از بوی نامطبوع یا طعم شیر آب شیر خانه خسته شده اید ، اما دیگر نمی خواهید آب بطری خریداری کنید و ترجیح می دهید یکی از آن پارچ های فیلتر آب را پر نگه ندارید.آیا اگر بتوانید آب آشامیدنی بکر را مستقیماً از شیر آب تهیه کنید ، راحت نخواهد بود؟بیشتر مالکان خانه سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس نصب کرده اند تا کیفیت آب آشامیدنی را به روشی راحت و مقرون به صرفه ارتقا دهند. با این حال ، اگر با سیستم های آب آشامیدنی اسمز معکوس (RO) آشنا نیستید ، احتمالاً سوالاتی دارید.در اینجا مطالبی آورده شده است تا به شما کمک کند درک کنید چگونه یک سیستم RO راه حل های منحصر به فردی برای مشکلات معمول آب خانگی ارائه می دهد.

1. سیستم اسمز معکوس چیست و چگونه کار می کند؟

اسمز معکوس یک فرآیند تصفیه آب است که آب را با مواد محلول گرفته و با مجبور کردن محلول از طریق غشایی نیمه تراوا ، تولید آب آشامیدنی تمیز و گوارا ناخالصی ها را فیلتر می کند.

یک سیستم اسمز معکوس قبل از اینکه برای استفاده ذخیره شود ، یک سری مراحل را طی می کند. قبل و بعد از اینکه آب از طریق غشا وارد شود ، فیلتر کربن وجود دارد. همچنین یک مخزن نگهدارنده برای آب فیلتر شده و یک شیر آب مخصوص برای توزیع وجود دارد.

درباره نحوه کارکرد اسمز معکوس بیشتر بدانید و جزئیات کامل سیستم های انحصاری ما را بدست آورید.
سیستم اسمز معکوس چیست و چگونه کار می کند

2. اسمز معکوس چه چیزی را از بین می برد؟

غشای نیمه تراوا در یک سیستم RO به مولکول های آب اجازه می دهد تا از طریق منافذ ریز حرکت کنند ، اما مولکول های دیگر را دفع می کند ، از جمله سدیمی که ممکن است نرم کننده آب خانه شما اضافه کرده باشد تا کلسیم و منیزیم را از طریق تبادل یونی حذف کند .

اسمز معکوس همچنین یک روش موثر برای فیلتر کردن آلاینده های بالقوه مضر از جمله:

 • رسوب
 • آرسنیک
 • مس
 • نیترات و نیتریت
 • کروم
 • سلنیوم
 • فلوراید
 • رادیوم
 • باریم
 • کادمیوم
 • کیست (کریپتوسپوریدیوم)
 • کل مواد جامد محلول (TDS)

پیش تصفیه کربن همچنین کلر را از بین می برد ، که ممکن است توسط شهرداری شما اضافه شود و باعث شود آب آشامیدنی طعم استخر را بگیرد.

3- تفاوت آن با سایر فیلترهای تصفیه آب چیست؟

تفاوتهای عمده ای بین دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس و سایر گزینه ها برای بهبود آب آشامیدنی وجود دارد.

پارچ های فیلتر تصفیه آب از فیلتراسیون کربن استفاده می کنند. به خودی خود ، فیلتراسیون اساسی کربن می تواند طعم و بوی آب را بهبود بخشد ، اما به اندازه اسمز معکوس در حذف ناخالصی هایی که نمی توانند جذب شوند ، مانند سرب یا نیترات ها موثر نیست.

تقطیر نوع دیگری از تصفیه آب است که ممکن است در نظر بگیرید. وقتی آب مقطر می شود ، جوش می آید و بخار باقی مانده متراکم شده و برای نوشیدن استفاده می شود. با تقطیر ، آلودگی های دارای نقطه جوش بالاتر از آب از بین می روند ، اما این امر برخی مواد شیمیایی را از بین می برد. کلر و برخی از علف کش ها و سموم دفع آفات دارای نقطه جوش کمتری نسبت به آب هستند در نتیجه در بخار قرار می گیرند. سیستم های تقطیر آب خانگی نیز گرانتر از سیستم RO هستند.

4- طعم آب RO چگونه است؟

آب در خالص ترین شکل آن هیچ بو و عطر و طعمی ندارد. وقتی آب را "مزه" می کنید ، در واقع می توانید آنچه را در آن حل شده است بچشید. مردم نظرات مختلفی در مورد آنچه باعث خوش طعم شدن آب می شود دارند. اما ، اگر اکنون از طعم یا بوی آب خانه خود بیزارید ، به احتمال زیاد آب RO را ترجیح می دهید.

بسیاری از خانواده ها دریافتند که بعد از نصب سیستم اسمز معکوس ، آب بیشتری می نوشند .

5. آیا میتوان با این آب آشپزی کرد؟
 آیا میتوان با این آب آشپزی کرد؟

پخت و پز با آب اسمز معکوس ایده آل است زیرا ناخالصی ها از بین رفته اند. آب سخت و کلر ممکن است بر روی بافت ، عطر و طعم و شکل ظاهری برخی غذاها تأثیر منفی بگذارد. مواد معدنی محلول نیز ممکن است بر نحوه افزایش کالاهای پخته تأثیر بگذارد.

آب RO مخصوصاً برای ماکارونی ، برنج و لوبیای خشک که در آب پخته می شوند مفید است. بسیاری از افراد نیز آن را برای تهیه قهوه و چای ترجیح می دهند .

6. آیا من باید گیاهان را با آب RO آبیاری کنم؟

آب اسمز معکوس ممکن است بهترین گزینه برای آبیاری برخی از گیاهان خانگی نباشد. گیاهان برای جذب آب زیرزمینی عادت دارند که مواد معدنی و مواد مغذی دیگری را در آن حل کرده است. از طرف دیگر ، برخی از گیاهان اسید دوست ممکن است به دلیل سطح pH آن ، از پس آب RO برآیند.

از آنجا که آب RO به همان اندازه که می توانید به H 2 O تخریب نشده نزدیک شوید ، برخی از باغبانان جدی با استفاده از آن به عنوان پایه شروع می کنند و مواد مغذی مناسب گیاهانی را که در حال رشد هستند اضافه می کنند.

7. آیا می توانم آب حیوانات خانگی خود را بدهم؟

آب RO برای نوشیدن گربه ها و سگ ها کاملاً مناسب است. در مقاله ما درباره آب برای حیوانات خانگی بیشتر بدانید .

مردم همچنین از آب RO در آکواریوم به عنوان نقطه شروع استفاده خواهند کرد زیرا به آنها امکان می دهد به راحتی آن را تنظیم کنند تا کیفیت آب مورد نیاز ماهیان خود را بدست آورند.

8- دستگاه تصفیه آب RO معمولاً در کجا نصب می شود؟

بیشتر صاحبان خانه ها سیستم اسمز معکوس را در زیر سینک آشپزخانه خود نصب کرده اند. معمولاً فضای زیادی وجود دارد ، اگرچه ممکن است لازم باشد مکان دیگری برای ذخیره چند مورد پیدا کنید. اگر زیر سینک ظرفشویی نیست ، این واحد همچنین می تواند در زیرزمین ، اتاق سرویس ، کمد یا گاراژ نصب شود.

از آنجا که یک واحد RO دارای شیر آب دهی مخصوص به خود می باشد ، ممکن است لازم باشد برای نصب سوراخ به سینک ظرفشویی یا پیشخوان شما اضافه شود. برخی از سینک ها از قبل سوراخ اضافی برای نصب دارند.

9. آیا خودم می توانم یک سیستم RO نصب کنم؟
 آیا خودم می توانم یک سیستم RO نصب کنم؟

می توانید سیستم تصفیه آب مورد نظر خود را از یک فروشگاه مطمئن خریداری کنید و خودتان آن را نصب کنید ، اما ممکن است بهتر باشد به یک متخصص تصفیه آب مسکونی اجازه دهید ، زیرا سیستم پیکربندی مناسب بیشتر از اتصال چیزها در نقاط مناسب است.

یک متخصص محلی عواملی مانند فشار آب منزل ، دما ، فاصله مخزن نگهدارنده تا شیر آب و کیفیت کلی آب را در نظر می گیرد. این اطلاعات همچنین برای درک نیازهای نگهداری واحد شما مهم است.

درباره تصفیه آب آکواپرو و اینکه چرا بهتر است این دستگاه را نصب کنید بیشتر بدانید .

10. چقدر در روز آب می گیرم؟

مشخصات محصول سازنده تقریباً نشان می دهد که سسیستم شما می تواند در یک روز چند گالن تولید کند. این تعداد ، بسته به عوامل داخل خانه شما متفاوت است:

 • فشار آب: فشار بیشتر آب بیشتری تولید می کند
 • دمای آب: دمای بالاتر آب بیشتری تولید می کند
 • جامدات جامد محلول (TDS): اینها می توانند غشا or یا فیلترهای شما را مسدود کرده و تولید شما را کند کنند

سیستم های اسمز معکوس با فشار روان 60 و 77 درجه فارنهایت آزمایش می شوند ، اما ممکن است خانه شما دارای درجه حرارت و فشار آب باشد که کاملاً متفاوت باشد ، که بر تولید تأثیر می گذارد.

اگر مشکلی پیش نیاید ، یک سیستم RO خوب تقریباً همیشه آب آشامیدنی کافی برای یک خانوار تولید می کند. سیستم تولید 14 گالن در روز (GPD)، اگر چه غشاء می تواند 41-53 GPD تحت شرایط استاندارد اداره کند.

11. آب RO چه دمایی دارد؟

آبی که سیستم اسمز معکوس شما تولید می کند تا زمانی که آماده توزیع آن نشوید در یک مخزن نگهداری می شود. بسته به درجه حرارت داخلی ، آب معمولاً خنک بیرون می آید ، اما سرد نیست.

شما نمی توانید دمای آب RO خود را تنظیم کنید. بیشتر افراد به سادگی تکه های یخ را به آب آشامیدنی اضافه می کنند یا پارچ را در یخچال نگهداری می کنند. در بعضی موارد ، ممکن است بتوانید واحد RO خود را به تلگراف آب یخچال وصل کنید.

12- آیا باید آب RO را دوباره استخراج کنم؟

برخی از افراد تعجب می کنند که آیا با حذف مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم از آب ، فواید سلامتی خود را از دست می دهند؟ به طور خلاصه ، بهترین راه برای به دست آوردن این مواد مغذی از طریق غذایی است که می خورید.با این حال سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس جدید دارای فیلتر مینرال طبیعی هستند که املاح مورد نیاز ما را در آخرین مرحله یه آب اضافه می کند.

برخی از افراد تصفیه مجدد آب آشامیدنی RO را انتخاب می كنند ، كه می تواند با قطره های مخصوص حاوی مواد معدنی کمیاب یا مقداری نمك دریایی هیمالیا غنی از مواد معدنی انجام شود.

13. آیا اسمز معکوس سازگار با محیط زیست است؟

سیستم اسمز معکوس مقداری فاضلاب تولید می کند زیرا به دلیل تولید آب گوارا برای خانه شما باید آلودگی ها را از سیستم خارج کرده و از آن تخلیه کند.

با این حال ، نصب سیستم آب آشامیدنی خانگی پتانسیل فوق العاده ای برای کاهش اثر کربن خانواده شما دارد. اگر هم اکنون در حال خرید آب آشامیدنی بطری هستید ، ضایعات پلاستیکی بسیار کمتری ایجاد خواهید کرد.

تخمین زده می شود که هر دقیقه یک میلیون بطری آب فروخته شود. متأسفانه اکثر بطری های پلاستیکی آب بازیافت نمی شوند و در نهایت در اقیانوس ها و محل های دفن زباله قرار می گیرند. می توانید با استفاده از سیستم RO و بطری آب قابل استفاده مجدد ، سهم خود را برای کاهش این زباله ها انجام دهید.

14. چه میزان نگهداری مورد نیاز است؟

غشای RO و فیلترهای مختلف باید به صورت دوره ای تغییر کنند. تازه نگه داشتن فیلترهای پیش فیلتر کربن به محافظت از غشا در برابر تخریب سریع کمک می کند. فیلترهای کربن نیز باید هر شش تا 12 ماه تعویض شوند در حالیکه غشا RO RO بسته به کیفیت آب و میزان استفاده ، باید هر یک تا سه سال تغییر کند.

نادیده گرفتن نگهداری سیستم اسمز معکوس منجر به کاهش تولید آب و جریان محدود می شود. اگر در واحد خود مشکلی مشاهده کردید ، ممکن است فیلترها یا غشا نیاز به تعویض داشته باشند.

البته همه اینها به کیفیت اولیه آبی که سیستم RO شما تصفیه می کند بستگی دارد. یک متخصص تصفیه آب واجد شرایط می تواند وضعیت شما را ارزیابی کند و به شما اطلاع دهد که برنامه نگهداری مناسب باید باشد. ممکن است ترجیح داده شود قبل از عبور از RO آب خانه شما نرم شود. به این ترتیب واحد در حال حذف سدیم است که شستشو در آن تخلیه آسان تر است تا مواد معدنی سخت ، که در نهایت غشا را مسدود می کند.

از سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس خود به خوبی مراقبت کنید و این سیستم باید برای سالها ادامه داشته باشد.

15. برای یافتن راه حل مناسب اسمز معکوس چه کسی را باید فراخوانی کنم؟

اگر هنوز سوالی دارید یا احساس می کنید برای نصب سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس خود ، یک متخصص محلی تصفیه آب می تواند به شما کمک کند.
نصب دستگاه تصفیه آب