آب اسیدی، لوله‌کشی و تجهیزات مبتنی بر آب خانه را خراب می‌کند و در نتیجه باعث نشتی، خوردگی و کاهش قابل توجه عمر دستگاه می‌شود. خنثی کننده pH با این مشکلات مبارزه می کند و به جلوگیری از مشکلات سلامتی مرتبط با آب اسیدی کمک می کند.

درک pH
درجه‌بندی pH مایعات، خاصیت اسیدی یا قلیایی آن را در مقیاس 0 تا 14 اندازه‌گیری می‌کند. مقادیر pH پایین اسیدی هستند، در حالی که مقادیر بالا بازی یا قلیایی در نظر گرفته می‌شوند. محلول هایی با pH 7 کاملاً بین اسیدیته و قلیاییت متعادل هستند و خنثی در نظر گرفته می شوند. به عنوان مثال، آب خالص دارای pH بسیار نزدیک به 7 است.

آب خالص، البته، معمولا در طبیعت یا منابع آب شهری یافت نمی شود. اکثر آب های سطحی دارای محدوده pH 6.5 تا 8.5 هستند، در حالی که مقادیر pH آب های زیرزمینی از 6 تا 8.5 متغیر است. آب با ph 6.5 یا کمتر به اندازه کافی اسیدی است که باعث مشکلات خانگی و سلامتی شود.

اثرات آب اسیدی
اسیدی خورنده است و فلزات سنگین مانند آهن، منیزیم، مس، روی و حتی سرب را از محیط اطراف خارج می کند. هنگامی که آب اسیدی لوله‌کشی را خورده می‌کند، می‌تواند باعث نشتی سوراخ و خرابی لوله شود، مدت‌ها قبل از پایان چرخه عمر طبیعی لوله. همین ویژگی‌های خورنده باعث آسیب جدی به ماشین‌های ظرفشویی، ماشین لباسشویی، بخاری آب گرم و سایر وسایل مبتنی بر آب می‌شود.

آب اسیدی باعث ایجاد لکه های سبز-آبی روی سینک و وان می شود و می تواند لباس های شسته شده را لکه دار کند. ممکن است متوجه شوید که آب آشامیدنی طعم فلزی و ترش دارد یا اینکه لوازم مخصوص آب شما نیاز به تعمیر، نگهداری و تعویض مکرر دارند.

خنثی کننده های Ph
یک سیستم خنثی کننده PH PH آب را افزایش می دهد. برخی از سیستم ها از محیط های کلسیم و منیزیم استفاده می کنند که باعث افزایش قلیایی آب در تماس می شود. برخی دیگر از پمپ های کوچک برای تزریق مقادیر کمی کربنات سدیم به آب استفاده می کنند. در هر صورت، نتیجه نهایی یکسان است: آب با مقدار pH خنثی تر.

چه کسی به یک سیستم خنثی کننده pH نیاز دارد؟
هر کسی که آب اسیدی داشته باشد می تواند از یک خنثی کننده pH بهره مند شود، اما چنین سیستم هایی به ویژه برای افرادی که برای تامین آب خود به چاه ها متکی هستند بسیار مهم است. آب های زیرزمینی می توانند اسیدی تر از آب های سطحی باشند و بیشتر در معرض عواملی هستند که اسیدیته را افزایش می دهند، مانند رواناب معدنی و تجزیه گیاه. آب های زیرزمینی اسیدی نیز می توانند با رسوبات فلزی طبیعی یا مصنوعی تماس پیدا کنند و خطر سمیت فلزات را افزایش دهند.

اگر مشکوک به داشتن آب اسیدی یا آلوده هستید، باید منبع آب خود را با استفاده از یک کیت آزمایش آب ساده آزمایش کنید . یک خنثی کننده PH با کیفیت بالا عمر لوله کشی و لوازم خانگی شما را افزایش می دهد و در عین حال یک سیستم تصفیه آب خانگی می تواند از سلامت خانواده شما محافظت می کند.خرید فیلتر تصفیه آب