همان گونه که می دانید نوشیدن آب سالم تصفیه شده و خالص برای داشتن بدنی سالم برای ما ضروری است، به خصوص در روزهای گرم تابستان، وقتی که با دمای بالا و آب و هوای خشک مواجه هستیم، برخی از افراد دریافت مایعات به میزان مناسب را انجام نمی دهند و در نتیجه در بسیاری موارد با مشکل کم آبی برای بدنشان مواجه می شوند.ما در این مقاله مطالبی مهم در مورد آب و روشهای مصرف آن را فهرست کرده ایم تا به کسانی که میلی به نوشیدن آب ندارند یا نمی توانند آن را در برنامه روزانه خود جای دهند، کمک کنیم.


آیا می دانستید؟

  • نوشیدن آب به کاهش وزن کمک.
  • با نوشیدن آب می توانید مشکلات اسید معده را برطرف کنید.
  •  مصرف آب به همراه فیبر می‌تواند یبوست را درمان کند، که اغلب نتیجه کم‌آبی بدن نیز می‌باشد.
  • نوشیدن دو تا سه لیوان آب قبل از وعده اصلی غذا علاوه بر کاهش وزن به کنترل اشتها کمک می کند.
  • آب در حفظ غلظت مواد در خون مانند سدیم و پتاسیم که برای انقباض عضلات ضروری هستند موثر است.
  • دستگاه گوارش برای هضم صحیح غذا به مقدار مناسبی آب نیاز دارد بنابر این نوشیدن آب به تنظیم روده کمک می کند.
  • همه ما می دانیم انسان می تواند سه هفته بدون غذا زنده بماند اما بدون آب، تنها پس از گذشت سه روز می میریم، زیرا 75 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است.
  • مصرف منظم و کافی آب سالم و تصفیه شده به تنظیم دمای بدن ما از طریق تعریق کمک می کند و دمای بدن ما را حتی با تغییرات شدید آب و هوا ثابت نگه می دارد.

بیشتر بدانیم...

آن چیزی که از دانستن میزان آب مناسب که در روز باید بنوشیم بنوشیم مهم تر است؛ این است که ما باید از علائم تشنگی آگاه باشیم، یعنی مهم است که همیشه هنگام احساس تشنگی و یا حتی قبل از آن آب بنوشیم، زیرا این سیگنالی است که بدن ما به ما ارسال می کند و به ما می گوید که کم آب شده و احتیاج به مایعات دارد.

به سلامت آبی که می نوشید اهمیت بدهید.اگر خارج از منزل هستید، از کیفیت آب آگاه باشید. ببینید از کجا آمده است، آیا قبل از تصفیه شده است یا خیر، و حتی اگر اینطور بوده است، بررسی کنید که آیا آلودگی بعدی مانند بطری‌ها و لیوان‌های کثیف وجود داشته است یا خیر.

از عواملی که میتواند موجب مرطوب نگه داشتن پوست شما بشود، نوشیدن مایعات است.مرطوب نگه داشتن پوست می تواند آن را قوی تر و درخشان تر می کند. بهترین زمان برای آب خوردن وقتیست که بیشترین تاثیر را روی سلامت ما دشاته باشد مثلا نیم ساعت قبل از صبحانه و قبل از وعده های غذایی دیگر. این کار یکی از بهترین راه ها برای دفع کردن سموم از بدن است.

دستور العمل برای کسانی که زیاد آب نمی نوشند!

اگر طعم آب برای شما ناخوشایند است و آن را دوست ندارید، راه های ساده ای برای تغییر مزه آن وجود دارد. برای مثال چند تکه خیار، چند برگ نعنا و یک تکه زنجبیل را به یک لیتر آب اضافه کنید.حالا شما علاوه بر داشتن خواص آب ، یک نوشیدنی سم زدایی دارید که سرعت متابولیسم شما را افزایش می دهد.طعم دار کردن آب

توجه به کیفیت آب

علاوه بر مطالبی که تا این جای مقاله بیان شد، توجه به کیفیت آب هم بسیار اهمیت دارد، زیرا آب آلوده می تواند باعث بیماری مختلفی شود. اغلب، حتی آب تصفیه شده شیر نیز می تواند حاوی ناخالصی هایی مانند زنگ زدگی و ذراتی مانند شن و ماسه باشد.شما با استفاده از روشهای مختلف تصفیه آب مثل استفاده از فیلتر تصفیه آب یخچال و یا نصب دستگاه تصفیه آب خانگی، کیفیت آب آشامیدنی خودتان را بالا ببرید و با این قدمی بزرگ در راه بالا بردن سطح سلامت خود و خانواده تان بردارید.

شما با استفاده از یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت می توانید تمامی مشکلات مربوط به آب را حل کرد. چه استفاده از فیلتر یخچال و چه استفاده از تصفیه کننده ها با فناوری بالاتر مثل سیستم تصفیه آب اسمز معکوس، هر آنچه که برای داشتن آبی سالم به دنبال آن میگردید را در سایت ما پیدا خواهید کرد.همچنین برای مشاوره رایگان می توانید با شماره 02166002588 تماس بگیرید.
خرید فیلتر تصفیه آب