فیلتر های تصفیه آب کار بسیار مهمی را انجام می دهند و مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم را از آب خارج می کنند. مانند هر دستگاه دیگری ، تصفیه کننده آب فقط برای مدت طولانی دوام می آورد و در نهایت ، قطعات خراب می شوند ، مشکلات الکتریکی رخ می دهد و دستگاه کار نمی کند.اگر دستگاه تصفیه آب به خوبی نگهداری شوند ، عمر طولانی تری دارند ، اما عمر معمولی آنها بین 6 ماه تا 2 سال است. اگر بیش از زمان سیستم تصفیه کننده آب شما نصب شده است ، جایگزینی آن ممکن است گزینه مناسبی باشد.مدت زمان ماندگاری یک فیلتر تصفیه آب نیز بستگی زیادی به میزان استفاده از آن دارد که به کیفیت آب منزل شما بستگی دارد. اگر آب بسیار سخت یا آب چاه را با تصفیه می کنید ، ممکن است تجهیزات شما زودتر تعویض شوند.از آنجا که زمان مشخصی برای جایگزینی یک نرم کننده آب وجود ندارد ، مهم است که یاد بگیرید چگونه علائم خرابی های دستگاه تصفیه آب خود را تشخیص دهید.

علائم رایج اینکه سیستم تصفیه آب شما به درستی کار نمی کند

چندین نشانه قطعی وجود دارد که نشان می دهد تصفیه آب خانه شما کیفیت آبی را که انتظار دارید تولید نمی کند. با این حال ، توجه به این علائم ممکن است به این معنی نباشد که تصفیه آب شما نیاز به تعویض دارد. این می تواند به این معنی باشد که سیستم شما به سادگی نیاز به سرویس دارد.

ممکن است یک جزء خاص وجود داشته باشد که می تواند جایگزین شود ، ممکن است نیاز به تعویض محیط داشته باشید ، یا به سادگی فراموش کرده اید شیر ورودی آب را باز کنید. شیرها ممکن است گیر کرده یا نیاز به تمیز کردن داشته باشد. اگر از مشکل مطمئن نیستید ، با کارشناسان تصفیه آب محل سکونت خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید وضعیت شما را بررسی کنند.

در اینجا مواردی را باید رعایت کنید که می تواند نشان دهد که دستگاه تصفیه آب شما باید تعمیر یا تعویض شود.

یکی از نشانه های بارز آب سخت ، امتناع صابون از کف کردن است. اگر متوجه شدید که برای صابون کردن زیر دوش به سختی کار می کنید ، ممکن است لازم باشد فیلتر سردوشی خود را بررسی کنید. ممکن است متوجه شوید که شامپو و صابون را خیلی سریعتر از حد معمول استفاده می کنید ، زیرا برای ایجاد یک کف مناسب باید بیشتر از آن استفاده کنید.

مشکلات لباسشویی

شستن لباس ها در آب سخت می تواند باعث سفتی و خراش آنها شود. نرم کننده پارچه می تواند تا حدی با این سفتی مقابله کند ، اما راه حل موثرتر این است که مطمئن شوید فیلتر لباسشویی شما به درستی عمل می کند تا مواد معدنی که باعث سفت شدن لباس می شوند را به طور موثر حذف کند.

آب سخت می تواند به ماشین لباسشویی و سایر وسایل مانند بخاری آب گرم و ماشین های ظرفشویی آسیب برساند. برای محافظت از این وسایل ، مهم است که مطمئن شوید که تصفیه آب شما به درستی کار می کند.

ایجاد رسوب در اطراف لوله ها و شیرها

مواد معدنی که به طور طبیعی در آب سخت وجود دارد می تواند باعث ایجاد رسوب در اطراف لوله ها و شیرهای شما شود. هنگام نظافت آشپزخانه و حمام به شیرهای آب توجه کنید. اگر متوجه شدید که یک ماده گچی در اطراف آنها جمع شده است ، این می تواند نشانه این باشد که باید به نرم کننده آب خود نگاهی بیندازید.

طعم آب متفاوت است

آب سخت طعم متفاوتی نسبت به آب نرم دارد. برخی از افراد طعم نرم آب نرم را ترجیح می دهند و متوجه می شوند که میزان آب معدنی در خانه آنها افزایش یافته است. اگر مستقیماً از شیر آب می نوشید ، به تغییرات طعم و مزه توجه کنید ، زیرا ممکن است تصفیه آب شما نیاز به سرویس یا فیلتر های آن نیاز به تعویض داشته باشد.

مزایای تصفیه آب جدید
دستگاه تصفیه آب 8مرحله آکواپرو

تعویض یک فیلتر آب قدیمی می تواند زندگی شما را در خانه بسیار آسان کند. اگر آب شما به درستی تصفیه نشده است ، به این معنی است که احتمالاً با مشکلات رایج آب سخت مانند مواردی که در بالا ذکر شد برخورد کرده اید.

یک فیلتر تصفیه آب جدید می تواند تمیز نگه داشتن خانه شما را راحت تر کند ، لباس های نرم تری را برای شما فراهم کند و مو و پوست بهتری را برای شما فراهم کند. همچنین به شما اطمینان می دهد وسایل مصرفی آب شما حداقل تا زمانی که انتظار دارید دوام بیاورند.

آیا از کیفیت آب خانه خود راضی هستید؟

اگر در مورد کیفیت آب خانه خود شکایتی دارید ، احتمالاً چیزی بیشتر از سختی باعث ناامیدی شما می شود.

برخی تصور می کنند که تصفیه کننده های آب می توانند مشکلات مختلفی را برطرف کنند ، اما این سیستم ها به طور خاص برای حذف مواد معدنی سخت طراحی شده اند. مشکلات دیگر مانند آهن بیش از حد ، اسیدیته و سطح جامدات محلول (TDS) به فیلتراسیون بیشتری نیاز دارند. بنابراین ممکن است تصفیه آب شما به درستی کار کند و نوع دیگری از تجهیزات مورد نیاز است.

در حالی که برخی از مردم طعم آب نرم را دوست دارند ، بهترین راه برای دریافت آب آشامیدنی با کیفیت بالا در خانه شما نصب یک سیستم اسمز معکوس است که بسیاری از آلودگی ها را کاهش داده و طعم آب را عالی می کند.

کیفیت آب در طول زمان تغییر می کند. اگر به فکر تعویض فیلتر تصفیه کننده آب یا تعمیر آن هستید ، بهتر است آب خانه خود را آزمایش کنید تا تجهیزات تصفیه آب مناسب را تهیه کنید. کارشناسان ما می توانند توصیه های قابل اعتمادی به شما ارائه دهند و راه حل های مناسب را توصیه کنند.خرید فیلتر تصفیه آب