آیا تابحال به این موضوع فکر کرده اید که آب تصفیه شده بهتر از آب لوله کشی است یا خیر؟آیا با توجه به اینکه آب لوله کشی در تصفیه خانه ها تصفیه می شود باز هم نیاز به تصفیه مجدد در خانه هایمان دارد یا خیر؟برای پیدا کردن پاسخ به این سوال ها در ادامه مقاله با ما همراه باشید.
آب لوله کشی مدت ها قبل از بوجود آمدن آب های بسته بندی شده وجود داشته است: مایعی است که از قنات شهرداری یا از یک چاه عمومی می آید و دسترسی به آن برای همه آزاد است.

با این حال، امروزه جایگزین های مختلفی برای آب شیر وجود دارد که آب را با ظاهری متفاوت در اختیار ما قرار می دهد: که در دسترس ترین آنها، آب موجود بسته بندی در بطری می باشد.تنوع زیاد انواع آب می تواند گیج کننده باشد:بالاخره آب همان آب است، درست است؟ نه دقیقا. در حالی که ممکن است بگوییم تمامشان مثل هم هستند و در ظاهر یکسان به نظر برسند، اما آب را میتوان به سه دسته اصلی تقسیم کرد که می توانند تفاوت های زیادی با یکدیگر داشته باشند. 

  1. آب لوله کشی
  2. آب تصفیه شده
  3. آب معدنی بطری

در گذشته بارها مزایا و معایب آب معدنی بسته بندی و آب تصفیه شده را مورد بررسی قرار دادیم اما در این مقاله ما بر دو دسته اول تمرکز خواهیم کرد، یعنی آب لوله کشی و آب تصفیه شده بوسیله فیلتر تصفیه آب: به طور خاص خواهیم دید که مزایای آب تصفیه شده چیست و چرا انتخاب توصیه‌شده‌تری نسبت به آب لوله کشی و آب شیر است.

آب بطری

آب لوله کشی نوشیدنی‌ای است که می‌تواند آلودگی ها را در خود پنهان کند، آب لوله‌کشی معمولاً توسط کسانی که می‌خواهند همیشه با آب سالم هیدراته شوند مورد انزجار قرار می‌گیرد، و اگرچه نظریه های فراوانی در این باره وجود دارد، اما غیرقابل انکار است که لوله کشی می‌تواند جنبه‌های منفی نیز به همراه داشته باشد!

ظاهر و طعم مطلوب: آب آشامیدنی خانگی همیشه در نگاه اول شفاف و از نظر طعم خالص به نظر نمی رسد. بسته به منشأ آن و لوله های سیستم، کدورت کم و بیش بیشتر و در موارد شدید طعم کلر و یا فلزی قوی در آن وجود خواهد داشت. تفاوت سلیقه در هر خانه ای معمول است و همچنین می تواند با تغییر ساختمان یا حرکت چند متری مشخص شود.

راه هایی که همیشه بی خطر نیستند: می توان گفت که آب قنات ها به طور کلی برای سلامت مصرف کنندگان بی خطر است. این به این دلیل است که با موادی که برای از بین بردن باکتری ها و سایر عناصر ناخواسته طراحی شده اند تصفیه می شود، اما باید به راه های تصفیه آب دیگری هم توجه زیادی داشت. دقیقاً همین موارد است که می تواند آب لوله کشی را خطرناک کند: تصادفی نیست که مقررات ایمنی در این زمینه اغلب تغییر می کند.آب در سفر خود از طریق زمین، آب های زیرزمینی و لوله ها، آب می تواند توسط برخی از عناصر آلوده شود که حتی پس از تصفیه می تواند در مقادیر کم باقی بماند آلوده شود. به طور خلاصه، شما باید به آنچه می نوشید توجه کنید و همیشه اطمینان پیدا کنید که یک نوشیدنی 100٪ بی خطر مصرف می کنید.چرا که مصرف آب سالم و بهداشتی رابطه مسقیم با سلامتی شما دارد.

یکی دیگر از جنبه های منفی آب لوله کشی تمایل به بدتر شدن طعم آن در آن ساختمان هایی است که در مناطق کم جمعیت یا در حومه شهر قرار دارند. این به این دلیل است که سیستم‌های قنات با دفعات کمتری بررسی می‌شوند و در نتیجه تشخیص مسائل مهم مانند لوله‌های پوشیده شده یا چاه‌های آلوده به زمان بیشتری نیاز دارد. علاوه بر این، استفاده از آفت‌کش‌ها و سموم مشابه در مزارع نیز می‌تواند تأثیراتی بر سفره‌های زیرزمینی داشته باشد.

اینها برخی از دلایلی است که مصرف کنندگان را به روی آوردن به آب بطری سوق می دهد. با این حال، حتی این نوع آب نیز انتقادات کاملاً مشهودی را ارائه می دهد، که از استفاده گسترده از پلاستیک در آنها شروع می شود (با مشکلات مربوط به دفع). علاوه بر این، خوب است که فریب بسته بندی را نخورید: در برخی موارد، مقررات ضعیف منجر به تجارت بطری هایی می شود که نوشیدنی داخل آن به سادگی آب لوله کشی است که به عنوان ماده معدنی فروخته می شود.

خوشبختانه، یک راه حل ایده آل برای اطمینان از هیدراتاسیون ایمن وجود دارد و آن استفاده از آب تصفیه شده بوسیله فیلتر تصفیه آب است.

آب تصفیه شده با فیلتر و یا دستگاه تصفیه آب: شفاف، بهداشتی و ایمن

آب میکرو فیلتر شده به نوشیدنی اشاره می کند که از طریق فیلتر تصفیه آب و یا یک دستگاه تصفیه آب مخصوص که برای مسدود کردن و از بین بردن مواد مضر از آب لوله طراحی شده است، تصفیه می شود. در اینجا تمام مزایای این نوع روش تصفیه آب آورده شده است:

طعم عالی و شفافیت عالی: آب میکروفیلتر شده خالص ترین نوع نوشیدنی است. این را در طعم و ظاهر آب نیز می توانید به راحتی متوجه شوید.تنها یک جرعه کافی است تا متوجه شوید که نه تنها آب تصفیه شده کاملاً قابل شرب است، بلکه دارای هیچ عاملی که به طور بالقوه بتواند سلامت شما را به خطر بی اندازد نیست. راهی عالی برای هیدراته ماندن و اطمینان از نوشیدن آب سالم برای خود و خانواده مان.

عدم وجود عناصر سمی: آب تصفیه شده ترکیبی بدون عناصر مضر مانند فلزات سنگین یا آفت کش ها را تضمین می کند. نه تنها این بلکه برخی از انواع فیلترهای تصفیه آب به شما امکان  را می دهند حتی از باکتری ها و میکروارگانیسم های مضر را به طور کامل از آب حذف کنید.

صرفه جویی در پول و انرژی: هیدراتاسیون برای داشتن بدنی سالم که بتواند در طول روز فعالت های روزمره را به راحتی انجام دهد واجب است، به همین دلیل است که باید آب با کیفیت بنوشیم. به لطف سیستم تصفیه آخانگی 8مرحله آکواپرو ، می توان ضایعات پلاستیک را محدود کرد و در نتیجه به محیط زیست کمک کرد و در عین حال سلامت کامل را حفظ کرد و منبع بی پایان آب سالم و بهداشتی را به خانه برد! برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید : 02166002588بهترین دستگاه تصفیه آب