، بوی استخر

علت: شکایات مربوط به آب با بوی سفید کننده اغلب از صاحبان خانه با آب شهری ناشی می شود ، زیرا کلر به صورت دستی به آب عمومی اضافه می شود تا آن را ضدعفونی کند. خانه هایی که در مجاورت یک کارخانه توزیع قرار دارند ممکن است دارای سطوح بالاتری از کلر در آب باشند. کلر برای تصفیه آب شهری ضروری است ، با این حال ، هنگامی که کلر به منبع آب خانه شما می رسد ، اساساً هیچ کاری نمی کند جز خشک کردن پوست و دادن بو و طعم بد به آب.

به راحتی می توانید کلر را از آب آشامیدنی خود با کمک فیلتر تصفیه آب یخچال حذف کنید. 

همچنین می توانید با سیستم آب آشامیدنی RO بوی کلر را از آب خود حذف کنید. سیستم های RO، مانند AQUA OX از طریق فیلترهای پیشرفته بهترین آب آشامیدنی را برای شما فراهم می آورند.با تصفیه آب AQUA OX ، آب آشامیدنی با کیفیتی به خانه خود ببرید.

اگر آمادگی این را دارید که بوی نامطبوع را از منبع آب خود یکبار برای همیشه حذف کنید ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین گزینه های تصفیه آب با توجه به نیاز و بودجه خود ، با متخصصان ما تماس بگیرید.02166002588

با استفاده از سیستم تصفیه آب در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. در مورد محصولات مختلف ما در زیر بیشتر بدانید که به تصفیه آب شما کمک می کند و مواد معدنی را برای همیشه حذف می کند.