چالش خرید فیلتر تصفیه آب

از راهرو فروشگاه مواد غذایی شروع می شود! خرید آب تصفیه شده در مقابل آب معدنی یا آب قلیایی در مقابل الکترولیت ها... اینجاست که ما شروع به سؤال کردن می کنیم که کدام یک از اینها برای ما بهتر است و چرا؟ اگر از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می کنید، نه تنها نگران خرید انواع آب بطری نیستید، بلکه می توانید در هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید. استفاده از سیستم تصفیه آب خانگی راحت است و بهتر از تمامی برندهای آب بطری آب را تصفیه می کند.

فیلتر تصفیه آب چگونه کار می کند؟

یک فیلتر تصفیه آب با استفاده از یکی از دو روش فیلتراسیون فیزیکی و فیلتراسیون شیمیایی کار می کند.فیلتراسیون فیزیکی آب به این گونه است که آب را در طول مسیر فیلتر صاف می کند تا ناخالصی های بزرگتر را حذف کند. آب را مانند یک الک آرد در نظر بگیرید که ذرات درشت یا هر تکه بزرگی از آلاینده ها را در الک نگه می دارد و اجازه می دهد فقط آرد از آن عبور کند. فیلتراسیون شیمیایی آب را از موادی عبور می دهد که آلاینده ها را از نظر شیمیایی تصفیه می کند. بسیاری از فیلترها شامل هر دو نوع فرآیند فیلتراسیون هستند، به طوری که فیلتر شیمیایی می تواند ناخالصی های بسیار کوچکی را که فیلتراسیون فیزیکی نمی تواند جذب کند، حذف کند.

آیا واقعاً به فیلتر آب نیاز دارید؟

در یک کلام و به طور خلاصه، بله، اگر به کیفیت آبی که خود و خانواده تان می نوشید اهمیت می دهید. در اینجا برخی از دلایلی که به ما نشان میدهد آیا به فیلتر آب نیاز داریم یا خیر آورده شده است:آیه به فیلتر تصفیه آب نیاز داریم؟

آب شیر

در حالی که آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) آب لوله کشی را کنترل می کند می گوید که نوشیدن آن بی خطر است! اما بسیاری از مردم احساس می کنند که نیاز به فیلتر کردن آب خود برای هرگونه خطر بالقوه ای دارند. در بسیاری مناطق  آب لوله کشی حاوی باکتری، خاک و سایر مواد معدنی مضر هستند. آلاینده هایی مانند جلبک های سمی، مواد دارویی و حتی E.Coli می توانند در آبی که از شیر آب دریافت می کنید وجود داشته باشند.

مطمئناً آب لوله کشی در تصفیه خانه ها تصفیه می شود و بسیاری از آلاینده ها از آن حذف می شوند، با این حال ممکن است این آلاینده ها هنوز در مقادیر کم در آن وجود داشته باشند، اما به مرور زمان می‌توانند به مشکلاتی مانند مشکلات گوارشی و مشکلات تولید مثل منجر شوند. بسیاری از مردم طعم آب لوله کشی را دوست ندارند و ترجیح می دهند از فیلتر تصفیه آب که یک سرمایه گذاری بسیار ارزان برای جلوگیری از برخی مشکلات جدی برای سلامتی در آینده است، استفاده کنند.استفاده از فیلتر آب باعث می شود آب طعم و مزه بهتری برای آشامیدن داشته باشد و همین به هیدراته ماندن ما کمک میکند. 

آب بطری شده

هر شرکت بطری سازی طیف وسیعی از آب آشامیدنی از مقطر گرفته تا آب چشمه را به شما ارائه می دهد. قابل درک است که آب بطری به راحتی در دسترس است و شما گزینه های زیادی در فروشگاه مواد غذایی محلی خود در دسترس دارید. در حالی که ما نمی توانیم با شرکت آب هر شرکت به صورت جداگانه صحبت کنیم (هر چند ممکن است بخواهید تحقیق خود را انجام دهید!) اما از تأثیر نامطلوب خرید بطری های آب در طول زمان بر کیف پول و محیط زیست شما اطلاع داریم.

هزینه خرید یک بطری آب حداقل از 1.50 تا 2.00 دلار افزایش می یابد. اگر بخواهید این هزینه را در طول زمان اضافه کنید، در نهایت می توانید بیش از 400 دلار در سال برای خرید هر روز یک بطری آب خرج کنید. با این هزینه، می‌توانستید یک بطری آب عایق‌شده با قابلیت شارژ مجدد بخرید و ظرف ده بار هزینه آن را بپردازید!

دومین موردی که باید در نظر گرفت تاثیر محیط زیستی بطری های آب بر روی زمین است. برخلاف تصور رایج، بطری‌های آب همیشه قابل بازیافت نیستند، یعنی اگر حتی در سطل بازیافت قرار بگیرند. طبق آمار، آمریکایی ها در سال گذشته حدود 50 میلیارد بطری پلاستیکی آب استفاده کرده اند. با این حال، نرخ بازیافت پلاستیک در ایالات متحده تنها 23 درصد است که به این معنی است که سالانه 38 میلیارد بطری آب - بیش از یک میلیارد دلار پلاستیک - هدر می رود.
آب معدنی

بهترین فیلترهای تصفیه آب

آکوانوترن فهرستی از بهترین فیلتر تصفیه آب و دستگاه تصفیه آب خانگی را برای شما گردآوری کرده است. به طور خاص، آن‌ها را بر اساس نوع فیلتر آب ، مدل و برند تولید کننده فیلتر مرتب کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید کدام یک می‌تواند بهترین نیازهای شما را داشته باشد.

فیلترهای کربن فعال

فیلتر ساید VIPفیلترهای کربن فعال از زغال چوب استفاده می کنند که بسیار متراکم هستند و می تواند ناخالصی های شیمیایی را از طریق جذب کربن حذف کند. این فیلترها برای فیلتر کردن کلر، آفت کش ها و حلال های صنعتی کاربرد دارند. آنها برای آب آشامیدنی هستند که مستقیماً از شیر آب جاری می شود و همچنین در فیلتر داخلی یخچال و یا پارچ تصفیه آب و یا به صورت فیلتر های ترکیبی در دستگاه های تصفیه آب به کار می روند.

فیلترهای اسمز معکوس

فیلتراسیون اسمز معکوس شامل عبور دادن آب با فشار از طریق یک فیلتر غشایی بسیار نازک برای استخراج هر گونه ناخالصی ناخواسته است. اکثر فیلترهای اسمز معکوس از پمپ های برقی برای تصفیه آب در فشار صحیح استفاده می کنند تا کارایی فیلتر را بهینه کنند. این نوع فیلتراسیون در حذف آلاینده هایی مانند نمک، نیترات و رسوب آهک خوب است و از میان تمامی روش های تصفیه آب بهترین عملکرد را دارد.

یکی از بهترین انتخاب ها برای سیستم اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب 8مرحله آکواپرو است. با استفاده از فیلتر های درجه یک گیاهی با رتبه برتر ، سرب، نیترات، آرسنیک و فلوراید را برای شما تصفیه می کند.

دستگاه تصفیه آب 8 مرحله آکواپرو


از یک فیلتر اسمز معکوس بسیار نازک برای حذف هر گونه آلودگی اضافی مانند آرسنیک، سرب، مس و سدیم استفاده می کند. این سیستم بیشتر به دلیل توانایی آن در کاهش تجمعی که به گرفتگی لوله ها و وسایل کمک می کند، شناخته شده است.جمع و جور و مستقیماً زیر سینک شما قرار گرفته است، تعویض فیلتر های آن بواسطه قرار گیری فیلتر های اینلاین در دستگاه برای صاحب خانه بسیار آسان است.

فیلترهای یخچال

در حالی که پارچ ها گزینه ای عالی برای فضای محدود هستند، درک میزان آبی که خانه یا کسب و کار شما به طور متوسط مصرف می کند و میزان مصرفی که برای پخت و پز و تمیز کردن مصرف می کنید، به شما در انتخاب فیلتر صحیح کمک می کند.

به عنوان مثال، اگر هفت نفر در خانه خود دارید و در آب و هوای گرم زندگی می کنید، فیلتر پارچ 10 فنجانی این کار را نمی کند. یک فیلتر یخچال با نیازهای شما سازگاری بیشتری دارد - فیلتری که فضایی را روی پیشخوان اشغال نمی کند یا برآمدگی بزرگی روی شیر شما دارد. بسیاری از یخچال ها دارای یک خط آب هستند که مستقیماً برای دسترسی آسان به آب آشامیدنی تعبیه شده است.

حرف آخر

درک این نکته که همه فیلترهای آب برابر نیستند و هر کدام به طور منحصر به فرد ناخالصی ها را حذف می کنند، نقطه شروع نتیجه گیری برای خرید تصفیه آب است. در حالی که ما فکر می کنیم بهترین کار این است که یک سیستم تصفیه آب کامل در خانه داشته باشیم، بودجه هر کسی نمی تواند آن را برآورده کند. دانستن اینکه چه چیزی می‌خواهید از فیلترتان بیرون بیاورید، به شما کمک می‌کند تا بهترین فیلتر را تعیین کنید.

فیلترهای نصب شده و پارچ های آب کم هزینه ترین گزینه برای در نظر گرفتن فیلتر آب برای خانه شما هستند. هزینه آن معمولا کمتر از 40 دلار است، اما، همچنین به یاد داشته باشید، بسته به مقدار آبی که فیلتر می کنید، فیلتر را هر 2 تا 3 ماه یکبار تعویض خواهید کرد.

فیلترهای آب زیر سینک می توانند تا 30 دلار قیمت داشته باشند، اما، یک بار دیگر، باید در نظر بگیرید که چه چیزی فیلتر می شود و هر چند وقت یک بار فیلتر نیاز به تعویض دارد. بسیاری از سیستم ها می توانند تا پنج یا شش فیلتر را در خود نگه دارند که در هنگام تصفیه آب خوب است، اما باید هزینه کلی تعویض و حتی نصب را در نظر بگیرید.

بسیاری از فیلترها را می توان مستقیماً زیر سینک آشپزخانه شما نصب کرد. همچنین فیلترهای روی میز وجود دارد که می توان آنها را مستقیماً در کنار سینک برای نصب آسان قرار داد سیستم‌های نصب که مستقیماً به شیر آب متصل می‌شوند، گزینه‌ای عالی برای فضای محدود هستند. اینها به راحتی به دریچه متصل می شوند و هنگام خروج آب را فیلتر می کنند.

ما لیستی از بهترین فیلترهای آب و بهترین سیستم‌ها را بر اساس موادی که از آن تشکیل شده‌اند و آلاینده‌هایی که به آن‌ها رسیدگی می‌کنند، به شما ارائه کرده‌ایم. بسیاری از این موارد را می توان به صورت آنلاین و در فروشگاه ها یافت. همیشه مطمئن شوید که فیلتر مناسب سیستم خود را خریداری کنید. بسیاری از اوقات، ممکن است بخواهید برای اطمینان از فیلتراسیون آب با بالاترین کیفیت، یک سیستم جدیدتر خریداری کنید.همین حالا جهت دریافت مشاوره رایگان خرید تصفیه آب با ما تماس بگیرید : 02166002588
دستگاه تصفیه آب